Ośrodek Polanika zaprasza na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa


Ośrodek Polanika zaprasza na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa
Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. W tym roku po raz pierwszy w obchody tego dnia zaangażował się również Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Polanika w Chrustach koło Kielc. Nie bez powodu.
– W naszym Ośrodku na co dzień spotykamy z dziećmi z Zespołem Downa. Przyjeżdżają do nas z rodzicami na zabiegi oraz dedykowane turnusy rehabilitacyjne. Otwartość tych osób i chęć integracji z ludźmi z podobnym problemem jest bardzo duża. Stąd pomysł na zjazd – mówi współwłaścicielka Ośrodka Polanika, Katarzyna Michoń.
W programie dwudniowego spotkania znajdą się między innymi wykłady prowadzone przez specjalistów na takie tematy jak nowe formy terapii i rehabilitacji, porady logopedy i psychoterapeuty. W tym samym czasie dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych, grach i zabawach oraz zajęciach rehabilitacyjnych. Dla uczestników zjazdu przygotowano również wystawę, wycieczkę i ognisko.
– W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek w różnych kolorach, które są znakiem rozpoznawczym tego dnia. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, bądź z niepasujących do siebie par – zachęca organizatorka wydarzenia, Paulina Pięta z Ośrodka Polanika.
Większość atrakcji podczas Światowego Dnia Zespołu Downa w Ośrodku Polanika jest bezpłatna.
Po więcej informacji zapraszamy na http://www.polanika.pl/swiatowy-dzien-zespolu-downa/ oraz na profil ośrodka na facebooku: https://www.facebook.com/OsrodekPolanika/

Dodaj komentarz