Pękające naczynka na twarzy – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?


Iwostin

Kobiety są szczególnie wyczulone na kondycję skóry twarzy i robią wszystko, by zapobiec nieestetycznym zmianom. Jednym z częstych problemów są pękające naczynka – pojawiają się najczęściej w okolicy nosa, policzków i brody, przez co rzucają się w oczy i powodują nieraz spory dyskomfort psychiczny. Jakie są przyczyny ich powstawania i w jaki sposób możemy skutecznie z nimi walczyć?

Przyczyn powstawania pękających naczynek można dopatrywać się w wielu czynnikach; wszystkie z nich prowadzą do rozszerzania się ścian naczynek i tym samym do powstawania małych, podskórnych wylewów, których skutki są jednak widoczne na zewnątrz. Chociaż również nogi są miejscem narażonym na tworzenie się tzw. „pajączków”, to jednak o wiele bardziej przeszkadzają nam zmiany pojawiające się na twarzy, narażające nas na spojrzenia innych ludzi – zwłaszcza że niekiedy swoją barwą mogą przypominać skupiska małych siniaków. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z cerą naczynkową? Warto zbadać reakcję organizmu po wypiciu alkoholu (nawet niewielkiej ilości) – jeśli na policzkach pojawią się rumieńce i będą utrzymywać się przez kilka lub kilkanaście minut, możemy podejrzewać, że naczynka krwionośne są wyraźnie osłabione i narażone na pękanie.

Kiedy na twarzy pojawiają się „pajączki”?

Cera naczynkowa jest wyjątkowo delikatna i podatna na działanie niekorzystnych czynników – na przykład złych warunków pogodowych (mróz, wiatr, wilgoć bądź promienie słoneczne). Wystąpienie takich czynników powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych, które z powodu słabych ścianek oraz niskiej elastyczności nie są w stanie przez długi czas wrócić do normalnego stanu. W końcu niektóre z nich pozostają rozszerzone na stałe – wówczas na twarzy pojawia się „pajączek”. Najczęściej nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie substancje lub czynności mogą przyczyniać się do pękania naczynek; oprócz opalania, korzystania z sauny czy długiego spacerowania na mrozie mogą być to również m.in.: problemy hormonalne, intensywny wysiłek fizyczny, gorąca kąpiel bądź pikantne przyprawy.

Jak walczyć z pękającymi naczynkami?

Oprócz zabiegów laserowych zamykających naczynka lub usuwających ścianki już rozszerzonych warto pomyśleć o mniej inwazyjnych środkach. Na pomoc mogą przyjść m.in. dermokosmetyki (np. krem na naczynka od Iwostin), które dzięki odpowiednim składnikom działają łagodząco i w znacznym stopniu redukują podrażnienia, a jednocześnie pomagają uelastycznić i wzmocnić naczynia krwionośne. Tego rodzaju kosmetyki z powodzeniem mogą zastąpić zwykłe kremy do twarzy, zarówno te na dzień, jak i na noc. Dzięki temu osoby dotknięte problemem cery naczynkowej nie muszą wydawać dodatkowych pieniędzy – jeden odpowiednio dobrany preparat wystarczy, by odżywić i nawilżyć skórę, a także pomóc w walce z uciążliwym problemem.

Pękające naczynka to problem estetyczny, wynikający z osłabienia i spadku elastyczności naczyń krwionośnych skóry twarzy. Z pomocą dermokosmetyków oraz dzięki unikaniu czynników sprzyjających pękaniu naczynek możemy skutecznie walczyć z tą przypadłością.

Dodaj komentarz