Pielęgnacja skóry bardzo suchej i atopowej


Skóra atopowa

Skóra pełni ważną rolę ochronną i obronną dla organizmu. Jej zadaniem jest nie przepuszczenie wielu szkodliwych czynników fizycznych, chemicznych oraz mechanicznych. Oprócz tego pomaga utrzymywać stałą temperaturę ciała. Właśnie pocenie się jest oznaką schładzania organizmu. Potrafi także oddychać, pobierając tlen z otoczenia i wydalając dwutlenek węgla. By skóra mogła pełnić swoją rolę, musi mieć prawidłową budowę, dlatego tak ważna jest odpowiednia jej pielęgnacja, różna w zależności od rodzaju skóry. Zwykle najwięcej kłopotów mają osoby ze zbyt suchą skórą, a także ze skórą atopową.

Cechy skóry suchej i atopowej

Problemy z bardzo suchą skórą charakteryzują się dużą jej wrażliwością. Jest ona szorstka w dotyku, nie błyszczy się, jest matowa i mało elastyczna. Zwykle osoby ze skórą suchą mają jasną karnację, a spod niej prześwitują naczynia krwionośne. Skóra atopowa natomiast jest nie tylko  przesuszona, lecz pojawiają się na niej podrażnienia, wysypki oraz jeszcze większa wrażliwość i tylko zastosowanie odpowiedniej diety i kosmetyków może sprawić, że skóra nabierze zdrowego wyglądu i będzie właściwie spełniać swoją rolę.

Odpowiednia pielęgnacja skóry suchej

Wspomaganie od zewnątrz jest priorytetem przy takim typie skóry. Na rynku znajduje się obecnie wiele kremów, suplementów i preparatów, które pomagają walczyć o prawidłowy jej stan. Osoby ze skórą bardzo suchą powinny codziennie stosować kremy ochronne, które odpowiednio natłuszczają i nawilżają naskórek, a także nie pozwalają na zbyt dużą utratę wody. Wśród tego typu kremów można wyróżnić Krem specjalny Emolium, który odbudowuje ponadto płaszcz hydrolipidowy oraz zmiękcza i uelastycznia naskórek. Polecany jest w szczególności do skóry bardzo suchej, popękanej, szorstkiej oraz podrażnionej i swędzącej. Stosowany również z innymi kosmetykami z tej serii pozwala na najbardziej optymalne rezultaty.

Walka ze skórą atopową

Przy codziennej pielęgnacji skóry atopowej należy stosować również inne intensywne produkty, które także uzupełniają niedobór związków lipidowych, jak Krem emoliencyjny Topialyse. Ważne jest, by mógł on niwelować przesuszenie skóry oraz zapobiegać zakażeniom bakteryjnym, które prowadzą do powstania podrażnień i świądu. Specjalnie dobrane kosmetyki długotrwale nawilżają oraz natłuszczają skórę. Nie powinny one zawierać barwników i substancji zapachowych i muszą być hypoalergiczne.

Makijaż dla skóry suchej

Wiele kobiet boryka się z problemem suchej skóry, lecz problem pogłębia się jeszcze bardziej poprzez stosowanie nieprawidłowych kosmetyków do makijażu. Dobrze dobrany podkład do skóry suchej potrafi poprawić jej jakość, nawilżyć, a także zniwelować uczucie napięcia i szorstkości skóry. Szukając dobrego kosmetyku do makijażu do skóry suchej znajdziemy podkład Vichy Aerateint Pure. Jest to kremowy podkład, który nadaje skórze bardziej promienny oraz świeży wygląd, a także zatrzymuje wodę i zmniejsza zaczerwienienie oraz podrażnienia. Tylko odpowiednie kosmetyki przeznaczone do skóry suchej i atopowej są w stanie opóźnić zbyt szybki proces starzenia się takiej skóry, a także zapewnić jej odpowiednie warunki, by dobrze mogła ona pełnić swoją funkcję.


Dodaj komentarz

2 komentarzy do “Pielęgnacja skóry bardzo suchej i atopowej

  • Karina Kowalczyk

    Przy takiej cerze dobrze używać podkładu Earthnicity, bo można go mieszać ze swoim kremem przeznaczonym do pielęgnacji suchej atopowej cery i wtedy efekt jest podwójny:) Świetne rozwiązanie;)

  • oedemsa

    Witam, Dermokosmetyki Demsa oparte są na naturalnych składnikach o działaniu łagodzącym swędzenie (selernica), antybakteryjnym (orzechowiec myjący, lukrecja) i nawilżającym. Kosmetyki te są przebadane klinicznie i w pełni bezpieczne do stosowania już od 6 miesiąca życia. Poza tym nie zawierają sztucznych barwników, parabenów i są hipoalergiczne. Pierwsze efekty odczuwalne są już po pierwszej aplikacji.

    W razie dalszych pytań jestem do dyspozycji,

    Online Ekspert marki Demsa.