Pielęgnacja skóry po 35-tym roku życia – jak zredukować istniejące zmarszczki i zapobiec wiotczeniu?


Pielęgnacja skóry po 35-tym roku życia
Skóra na twarzy kobiety bardzo zmienia się po 35-tym roku życia – nie tylko pojawia się na niej coraz większa ilość głębokich zmarszczek, ale zmianie ulega też jej ogólna struktura. Choć procesu starzenia się skóry nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zatrzymać, to warto szukać sposobów, które pozwolą nam jak najbardziej złagodzić negatywne skutki upływu czasu. Podpowiadamy, jak chronić i pielęgnować twarz po 35-tym roku życia, by jeszcze na długo zachować młody wygląd twarzy.

Dlaczego powstają zmarszczki?

Starzenie się skóry jest procesem całkiem naturalnym – winę ponosi za to przede wszystkim coraz wolniejsza wymiana kolagenu w tkankach, który odpowiada za utrzymanie jędrności i sprężystości na skórze. Nie pomaga nam również wpływ różnych szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym słońca, wiatru czy różnych zanieczyszczeń, które przenikają w głąb naskórka, niszcząc zdrowe tkanki oraz włókna kolagenowe. Dlatego też nasza codzienna pielęgnacja powinna polegać nie tylko na dogłębnym nawilżaniu, ale też ochronie skóry przed czynnikami, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

Szkodliwe czynniki zewnętrzne – jak się przed nimi chronić?

Promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska czy suche powietrze – gdyby nie te czynniki zewnętrzne, nasza twarz mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. Niestety, mają one ogromny wpływ na szybkie starzenie się skóry, a przy tym ciężko jest się przed nimi całkowicie uchronić.

Kontakt ze słońcem, dymem i spalinami, a także przebywanie w suchych pomieszczeniach, to część naszego życia, której ciężko uniknąć podczas wykonywania codziennych obowiązków. Nie należy jednak biernie poddawać się negatywnemu działaniu słońca, różnych nieczystości czy suchemu powietrzu, lecz starać się jak najlepiej zabezpieczać przed nimi skórę. Szczególnie ważne jest to po 35-tym roku życia, gdy staje się ona coraz cieńsza i mniej odporna na ich działanie.

Krem przeciwzmarszczkowy na dzień – ochronna pielęgnacja twarzy

Wybierając krem na dzień, musimy zwrócić uwagę nie tylko na to, aby był odpowiednio dopasowany do typu naszej cery, ale też posiadał odpowiednie substancje przeciwzmarszczkowe oraz ochronę przed promieniami UV. To właśnie słońce jest w stanie wyrządzić naszej skórze najwięcej szkody – przesusza ją, powoduje jej łuszczenie, a także nasila produkcję wolnych rodników, które uszkadzają komórki w skórze i powodują powstawanie zmarszczek. W kremie na dzień powinny znaleźć się też odpowiednie witaminy oraz przeciwutleniacze, które odżywią skórę i wzmocnią barierę ochronną naskórka przed działaniem innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

Krem na noc – regeneracja i intensywna walka ze zmarszczkami

Panie po 35-tym roku życia, powinny dużo uwagi poświęcić właściwej pielęgnacji twarzy nie tylko w ciągu dnia, ale też w nocy. To właśnie podczas snu nasza skóra posiada najlepsze warunki do tego, by się regenerować i odbudowywać warstwa po warstwie. W ciągu dnia nasza skóra traci bardzo dużą ilość “energii” na zmaganie z czynnikami zewnętrznymi – słońcem, wiatrem czy zanieczyszczaniami środowiska – którą podczas snu może wykorzystać na walkę z wyrzeźbionymi w ciągu dnia zmarszczkami. Dlatego kobiety posiadające cerę dojrzałą powinny wyposażyć się w krem do twarzy, który będzie zawierał silne składniki odżywcze, a także substancje przeciwzmarszczkowe. Naprzeciw potrzebom kobiet po 35-tym roku życia wyszła marka Garnier, tworząc Krem Przeciwzmarszczkowy Wrinkle Smoother 35+ noc, który dzięki roślinnym komórkom macierzystym nie tylko regeneruje skórę, ale też aktywnie zwalcza zmarszczki. Regularne stosowanie kremu na noc jest w stanie znacznie poprawić kondycję twarzy, a przy tym znacznie zredukować oznaki starzenia się skóry.

Więcej informacji oraz pełna oferta kremów przeciwzmarszczkowych dla cery dojrzałej dostępna na stronie: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/krem-przeciwzmarszczkowy


Dodaj komentarz

2 komentarzy do “Pielęgnacja skóry po 35-tym roku życia – jak zredukować istniejące zmarszczki i zapobiec wiotczeniu?

  • Ambasador marki Samsung

    Zauważyłam, że jak zaczęłam długo stosować jedną całą serię oeparol hydrosense, moja cera jest o niebo lepsza, ładniejsza. codziennie usuwam dokładnie cały makijaż, (kupuję płyn micelarny oeparola w dwupaku) dokładnie nakładam krem na dzień i na noc. Raz w tygodniu robię peeling. Mniejsze zmarszczki są wygładzone, cera jędrniejsza i milutka w dotyku, nawilżona jest bardzo dobrze.