Pielęgnacja skóry zimą – poradnik


Pielęgnacja skóry zimą – poradnik
Zima to fatalny okres dla skóry, bowiem to właśnie o tej porze roku jest ona zdecydowanie najbardziej sucha. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zimne powietrze bardzo niekorzystnie oddziałuje na jej stan, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby zagwarantować sobie komfort oraz wygląd. Tym bardziej, że zabiegi pielęgnacyjne można z powodzeniem wykonywać w domu, a wizyty w salonach kosmetycznych wcale nie są koniecznością.

Należy zdawać sobie sprawę, że największym zagrożeniem dla suchej cery są przede wszystkim zmiany temperatury. Rzecz jasna, również inne czynniki mogą mieć na nią zły wpływ, a wśród takowych są między innymi nieodpowiednio dobrane kosmetyki, twarda woda czy intensywne słońce. Właśnie dlatego doskonałym rozwiązaniem jest kompleksowa troska o kondycję skóry oraz zapewnienie jej właściwego nawilżenia.

Mróz, czyli przyczyna największego dyskomfortu w przypadku skóry suchej

Aby móc skutecznie walczyć z zimnym powietrzem, niezbędne jest regularne nawilżanie skóry. Przede wszystkim, trzeba pamiętać o stosowaniu kremów nawilżających co najmniej dwukrotnie każdego dnia. Ponadto, warto skorzystać z maseczki nawilżającej, mając na uwadze, żeby nie wychodzić na zewnątrz tuż po zabiegu. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż miękka skóra jest mocno narażona na oddziaływanie mrozu.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że codziennie popełnia się błędy, których skutki odczuwalne są po jakimś czasie. Dla przykładu, mycie twarzy czy reszty ciała to ryzyko wymycia lipidów, kluczowych w procesie ochrony skóry. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest używanie letniej wody. Trzeba mieć również świadomość, iż dobrym sposobem na walkę z zimą jest unikanie wysuszających skórę soli czy płynów do kąpieli. Kolejnym detalem, o który warto zadbać, jest osuszanie skóry twarzy – należy przykładać do niej ręcznik, bezwzględnie rezygnując z jej wycierania i podrażniania.

Kilka zasad, dzięki którym dbanie o skórę może stać się łatwiejsze

Niektórzy używają tych samym kosmetyków o każdej porze roku, a jest to sporego kalibru błąd. Dostępne na rynku kosmetyki znacznie różnią się od siebie, przez co warto starannie przeanalizować właściwości i wybrać te, które najlepiej sprawdzają się właśnie zimą. Oprócz kremów nawilżających, świetnym rozwiązaniem są balsamy, pilingi do ust oraz… kremy z filtrem UV. Nie wszyscy bowiem mają świadomość, że słońce zimą jest niezwykle groźne. Nie dość, że promienie słoneczne oddziałują bezpośrednio z góry, to jeszcze odbijają się od powierzchni śniegu, atakując suchą skórę twarzy z niemalże zdwojoną siłą.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że niezbyt dobry stan skóry twarzy potrafi zapewnić zimą spory dyskomfort. Należy zdawać sobie zatem sprawę, że kompleksowa troska o kondycję skóry to szansa na zdrowy, estetyczny wygląd. Rzecz jasna, mróz wpływa na ludzi zależnie od indywidualnych predyspozycji i nie wszyscy muszą korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych, jednak osoby szczególnie narażone na zimne powietrze powinny dbać o siebie nieustannie.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi StylMody.pl .

Dodaj komentarz