Pielęgnacja twarzy: 5 wskazówek, jak dbać o skórę latem


Pielęgnacja twarzy: 5 wskazówek, jak dbać o skórę latem
Miesiące letnie bywają trudne dla skóry twarzy – nie tylko tej wrażliwej. Mocne słońce, wiatr nad morzem, kąpiele w słonej wodzie morskiej i w chlorowanej wodzie w basenach – to wszystko nie ma na nią dobrego wpływu. Na szczęście, z pomocą odpowiedniej pielęgnacji, można zachować jej zdrowy wygląd. Poniżej znajdziecie 5 sposobów jak dbać o skórę latem!

Regularne złuszczanie martwego naskórka – peelingi

Dla zachowania dobrego stanu i wyglądu twojej cery konieczne jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Wpłynie to znacząco na poprawę kolorytu skóry, który stanie się bardziej wyrównany. Skóra nabierze zdrowego blasku, stanie się gładka i miękka w dotyku. Pamiętaj, aby latem nie używać peelingów zawierających kwasy! Może się to skończyć przebarwieniami lub nawet poparzeniem skóry, jeśli podczas kuracji kwasami wystawisz ją na słońce! Latem peelingi są szczególnie ważne i może zaistnieć potrzeba wykonywania ich częściej, gdyż skóra produkuje wtedy więcej sebum.

Picie dużych ilości wody – nawilżenie od wewnątrz przede wszystkim

Skórę trzeba nawilżać nie tylko z zewnątrz, ale także od środka. Dlatego pij duże ilości wody, zwłaszcza gdy temperatura przekracza 25 stopni. Najlepiej, by była to woda mineralna niegazowana. Dobrze nawodniona skóra będzie bardziej nawilżona, a co za tym idzie – elastyczna i gładka. Picie wody daje także duże korzyści zdrowotne – w końcu to większości z niej składa się ludzki organizm i potrzebuje on wody do wszystkich procesów życiowych.

Kremy z filtrem – obowiązkowy element pielęgnacji

Używanie kremu z filtrem UV jest koniecznie nie tylko wtedy, gdy planujesz opalać się na plaży. Obojętnie, gdzie spędzasz wakacje – nad morzem, nad basenem czy w górach – potrzebujesz dobrego kremu z odpowiednio wysokim filtrem. Powinno się ich używać właściwie przez cały rok, ponieważ szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe dociera do twojej skóry nawet poprzez chmury i okna. Krem z filtrem to podstawowa pielęgnacja cery, która ochroni ją przed fotostarzeniem. Zapobiegnie również poparzeniom, które może spowodować nadmierna ekspozycja skóry na słońce. Stosowanie filtrów jest także elementem profilaktyki raka skóry.

Jaki filtr SPF w kremie wybrać?

Latem powinno się używać filtrów SPF o wysokości 30, zwłaszcza jeśli plażowanie i korzystanie z kąpieli słonecznych jest częścią twoich wakacji. Jeśli masz bardzo jasną karnację, jasne włosy, piegi i zazwyczaj opalasz się na czerwono, a nie na brązowo, powinnaś używać filtra SPF 50.

Typowy krem z filtrem ma za zadanie odbijać lub pochłaniać szkodliwe dla skóry promieniowanie UVA i UVB. Są dostępne na rynku kremy, które mają również właściwości nawilżające i regenerujące skórę. Przy wyborze kosmetyku zwróć jednak uwagę na to, czy wybrany krem z filtrem do nich należy. Większość z nich będziesz bowiem musiała uzupełnić o inne kosmetyki do pielęgnacji twarzy – krem, żel lub olejek.
Właściwa i systematyczna pielęgnacja twarzy da najlepsze rezultaty. Warto poświęcić nieco więcej czasu swojej cerze na co dzień, nie tylko w czasie wakacyjnym.

Dodaj komentarz