Pierwsza chusta do noszenia dziecka? Postaw na elastyczną!


Pierwsza chusta
Od kilku lat noszenie dzieci w chustach jest modne. Jednak aspekt mody nie jest tutaj najważniejszy. Zwiększyła się świadomość rodziców co do bezpieczeństwa i komfortu takiego rozwiązania. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem pierwszej chusty do noszenia dziecka, pomyśl o chuście elastycznej, która jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących w sztuce chustowania.

To nie musi być skomplikowane!

Wiele osób, które spotykają matkę noszącą dziecko w chuście, zadaje sobie pytanie: jak to się dzieje, że dziecko nie wypadnie? A noszenie niemowlęcia otulonego chustą nie jest niczym nowym. Przyzwyczajeni do funkcjonalnych wózków i nie zawsze poręcznych nosidełek zapominamy o sposobie praktykowanym przez nasze prababki. Do 3-4 miesiąca dziecko można nosić w chuście elastycznej. Jest ona wskazana dla rodziców, którzy po raz pierwszy mają styczność z chustowaniem. Dobra chusta elastyczna powinna być wykonana jedynie z bawełny – bez żadnych syntetycznych ulepszaczy. Największą zaletą tego rodzaju chust jest to, że są łatwe w wiązaniu. Właściwie istnieje na to jeden sposób. Jest to duże ułatwienie, ponieważ w przypadku chusty tkanej, istnieje mnóstwo różnych technik wiązania. Nie ma co się obawiać o bezpieczeństwo dziecka, które nosimy w chuście elastycznej – dzięki plastycznemu materiałowi, z którego jest zrobiona, utrzyma się przez długi czas na właściwym miejscu, zapewniając odpowiednie podtrzymanie dziecka.

Zalety i wady chusty elastycznej

Jedno wiązanie oraz brak potrzeby dociągania, to nie jedyne plusy wynikające z tego wyboru. Taka chusta do noszenia niemowlaka jest bardzo miękka i dopasowuje się do budowy ciała naszego szkraba. Ponadto otulanie niemowlęcia chustą elastyczną, jak i wyjmowanie go, gdy zachodzi taka potrzeba, nie jest czasochłonne. Chusta ta idealnie rozkłada ciężar dziecka na barkach noszącego. Jednak również ten rodzaj chusty ma swoje minusy. Nie nadaje się ona do noszenia dzieci na biodrze i na plecach. Posiada również ograniczenie co do wieku – zwykle w chuście elastycznej możemy nosić dzieci do 3 lub 4 miesiąca życia. Zależy to m.in. od wagi dziecka. Jednak pamiętajmy, że zwykle producenci podają dopuszczalną wagę niemowlęcia.

Jeszcze nie wiesz czy zdecydować się na zakupienie chusty? Pomyśl o tym, że dziecko podczas spacerów będzie blisko ciebie. Budowanie więzi między rodzicem a potomkiem zaczyna się właśnie od najwcześniejszych momentów – wykorzystaj dobrze ten czas.

Dodaj komentarz