Pierwszy raz na siłowni – co powinieneś wiedzieć?


Pierwszy raz na siłowni – co powinieneś wiedzieć?
Wiele osób zadaje sobie pytanie: „co powinienem wiedzieć, idąc pierwszy raz na siłownię?” Czy i Ty jesteś jedną z osób z tego szerokiego grona? Czy i Ciebie wielokrotnie to pytanie odstraszyło od rozpoczęcia przygody z ćwiczeniami- bo nie wyglądasz tak jak pozostali- wmawiając sobie?

Po pierwsze, nie musisz się obawiać. Większość ludzi, którzy ćwiczą regularnie na siłowni, ma kolokwialnie ujmując- bardzo dobre podejście. To znaczy, że raczej zamiast wyśmiewać się z Ciebie, przypiją Ci piątkę, za to, że chcesz coś „z sobą zrobić”. Więc bez obaw, bo najtrudniejszy krok to po prostu pójść tam i zobaczyć jak ćwiczenia na siłowni wyglądają „od środka”. Jeśli masz zapał (to świetnie!)- na pewno Ci się spodoba i z całym przekonaniem spotkasz tam kogoś, kto podpowie Ci co i jak robić, od samego początku.

Drugim najczęściej zadawanym pytaniem, co wynika z naszej ankiety, to fakt stroju w jakim powinnaś/eś wystąpić w pierwszym dniu swoich ćwiczeń na siłowni- by nie zrobić z siebie głupca. Jest to wierutna bzdura, gdyż nikt nie będzie się z Ciebie śmiał również z tego powodu… no chyba, że przyjdziesz w jeansach, koszuli zapiętej pod szyję i czapce.

Zajrzyj do szafy. Na pewno znajdziesz w niej rzeczy, w których będzie Ci wygodnie za pierwszym razem na „siłce”. Nie kupuj od razu stroju sportowego, w markowym sklepie, gdyż z przyczyn losowych może okazać się, że jednak nie będziesz mogła czy mógł chodzić zbyt często, albo po prostu nie spodoba Ci się taka forma rekreacji. Wrzuć więc krótkie spodenki i jakiś T-shirt to plecaka oraz wygodne buty na zmianę i… po prostu poćwicz. Bez zbędnych wymówek.

Jeśli czegoś nie wiesz to pytaj! Bardzo często wiele osób nie wiedząc jak wykonywać dane ćwiczenie lub jak działa sprzęt treningowy, nie wykonuje go wcale, gdyż wstydzą się zadać pytanie komuś bardziej doświadczonemu, komuś to zna się na tym bardziej, bo przez X lat uczęszcza na siłownię i widać, że wie co robi- taka osoba, z całą pewnością wytłumaczy Ci w odpowiedni sposób jak robić i co robić.

Zajęcia grupowe i fitness czy raczej ćwiczenia na wolnych ciężarach. Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć samemu, gdyż to Twoja postawa, samopoczucie oraz wizja uzyskanego efektu- są tutaj najważniejsze, a czytając ten artykuł, który powinien być dla Ciebie dużą dawką inspiracji, ale jednak zawsze TYLKO inspiracji- nie można, zrzucić winy jeśli chodzi o wybór ćwiczeń, na coś co się przeczytało w internecie.

Idź i zapytaj fachowca raz jeszcze. Na każdej siłowni, nawet tej za rogiem Twojego mieszkania, istnieje możliwość zapisania się na dzień próbny. Skorzystaj z tego i popytaj trenerów personalnych co dla Ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Podsumowując: pamiętaj o tym, że siłownia to nic strasznego oraz o tym, że każdy był tam kiedyś ten pierwszy raz. Jeśli szukasz, też sposobu na rozładowanie złych emocji po pracy ( Ty i tak zastanawiasz się nad odwiedzeniem siłowni) to wydaje się to być dla Ciebie świetne rozwiązanie.

Co jeśli nie wyjdzie/ nie spodoba mi się? Jeśli nie spodoba Ci się taka forma rekreacji, głównie przez to, że wokół jest pełno ludzi, to postaraj się znaleźć może jakąś siłownię na świeżym powietrzu, co? W każdym większym, a nawet mniejszym mieście w parkach można je znaleźć.

Powodzenia!

JZ
Pierwszy raz na siłowni? Sprawdź ćwiczenia na biceps w Men’s Health.

Dodaj komentarz