Płyn micelarny Mixa przeciw przesuszeniu dla skóry suchej


Płyn micelarny Mixa przeciw przesuszeniu dla skóry suchej
Demakijaż skóry suchej to bardzo ważna czynność pielęgnacyjna. Nie można jej lekceważyć, wykonywać pochopnie lub stosować nieodpowiednie kosmetyki. Dzięki właściwemu oczyszczaniu suchej cery, masz szansę cieszyć się jej gładkością, miękkością i zdrową kondycją. Poznaj najlepszy płyn micelarny do demakijażu dla suchej skóry i dowiedz się, jak skutecznie oczyszczać ten typ cery!

Charakterystyka suchej cery

Sucha skóra twarzy jest nie tylko przesuszona, ale również podrażniona, łuszczy się, piecze, kłuje i wywołuje uczucie ściągnięcia. Objawy te mogą się nasilać proporcjonalnie do odpuszczenia sobie pielęgnacji twarzy. Każda z cech charakterystycznych tego typu cery jest odczuwana subiektywnie, co wynika z indywidualnej wrażliwości skóry na konkretne czynniki. Jeśli już jesteśmy przy czynnikach mających negatywny wpływ na cerę, są to – zanieczyszczenia, promienie słoneczne, agresywne dotykanie twarzy, nieumiejętna pielęgnacja, niewłaściwe kosmetyki. Pamiętaj, że odpowiednia troska, bazująca na dobrych kosmetykach i czynnościach jest gwarancją na regenerację skóry i zapewnienie jej miękkości, gładkości i nawilżenia.

Rola demakijażu w pielęgnacji skóry suchej

Demakijaż jest kluczową czynnością pielęgnacyjną, której nie można lekceważyć. Pozostałości po makijażu, nadmiar sebum, zanieczyszczenia i wiele innych składników/substancji, które nie zostaną ze skóry usunięte, sprawią, że objawy takie jak suchość, podrażnienia i kłucie, nasilą się jeszcze bardziej. Miej na uwadze, że demakijaż to nie tylko pozbycie się resztek makijażu, ale dokładne oczyszczenie całej powierzchni skóry twarzy z wszelkich nieczystości, jakie nagromadziły się na niej w przeciągu całego dnia. Jeśli chcesz mieć pewność, że prawidłowo wykonujesz demakijaż swojej suchej skóry, zastosuj się do poniżej wymienionych wskazówek i wytycznych.

  • Demakijaż wykonuj każdego wieczora i ranka. Po całym dniu oczyścisz skórę z nieczystości, odświeżysz ją i przygotujesz do aplikacji np. kremu lub serum na noc. Z kolei rano delikatnie oczyścisz z kurzu, który nagromadził się przez noc i sprawisz, że aplikowane kosmetyki będą miały zagwarantowane lepsze podłoże. Demakijaż wieczorem umożliwia regenerację skóry w nocy, a rano przygotowuje ją na cały dzień.
  • Przy skórze suchej bardzo ważne jest nie tyle demakijaż, ale sposób jego wykonywania. Nigdy nie pocieraj mocno i agresywnie skóry, ponieważ możesz sprawić, że będzie ona podrażniona jeszcze bardziej. Wykonuj delikatne okrągłe ruchy, które nie naruszą i tak już uszkodzonego i osłabionego naskórka oraz znajdującego się na nim płaszcza hydrolipidowego, obie te struktury są odpowiedzialne za zatrzymanie i wykorzystanie wody w strukturach skóry.
  • Pamiętaj, że jakość demakijażu (czyli jego skuteczność przy jednoczesnej delikatności) zależą od rodzaju kosmetyku, jaki zastosujesz. Wystrzegaj się zatem produktów, które nie mają skoncentrowanego składu i wymagają mocnego tarcia; ale też takich, które zawierają alkohol – wysuszy on i tak już suchą skórę. Postaw na kosmetyk, który nie zawiera alkoholu oraz nie wymaga zastosowania wody. Taki jest Płyn micelarny Mixa!

Płyn micelarny Mixa  

Płyn micelarny Mixa został opracowany specjalnie dla skóry suchej, skłonnej do przesuszania się, ale też wrażliwej. Dzięki dermatologicznym testom wykazuje hipoalergiczny wskaźnik, zatem możesz go stosować nie tylko przy cerze suchej, ale jednocześnie nadreaktywnej. Woda micelarna ma pH identyczne z tym, jakie posiada Twoja skóra, czyli 5,5. Dzięki temu masz gwarancję, że oczyszczając twarz, będziesz również wzmacniała jej barierę ochronną. Produkt ten nie wymaga mocnego tarcia, ale już delikatne ruchy sprawią, że z powierzchni skóry pozbędziesz się nawet trwałego i wodoodpornego makijażu. Płyn skutecznie oczyszcza i jednocześnie nawilża skórę. Stosując go codziennie masz szansę na miękką, pozbawioną suchości i podrażnień  skórę twarzy!

Dodaj komentarz