Poczuj się lekko, nie idź w zaparte


Poczuj się lekko, nie idź w zaparte
Wiele osób ma skłonność do zaparć, chociaż nawet o tym nie wie. A przecież gdy je zlekceważymy, mogą skutkować nie tylko bólami głowy i brzucha, wysypką, ale także chorobami jelit. Wyjaśniamy więc, kto może się znaleźć w grupie ryzyka i jak się wspomóc, by regularnie korzystać z toalety.

Kto ma skłonność do zaparć

Zaparcia to już niemal cywilizacyjna dolegliwość. Szacuje się, że ponad 20 procent ludzi, częściej kobiety niż mężczyźni, ma nagminne lub nawracające problemy z wypróżnianiem się. Nietrudno znaleźć się w tej grupie, bo na skłonność do zaparć wpływ ma przede wszystkim niewłaściwa dieta oraz niezdrowy styl życia, do których niestety często skłania nas rytm współczesnego świata. Zwykle dolegliwości pojawiają się gdy:
– jemy żywność wysoko przetworzoną, zamiast tej bogatej w błonnik i żywe kultury bakterii;
– spożywamy za dużo słodyczy, nafaszerowanych białym cukrem, słodzikami, syropem fruktozowo-glukozowym i tłuszczami;
– całymi dniami siedzimy – w pracy, w samochodzie, w domu przed telewizorem, unikając wszelkiej aktywności fizycznej;
– żyjemy w ciągłym stresie i w związku z tym jemy posiłki w pośpiechu;
– nadużywamy dostępnych bez recepty leków, np. rozkurczowych;
– stale sięgamy po środki przeczyszczające.
– mamy nadwagę lub cierpimy na otyłość.
Na zaparcia uskarżają się również osoby cierpiące na hemoroidy, przyjmujące preparaty żelaza na niedokrwistość, leki przeciwdepresyjne lub na uspokojenie. Kłopoty z wypróżnianiem towarzyszą także chorobom, np. cukrzycy czy coraz częstszych u kobiet, problemom
z niedoczynnością tarczycy oraz depresją. Dlatego nieregularne wypróżnienia zawsze należy skonsultować z lekarzem, który na podstawie odpowiednich badań i wywiadu, wykluczy lub potwierdzi ewentualną chorobę.
Również połowa kobiet w ciąży i wiele mam karmiących ma zaparcia. Tu przyczyną jest podwyższony w okresie ciąży poziom progesteronu i powiększająca się macica, które to utrudniają prawidłową pracę układu pokarmowego.

SOS na dolegliwości

Tak często jak tego potrzebujemy, przez dłuższy czas i całkowicie bez obaw można stosować musujące czopki przeciw zaparciom Eva/qu. To oparty wyłącznie na naturalnych i całkowicie nietoksycznych składnikach środek doskonale regulujący rytm wypróżnień. Działa miejscowo i niezwykle łagodnie, wzmacniając naturalne mechanizmy wypróżniania. Tuż po założeniu czopek uwalnia mikropęcherzyki, które masują ścianki odbytu, co pozwala treści pokarmowej łatwiej się przemieścić. Dodatkowo zawarte w czopku naturalne składniki działają na zasadzie mechanicznej i nie są wchłaniane przez organizm. Dlatego są bezpieczne i dla przyszłych mam, i dla mam już karmiących. Składniki te zmiękczają masę kałową, dzięki czemu szybko i z łatwością można ją wydalić. Czopki dają oczekiwany efekt już po kilku minutach od zastosowania, a więc można zaplanować dogodny moment na wizytę w toalecie.
Czopki Eva/qu są polecane także osobom cierpiącym na hemoroidy, przed zabiegami chirurgicznymi, obłożnie chorym, niepełnosprawnym motorycznie, podróżującym i wszystkim, którzy chcą w naturalny i łagodny sposób uporać się z zaparciami.

Dodaj komentarz