Pomadki pielęgnacyjne – niezbędny gadżet?


pomadka

To, czego nie może zabraknąć w damskiej torebce, to z pewnością dobrej jakościowo pomadki pielęgnacyjnej.
Niezależnie od pory roku czy to zima, czy to lato każda z nas ma swoją ulubioną pomadkę, bez której nie rusza się z domu. Nie obcy nam też jest widok mężczyzny, który nawilża usta.

Która pomadka pielęgnacyjna jest najlepsza?

Ile kobiet tyle oczekiwań. W dzisiejszych czasach producenci pomadek pielęgnacyjnych prześcigają się w pomysłach, aby zaspokoić oczekiwania płci pięknej. Stąd też mamy wachlarz dostępnych pomadek w różnych cenach, o różnej wartości odżywczej, innowacyjnych kształtach – podsumowując „co dusza zapragnie” (sprawdź: pomadki Golden Rose). Dla mnie doskonała pomadka pielęgnacyjna ma spełniać swoją podstawową rolę, a mianowicie, jak sama nazwa wskazuje jest nią „pielęgnacja”. Nasze usta wymagają szczególnej opieki, tak jak to ma miejsce przy pielęgnacji chociażby twarzy czy dłoni. Usta to atrybut kobiecości, który w szczególny sposób zwraca uwagę mężczyzn, ale z drugiej strony narażone są one na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Istotne jest ciągłe nawilżanie ust szczególnie zimą, kiedy to podczas różnicy temperatur po prostu „pękają”. Spierzchnięte usta nie wyglądają już tak efektownie, jak każda z nas by sobie tego życzyła. Można temu zaradzić, dobierając odpowiednią pomadkę pielęgnacyjną, mając na uwadze względy estetyczne, jej kolor, smak, czy też zapach.

To, czym kobiety powinny kierować się przy wyborze dobrej pomadki pielęgnacyjnej to przede wszystkim jej skład. Nie powinno zatem zabraknąć składników z grupy witamin oraz tego, co nawilża, czyli kwasów tłuszczowych. Usta pozbawione są gruczołów tłuszczowych, dlatego narażone są na pękanie oraz wysuszanie. A zatem grunt to dobre nawilżenie, czyli warto zaaplikować sobie pokaźną dawkę pełnowartościowego „nawilżacza”. Pomadki pielęgnacyjne mogą zawierać w swoim składzie wazelinę, która skutecznie chroni przed wysuszeniem. Wśród innych „nawilżaczy” znajdziemy lanolinę, masło kakaowe, czy też pszczeli wosk. Jeśli chodzi o kolor pomadek pielęgnacyjnych to tu możemy wybrać klasyczną białą, kremową jak również te z dodatkiem barwników. W składzie napotkać możemy składnik pod nazwą kamfora, która ma właściwości antybakteryjne. Popularne pomadki mają zapach wanilii, mentolu, jak również słodkie zapachy owoców. Producenci dodają również kwas salicylowy, który korzystnie działa na suche wargi. Z grupy witamin znajdziemy witaminę A, E, dodatkowo masło shea, a nawet ekstrakty z marchwi znany nam jako przeciwutleniacz. Taka bomba witaminowa to prawdziwe ukojenie dla naszych ust.

Jeśli chodzi o formy pomadek pielęgnacyjnych to tu nie powinnyśmy narzekać. Są one pakowane w tradycyjnych plastikowych opakowaniach, w sztyfcie, w słoiczkach, czy w tubce. Każda z nas znajdzie coś dla siebie. Wszystko to możemy znaleźć i zamówić poprzez stronę internetową firmy Golden Rose.

Niezależnie od pory roku, od tego gdzie pracujemy oraz w jakiej branży, a przede wszystkim, czy jesteśmy nastolatkami, czy dojrzałymi kobietami, warto mieć ze sobą niezbędnik w postaci pomadki pielęgnacyjnej.

Dodaj komentarz