Powiększanie piersi, liposukcja – czy warto sięgać po chirurgię plastyczną?


Chirurgia estetyczna
Chirurgia plastyczna często spotyka się ze słowami krytyki. Zarzuca się kobietom próżność czy nieumiejętność godzenia się z upływem czasu. Trudno nie zgodzić się z tym, oglądając efekty niektórych zabiegów, które bardziej szpecą niż dodają urody.

A jednak po zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej sięga wiele kobiet – głównie wybierają modelowanie piersi i liposukcję. Okazuje się, że powody takich decyzji są dużo głębsze niż tylko wspominana próżność.

Najczęściej wybierane zabiegi

Kobiety bardzo często podejmują decyzję, by dokonać modelowanie piersi. Wbrew powszechnej opinii nie jest to tylko ich powiększanie. Piersi można także zmniejszyć lub po prostu poprawić ich kształt bez ingerencji w rozmiar. Innym często wybieranym zabiegiem jest liposukcja, czyli redukcja tkanki tłuszczowej. Chirurgia plastyczna jest w stanie dokonać tak naprawdę wszystko z kobiecym ciałem – wymodelować nos, uszy, powiększyć usta, zredukować zmarszczki i wiele, wiele więcej.

Powody stosowania chirurgii plastycznej

Dlaczego kobiety decydują się na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej? Powodów może być wiele, a każdy z nich jest tak samo ważny. Mogą one leżeć głęboko w psychice bądź też dotyczyć natury fizycznej. W każdym przypadku są to problemy utrudniające normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Bardzo często powiększanie biustu czy liposukcja to odpowiedź na tkwiące głęboko kompleksy. Żyjemy w społeczeństwie, w którym hołduje się wizerunkowi szczupłej kobiety z dużymi piersiami. I wiele kobiet dąży do takiej figury. Osoby otyłe czy z biustem niemieszczącym się w przyjętym kanonie piękna (zbyt małe, obwisłe, z rozstępami) czują się gorsze, nieraz są wyszydzane, trudniej im znaleźć dobrą pracę, partnera czy odnieść sukces. Może się to wydawać błahe, jednak nierzadko prowadzi to do głębokich kompleksów, braku poczucia własnej wartości, a nawet do poważnej depresji.

Czasem chirurgia plastyczna leczy nie tylko choroby duszy, ale i ciała. Zbyt duże piersi mogą powodować bardzo uciążliwe bóle kręgosłupa. Otyłość zaś nie tylko utrudnia wykonywanie codziennych czynności, ale też prowadzi do poważnych chorób, takich jak problemy z krążeniem, choroby serca, stawów, kręgosłupa, cukrzyca itp. A, niestety, czasem dieta i sport okazują się zbyt dużym wyzwaniem dla osoby cierpiącej na otyłość.

Czy chirurgia plastyczna jest bezpieczna?

Wiele słyszy się o zabiegach, które zamiast pomóc oszpeciły kobietę, wręcz doprowadziły do utraty zdrowia, a nawet życia. Stosowanie toksycznych materiałów, wykonywanie zabiegów mimo przeciwwskazań zdrowotnych czy po prostu błędy lekarskie. Jednak takie przypadki są sporadyczne. Jeśli zdecydujesz się na zabieg w sprawdzonej i renomowanej klinice, wykonany przez kompetentnego chirurga plastycznego, nie masz powodów do obaw. Coraz częściej też sięga się po maksymalnie naturalne metody – np. powiększanie piersi za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, co np. zmniejsza ryzyko odrzucenia implantów czy reakcji alergicznych.

Kompetentny lekarz wytłumaczy ci, na czym polega zabieg, opowie o wszystkich możliwych skutkach i podejmowanych krokach. Dokładnie ustali z tobą efekt, jaki ma zostać osiągnięty i, co najważniejsze, wykona wszelkie potrzebne badania, by mieć pewność, że podjęty zabieg okaże się maksymalnie bezpieczny dla zdrowia pacjentki.

Pamiętaj, nie daj się kusić podejrzanie niskim cenom w podejrzanych miejscach. Chodzi przecież o twoje zdrowie – fizyczne i psychiczne – a ono jest najważniejsze i warto o nie zawalczyć.


Dodaj komentarz

2 komentarzy do “Powiększanie piersi, liposukcja – czy warto sięgać po chirurgię plastyczną?