Pozbądź się żylaków na zawsze


żylaki

Żylaki już dawno przestały być wyłącznie problemem natury estetycznej. To dość poważne schorzenie, któremu koniecznie trzeba przeciwdziałać. Najlepiej im zapobiegać, a gdy już się pojawią – bezwzględnie usunąć, ponieważ same nie znikną.

Żylaki – domena kobiet?

Żylaki nóg to przypadłość, która znacznie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Pojawia się u co trzeciej kobiety powyżej 45. roku życia oraz u co piątego mężczyzny. Występuje również u osób z nadwagą lub otyłością. Pojawiają się, gdy zastawki w żyłach nie zamykają się w sposób prawidłowy. W efekcie krew zaczyna cofać się do żył powierzchniowych, co powoduje ich rozszerzanie i skręcanie, a następstwie pojawienie się żylaków.

Do czynników sprzyjających powstawaniu tego nieestetycznego schorzenia zaliczyć można m.in. wykonywanie pracy w pozycji stojącej lub w ogóle częstego przebywania w jednej pozycji, a nawet zaparcia.

Zwalcz żylaki profesjonalnie

Nieleczone żylaki mogą stać się przyczyną poważnych powikłań. Powstające skrzepy, jeśli zostaną oderwane i będą wędrować z krwią, mogą wywołać nawet zator tętnicy płucnej – schorzenia stanowiącego zagrożenie dla życia. Dlatego warto zadbać o profesjonalne usunięcie żylaków, eliminując w ten sposób ryzyko powstania zatorów.

Jeśli chcesz usunąć żylaki w Koszalinie lub innym mieście, skorzystaj z oferty Bałtyckiego Centrum Chirurgii Plastycznej. Jest to renomowana klinika, specjalizująca się również w chirurgii naczyniowej. Pacjent, który wyraża chęć, by usunąć żylaki w Kołobrzegu, przechodzi najpierw konsultację lekarską. Po obszernym wywiadzie kwalifikowany jest do konkretnego sposobu leczenia niewydolności żylnej.

W zależności od stopnia zaawansowania choroby, leczenie żylaków może obejmować m.in.:

  • kompresjoterapię, czyli dobór specjalnych przeciwżylakowych pończoch lub rajstop;
  • skleroterapię piankową, czyli zamykanie naczyń żylnych poprzez wstrzykiwanie pianki obliterującej; by zapewnić precyzję zabiegu, wykonuje się go pod kontrolą USG Doppler; świetnie sprawdza się w usuwaniu niedużych żylaków;
  • laseroterapię wewnątrzżylną, czyli laserowe zamykanie niewydolnych naczyń żylnych; zabieg jest mało inwazyjny i polega na wprowadzeniu wiązki laserowej do zmienionej żyły, a następnie jej zamknięciu poprzez termoablację kontrolowaną; zabieg wyróżnia się wysoką skutecznością  i szybkim powrotem do sprawności fizycznej; laserowe usuwanie żylaków stanowi najlepszą alternatywę klasycznych zabiegów operacyjnych, ponieważ można przeprowadzić proces wyłączenia z krążenia niewydolnej części żyły przy zachowaniu prawidłowości funkcjonowania zastawek – a to wszystko w sposób bardzo precyzyjny, bo kontrolowany poprzez USG;
  • zabiegi chirurgiczne, czyli operacyjne usunięcie dużych żylaków, którego minusem był bardzo długi okres rekonwalescencji.

Wszystkie zabiegi z zakresu usuwania żylaków przeprowadzane są pod okiem najlepszych specjalistów – chirurgów naczyniowych. W swojej pracy wykorzystują oni wyłącznie najlepszy sprzęt, który gwarantuje najwyższą skuteczność zabiegów oraz pełne bezpieczeństwo.

Wieloletnie doświadczenie lekarzy oraz bogata wiedza obejmująca najnowsze metody walki z żylakami sprawia, że każdy pacjent upora się z nieestetycznym schorzeniem raz na zawsze. Zespół specjalistów dobiera najlepszą dla pacjenta metodę usuwania żylaków, mając na uwadze aktualny stan zdrowia oraz stopień zaawansowania dolegliwości.

Dodaj komentarz