Pozbądź się żylaków na zawsze


żylaki

Żylaki już dawno przestały być wyłącznie problemem natury estetycznej. To dość poważne schorzenie, któremu koniecznie trzeba przeciwdziałać. Najlepiej im zapobiegać, a gdy już się pojawią – bezwzględnie usunąć, ponieważ same nie znikną.

Żylaki – domena kobiet?

Żylaki nóg to przypadłość, która znacznie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Pojawia się u co trzeciej kobiety powyżej 45. roku życia oraz u co piątego mężczyzny. Występuje również u osób z nadwagą lub otyłością. Pojawiają się, gdy zastawki w żyłach nie zamykają się w sposób prawidłowy. W efekcie krew zaczyna cofać się do żył powierzchniowych, co powoduje ich rozszerzanie i skręcanie, a następstwie pojawienie się żylaków.

Do czynników sprzyjających powstawaniu tego nieestetycznego schorzenia zaliczyć można m.in. wykonywanie pracy w pozycji stojącej lub w ogóle częstego przebywania w jednej pozycji, a nawet zaparcia.

Zwalcz żylaki profesjonalnie

Nieleczone żylaki mogą stać się przyczyną poważnych powikłań. Powstające skrzepy, jeśli zostaną oderwane i będą wędrować z krwią, mogą wywołać nawet zator tętnicy płucnej – schorzenia stanowiącego zagrożenie dla życia. Dlatego warto zadbać o profesjonalne usunięcie żylaków, eliminując w ten sposób ryzyko powstania zatorów.

Jeśli chcesz usunąć żylaki w Koszalinie lub innym mieście, skorzystaj z oferty Bałtyckiego Centrum Chirurgii Plastycznej. Jest to renomowana klinika, specjalizująca się również w chirurgii naczyniowej. Pacjent, który wyraża chęć, by usunąć żylaki w Kołobrzegu, przechodzi najpierw konsultację lekarską. Po obszernym wywiadzie kwalifikowany jest do konkretnego sposobu leczenia niewydolności żylnej.

W zależności od stopnia zaawansowania choroby, leczenie żylaków może obejmować m.in.:

  • kompresjoterapię, czyli dobór specjalnych przeciwżylakowych pończoch lub rajstop;
  • skleroterapię piankową, czyli zamykanie naczyń żylnych poprzez wstrzykiwanie pianki obliterującej; by zapewnić precyzję zabiegu, wykonuje się go pod kontrolą USG Doppler; świetnie sprawdza się w usuwaniu niedużych żylaków;
  • laseroterapię wewnątrzżylną, czyli laserowe zamykanie niewydolnych naczyń żylnych; zabieg jest mało inwazyjny i polega na wprowadzeniu wiązki laserowej do zmienionej żyły, a następnie jej zamknięciu poprzez termoablację kontrolowaną; zabieg wyróżnia się wysoką skutecznością  i szybkim powrotem do sprawności fizycznej; laserowe usuwanie żylaków stanowi najlepszą alternatywę klasycznych zabiegów operacyjnych, ponieważ można przeprowadzić proces wyłączenia z krążenia niewydolnej części żyły przy zachowaniu prawidłowości funkcjonowania zastawek – a to wszystko w sposób bardzo precyzyjny, bo kontrolowany poprzez USG;
  • zabiegi chirurgiczne, czyli operacyjne usunięcie dużych żylaków, którego minusem był bardzo długi okres rekonwalescencji.

Wszystkie zabiegi z zakresu usuwania żylaków przeprowadzane są pod okiem najlepszych specjalistów – chirurgów naczyniowych. W swojej pracy wykorzystują oni wyłącznie najlepszy sprzęt, który gwarantuje najwyższą skuteczność zabiegów oraz pełne bezpieczeństwo.

Wieloletnie doświadczenie lekarzy oraz bogata wiedza obejmująca najnowsze metody walki z żylakami sprawia, że każdy pacjent upora się z nieestetycznym schorzeniem raz na zawsze. Zespół specjalistów dobiera najlepszą dla pacjenta metodę usuwania żylaków, mając na uwadze aktualny stan zdrowia oraz stopień zaawansowania dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *