Poznaj niezwykłe właściwości jagód goji


Poznaj niezwykłe właściwości jagód goji
Jagody goji w Chinach są znane i z powodzeniem stosowane od ponad dwóch tysięcy lat. Chińczycy uważają, że dzięki nim dłużej żyją. Ponadto traktują je jako lekarstwo na oczy, nerki i wątrobę.

Ludowa medycyna chińska sięga korzeniami do starożytności i do dziś Chińczycy czerpią garściami z jej mądrości. Podobnie jak robili to dwa tysiące lat temu, tak i teraz dodają jagody goji do mięs i warzyw, parzą z nich herbatę, jedzą surowe i suszone. Ze świeżych owoców potrafią zrobić wino i piwo. W Polsce jagody goji występują tylko w postaci suszonej. Można je kupić między innymi w sklepie ekamedica24.pl

Jagody goji dzięki dużej ilości przeciwutleniaczy potrafią znacznie spowolnić procesy starzenia. Hamują rozwój chorób pochodzenia wirusowego i bakteryjnego, a także potrafią spowolnić namnażanie komórek rakowych. Prawdopodobnie dlatego Chińczycy widzą w nich źródło wiecznej młodości i chętnie po nie sięgają. Biorąc pod uwagę, że wielu Chińczyków dożywa sędziwego wieku, można zaryzykować, że w tej legendzie jest ziarnko prawdy. Wiosenny zastrzyk energii w postaci garści jagód goji jest niemalże rytualny w kraju Orientu.

W Polsce jagody goji traktowane są jako dobry środek odchudzający. Nie jest to do końca prawda, ponieważ owoce te nie powodują przyspieszonego spalania tłuszczu, jednak ze względu na dużą zawartość witamin i błonnika są traktowane jako fit żywność. Ich zjedzenie nie powoduje podniesienia poziomu cukru w organizmie i z pewnością są zdrowszą przekąską niż słodkie batoniki, chipsy czy nawet musli robione na bazie cukru bądź miodu. Jagody goji najlepiej jeść jak rodzynki, same bądź jako dodatek do deserów na bazie jogurtu. Świetnie nadają się do przyrządzania koktajli. `

Jagody goji to nie tylko źródło cennych przeciwutleniaczy, ale także wielu minerałów, w tym: selenu, miedzi i żelaza, są więc świetnym orężem w walce z anemią. Selen ma także pozytywny wpływ na tarczycę. Uważa się też, że jagody goji mają dobroczynne działanie na serce i stan żył, oraz na wspomniane wcześniej nerki, wątrobę i oczy. To ostatnie szczególnie docenią ludzie starsi, u których z wiekiem dochodzi do naturalnego pogorszenia stanu zdrowia.

Jagody goji mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami przeciwzakrzepowymi. Przed rozpoczęciem stosowania takich leków trzeba koniecznie skonsultować ich łączenie z jagodami goji z lekarzem.

Więcej na temat jagód goji można przeczytać na portalu naturapluszdrowie.pl

Dodaj komentarz