Poznaj niezwykle zdrowe i niezwykle kaloryczne produkty!


Poznaj niezwykle zdrowe

Prawda jest jednak taka, że najczęściej zamienia się ten tłuszcz na węglowodany, a to do niczego dobrego nie prowadzi, zwłaszcza że często wybiera się takie produkty, które są wysoko przetworzone i nie powodują zbytniego uczucia nasycenia, dlatego ciągle jest się głodnym. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę to nie tłuszcz jest głównym winowajcą nadmiernej wagi, dlatego też bez większego problemu można sięgnąć po takie produkty, które zawierają sporo tłuszczu, a mimo wszystko nie szkodzą one zdrowiu. To kilka z nich, którymi warto się zainteresować:

Awokado

W przypadku większości owoców w zasadzie można znaleźć same węglowodany i to te najprostsze, czyli fruktozę, jednak w przypadku awokado jest całkowicie inaczej, tutaj można znaleźć o wiele więcej tłuszczy, a dokładniej to, aż 77% całego składu awokado to tłuszcze, a to w zasadzie powoduje, że są one o wiele bardziej kaloryczne niżeli wiele rodzai mięsa. Można tutaj znaleźć wiele jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, a w głównej mierze kwas oleinowy, który jest w stanie bardzo korzystnie wpłynąć na funkcjonowanie Waszego serca. Ponadto warto też zauważyć, że awokado jest świetnym źródłem potasu, ponieważ posiada go bardzo dużo i błonnika, dzięki któremu procesy przemiany materii są w stanie lepiej działać.

Jaja

Bardzo dużo osób myśli, że spożywanie jaj w całości jest bardzo niezdrowe, a to z tego względu, że w jednym jajku można znaleźć dużo tłuszczu, z czego aż 212 miligramów to cholesterol, a jest to przeszło ponad 70% dawki dziennej, którą zalecają lekarze. Według ostatnich badań i tak dowiedziono, iż w zasadzie większość osób nie odczuje dużej różnicy jeżeli chodzi o ilość spożywanego cholesterolu, a to dlatego, że jego spożycie nie ma zbyt dużego związku z ilością cholesterolu we krwi. Ponadto warto też zauważyć, że jaja charakteryzują się tym, iż są naprawdę zdrowe, a to dlatego że posiadają sporo witamin, minerałów czy też antyoksydantów. Ponadto trzeba też zauważyć, że dzięki temu, iż potrafią bardzo nasycić organizm to są idealnym produktem dla osób, które chcą schudnąć.

Olej kokosowy i orzechy

Mało kto o tym wie, że 90% składu nasion kokosów to tak naprawdę tłuszcze nasycone, dlatego też są one uznawane przez masę osób jako jedno z najlepszych źródeł tego typu tłuszczy na całym świecie. Ponadto osoby, które bardzo często decydują się skorzystać z orzechów czy oleju kokosowego będą o wiele mniej narażone na występowanie chorób serca czy Alzheimera. Badania ponadto wykazały, że w wyniku regularnego ich spożywania są one w stanie przyśpieszyć metabolizm i hamować apetyt, dlatego idealnie nadają się dla osób, które chcą zrzucić nadmiar wagi.

Czarne oliwki

Oliwki zawierają w sobie naprawdę bardzo dużo kwasów tłuszczowych to jednak warto zwrócić uwagę na to, że nie charakteryzują się tym, iż posiadają sporą ilość kalorii. Warto też zauważyć, że wystarczy naprawdę mała porcja, aby dostarczyć organizmowi naprawdę wielu wartościowych składników odżywczych. Pośród nich można znaleźć takie substancje jak kwas oleinowy, który jest w stanie zmniejszyć możliwość wystąpienia raka piersi, a ponadto dzięki niemu funkcjonuje lepiej układ naczynowio-sercowy. Kolejnymi substancjami wartymi uwagi są tutaj witaminy z grupy B, które są w stanie zwalczać wolne rodniki i do tego witaminy C, A, E oraz naprawdę mnóstwo minerałów takich jak chociażby żelazo, potas, fosfor czy miedź.

Ser

Ser ma to do siebie, że charakteryzuje się tym, iż jest niezwykłym źródłem takich substancji jak fosfor, selen, magnez, witamina B12, wapń czy naprawdę mnóstwo innych składników odżywczych. Jeden plasterek o średniej grubości zawiera ponadto w sobie blisko 7 gramów białka, czyli w zasadzie tak samo duże ile znaleźć można w szklance mleka. Jest on bardzo podobny do innego rodzaju produktów, które charakteryzują się wysokim poziomem tłuszczu pochodzenia mlecznego, czyli tak jak inne formy nabiału posiada on kwasy tłuszczowe, które są naprawdę bardzo pomocne w zwalczaniu i profilaktyce bardzo wielu różnych schorzeń, takich jak chociażby cukrzyca typu II.

Czekolada – Gorzka

Mało kto wie, ale naprawdę duże ilość tłuszczu można znaleźć również w gorzkiej czekoladzie i w zasadzie sporym błędem jest fakt, że ludzie, którzy są na diecie wolą ją sobie odpuścić. Posiada ona w sobie naprawdę wiele składników odżywczych, które są warte zwrócenia na nią uwagi, chociażby tak zdrowe i wartościowe pierwiastki jak magnez, mangan, miedź czy też żelazo. Ponadto niektóre rodzaje zawartych w nich przeciwutleniaczy jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi i wyregulować poziom cholesterolu, który znajduje się w ludzkiej krwi.

Więcej o medycynie, zdrowiu i odżywianiu dowiesz się z MEDYCYNA.us

Dodaj komentarz