Pranie ubranek i akcesoriów noworodka


Niemowlak
Bardzo ważną, choć często pomijaną kwestią jest pranie ubranek noworodka, jego pościeli, pieluch i innych akcesoriów, z którymi dziecko ma styczność.

Pranie ubranek dziecięcych a pielęgnacja noworodka

Substancje użyte do prania ubranek i akcesoriów dziecięcych, pozostają nie bez wpływu na skórę noworodka. Bardzo często się zdarza, że małe dzieci reagują alergią na ubranka i pościel wypraną w tradycyjnym proszku. Często po założeniu takich ubranek i pieluch, pojawia się silne zaczerwienienie skóry i świąd, który jest bardzo uciążliwy, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. W przypadku wystąpienia alergii na substancje piorące, enzymy czy substancje wybielające, obecne w tradycyjnych proszkach pojawia się silne swędzenie skóry, na które dorośli często reagują odruchem drapania. W przypadku noworodka jest to niemożliwe, co sprawia, że stan ten jest trudny do wytrzymania dla dziecka.

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, warto jest zaopatrzyć się również w delikatne płyny do prania odzieży i
akcesoriów dziecięcych. Zmniejszymy w ten sposób ryzyko wystąpienia alergii i negatywnych jej skutków.

Kiedy pranie nie wystarcza

W trosce o zdrową skórę naszych dzieci chcemy, żeby wyprane pieluchy i ubranka były idealnie czyste i zdezynfekowane.  Problem pojawia się w sytuacji, kiedy orientujemy się, że producenci ubranek dziecięcych zalecają ich pranie w czterdziestu stopniach. Temperatura ta nie wystarcza do zniszczenia bakterii znajdujących się na tych rzeczach. Żeby wysterylizować ubranka dziecięce, konieczne jest użycie temperatury minimum sześćdziesięciu stopni. Taka temperatura powoduje jednak deformację i szybsze niszczenie się ubranek dziecięcych. Co jednak robić, kiedy obawiamy się, że nieprawidłowo wysterylizowane materiały zaszkodzą zdrowiu naszego dziecka?

Rozwiązaniem problemu zbyt niskich temperatur prania jest prasowanie ubranek, pościeli i akcesoriów dziecięcym, od razu po praniu i wysuszeniu. Temperatura prasowania jest zazwyczaj bardzo wysoka i powoduje likwidację bakterii i drobnoustrojów, które nie zostały usunięte podczas prania. Warto jest dokładnie prasować odzież i pościel, w której śpi dziecko. Podobne postępowanie jest zalecane w przypadku odzieży i pościeli rodziców, jeżeli dziecko często ma z nią kontakt. Dzięki temu rozwiązaniu zminimalizujemy ryzyko alergii u noworodka.

Zobacz również: Canpolbabies.com – Kubek “Niekapek”

Dodaj komentarz