Problemy z koordynacją ruchową u dziecka


Problemy z koordynacją ruchową u dziecka
Osłabione lub wzmożone napięcie mięśniowe, wiotkość, problemy z poruszaniem się… To tylko niektóre z objawów, które mogą świadczyć o niebezpiecznej chorobie genetycznej. Jeśli obserwujesz je u swojego dziecka, warto wykonać badania genetyczne. Szybka diagnostyka może uratować życie malucha.

Wiotkie dziecko, osłabione napięcie mięśniowe – to mogą być objawy choroby genetycznej

Jeśli występują problemy z poruszaniem się u dziecka i jego koordynacją ruchową, które obejmują np. późne siadanie, kłopoty z raczkowaniem czy nieprawidłowe napięcie mięśniowe – to może być choroba genetyczna. Inne objawy tego typu schorzeń to m.in. drżenie rączek i nóżek, kłopoty z brzuszkiem, bóle głowy, gorączki, opóźniony rozwój dziecka, problemy skórne, nadmierna senność czy brak kontaktu z otoczeniem.
Warto pamiętać, że nasilenie i rodzaj objawów mogą się różnić w zależności od tego, na co konkretnie choruje dziecko.

Niemal 8 milionów dzieci na świecie rodzi się z chorobą genetyczną…

Rocznie! Większość z nich na początku uważana jest za zupełnie zdrową lub diagnostyka ich objawów nie przebiega prawidłowo. Z tego powodu maluchy narażone są na poważne konsekwencje zdrowotne, które obejmują m.in. upośledzenie umysłowe czy nawet śmierć.
Przykładowo, choroby wrodzone mogą uszkodzić centralny układ nerwowy – to właśnie z tego powodu u dziecka obserwuje się problemy z poruszaniem i rozwojem. W tym przypadku brak jednoznacznej diagnozy i terapia „w ciemno” (np. rehabilitacja) nie przyniosą poprawy.

Test Nova – badania genetyczne pod kątem ponad 12 tysięcy mutacji DNA

Które odpowiadają za 87 różnych chorób, wobec których do tej pory byliśmy zupełnie bezbronni. To właśnie któraś z nich może odpowiadać za problemy z koordynacją ruchową u Twojego dziecka, dlatego nie zwlekaj z diagnostyką. Tylko szybkie wykrycie schorzenia wrodzonego jest szansą na uratowanie życia malucha!
Pamiętaj, że jeśli to nie choroba genetyczna odpowiada za te dziwne objawy, wykonanie testu Nova zawęzi pole diagnostyczne i pomoże lekarzom wykryć, na co tak naprawdę choruje Twoje dziecko.

99,99% – to czułość testu Nova

Co czyni go najdokładniejszym badaniem tego typu na świecie. Dzięki Sekwencjonowaniu Nowej Generacji – najnowocześniejszej technologii – maluch jest badany kompleksowo. Można więc uniknąć długiej, kosztownej i stresującej diagnostyki i badania każdej z chorób osobno.
Test Nova bada dodatkowo wrażliwość malucha na 32 różne substancje zawarte w lekach. Co to oznacza? Wiadomo, jakie dawki i formy leków są dla niego bezpieczne i skuteczne. Zyskujesz więc bardzo cenną informację, istotną przez całe życie dziecka.
Agnieszka Łapajska, www.testDNA.pl, Zdjęcie: ©  Dmitry Naumov/123fr.com

Dodaj komentarz