Problemy z potencją można rozwiązać


Problemy z potencją można rozwiązać

Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej frazę – potencja, to otrzymamy wykaz wielu stron związanych z tym określeniem. Jednak pierwszych kilkadziesiąt pozycji będzie w głównej mierze związanych z potencją jako zaprzeczeniem impotencji, która jest jednoznacznie definiowana jako niemoc płciowa dotykająca wyłącznie mężczyzn.

Pojęcie potencji miało zaś pierwotnie znacznie szersze i odnoszone było nie tylko do sfery medycznej i seksualnej.

Fakt, że potencja została w czasach współczesnych sprowadzona w praktyce do intymnej sfery życia człowieka nie jest przypadkowe i ma swoje uzasadnienie. Według badań przeprowadzanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) problem dotyka na całym świecie ponad stu pięćdziesięciu milionów ludzi.

W samej tylko Polsce na zaburzenia związane z potencją, rozumiane jako trwałe lub przejściowe kłopoty z erekcją, cierpi od półtora do nawet trzech milionów mężczyzn. Mała precyzja polskich statystyk tłumaczona jest powszechnym postrzeganiem tego problemu jako rzeczy wstydliwej, której najlepiej nie ujawniać.

Głównie z tego powodu tylko niewielka liczba mężczyzn, którzy cierpią na tą dolegliwość zgłasza się do specjalisty i podejmuje leczenie. Tymczasem lekarze zwracają uwagę, że komplikacje związane z potencją nie tylko nie maleją, ale rozszerzają się i to w bardzo niepokojącym tempie dotykając osób w coraz młodszym wieku.

Źródeł kłopotów związanych z potencją może być wiele, jednak podstawowy podział sprowadza się do przyczyn fizycznych i tych leżących w sferze psychiki. Medycyna w ostatnich dekadach poczyniła postępy nieporównywalne z żadnym poprzednim okresem i to na wszystkich polach, którymi się zajmuje. Również problemy związane z potencją są obecnie znacznie lepiej rozpoznane i zdiagnozowane. Mimo, iż na rynku farmaceutycznym jest dostępnych wiele środków, które producenci reklamują jako bezpieczne i zapewniające szybki efekt, to uprzednia wizyta u lekarza specjalisty będzie zawsze dobrym wyborem. Może się okazać, że w konkretnym przypadku potrzebne są inne środki i inna kuracja.

Dodaj komentarz