Przewaga soczewek kontaktowych nad okularami


Przewaga soczewek kontaktowych nad okularami
Soczewki kontaktowe czy okulary. Oto dylemat, z którym mierzą się osoby z wadą wzroku. Nie zawsze zdają sobie oni sprawę, że w tym dylemacie tkwi kwestia zdrowotna, oraz kwestia kreowania swojego stylu.

Okularnicy górą

Gdy pogłębia się jakiś uszczerbek na zdrowiu, trzeba nie tylko podjąć leczenie, które zazwyczaj polega na noszeniu jakiegoś małego urządzenia korekcyjnego. Osoby z wadą uzębienia noszą aparat ortodontyczny, osoby z wadą słuchu noszą aparat słuchowy, natomiast osoby z wadą wzroku noszą okulary lub soczewki. Wada wzroku na pewno utrudnia życie, podobnie jak wszelkie inne wady, aczkolwiek w przeciwieństwie do nich można ją uznać za stylową wadę. Otóż zarówno okulary, jak też soczewki mogą stać się rewelacyjnym elementem stylizacji. Co więcej, zdarza się, że okulary lub soczewki noszą osoby nie tylko posiadające wadę wzroku, ale takie, które po prostu chcą je nosić. Osoby z wadą wzroku stoją więc w bardzo komfortowej sytuacji – nie dość, że posiadają wybór między jednym aparatem korekcyjnym a drugim, czyli między okularami a soczewkami, to jeszcze jedne i drugie mogą podkreślać ich urodę. Okulary zrobią to za pomocą odpowiednio dobranych oprawek, zaś kontakty można wybrać bez koloru lub w jakimś kolorze, który zmieni lub podkreśli nasze oczy.

           

Okulary

Okulary w obecnych czasach to nie tylko przedmiot do korygowania wzroku, ale również modny, a momentami nawet pożądany element naszej garderoby. Nie warto się zastanawiać kto nosi okulary, bo chce poprawić wzrok, a kto nosi je, bo chce poprawić wizerunek. Na półkach salonów optycznych spotkamy okulary korekcyjne z korygującymi szkłami oraz tzw. okulary zerówkowe ze zwykłymi szkłami. Osoby potrzebujące nosić okulary, nie muszą już z nich rezygnować, ale mogą swobodnie i bez żadnego wstydu w nich chodzić. Najważniejsze, aby  dobrać odpowiednie oprawki, tzn. pasujące do ich kształtu twarzy i koloru włosów. Kiedyś wstydliwa wada stała się obecnie czymś, co po prostu kreuje nasz styl.

 

Soczewki

Okulary z pewnością dbają o styl, ale nie we wszystkich sytuacjach się sprawdzają. Soczewki przychodzą jako alternatywa dla okularów podczas wielu sytuacji. Chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, uprawianie innych sportów, zwłaszcza ekstremalnych, to tylko kilka najpopularniejszych sytuacji. Okulary wymienia się na soczewki również podczas imprez lub wizyt w kinie, zwłaszcza podczas seansów 3D. Soczewki ponadto górują nad okularami w zimie, bo w przeciwieństwie do okularów nie mokną i nie zaparowują.

 

Tryumf soczewek czy okularów

Jedni wolą okulary, drudzy wolą soczewki kontaktowe – na pewno jednak, aby się przekonać, co wolimy, trzeba spróbować obu opcji. Tak naprawdę warto zdać sobie sprawę, że dylemat odnośnie wyboru między soczewkami a okularami to dylemat bardziej teoretyczny, niż praktyczny. Zarówno okulary, jak też kontakty można nosić wedle uznania na stałe oraz na zmianę. Okulary noszone na zmianę z kontaktami powodują, że nie czujemy się przytłoczeni naszą wadą wzroku.

 

GS
Na soczewki24.pl znajdziesz szkła kontaktowe jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne. Sprawdź!


Dodaj komentarz

Komentarz do “Przewaga soczewek kontaktowych nad okularami

  • Marzena Calluna

    Soczewki mają zalet w stosunku do okularów. Pozwalają swobodniej korzystać z życia. Niestety nie można całkowice zrezygnować z okularów na rzecz soczewek.