Przeziębienie – jak leczyć je domowymi sposobami?


Przeziębienie – jak leczyć je domowymi sposobami?
Sposobów na leczenie przeziębienia jest bardzo wiele. Sporo z nich opiera się na metodach domowych, które znane są od pokoleń. Zobaczmy, jakie metody warto stosować, by przeziębienie szybko przestało nam dokuczać.

Babcine metody na przeziębienie

Wiele z metod walki z przeziębieniem jest znanych nam od naszych babć. Stosujemy czosnek, sok malinowy i mleko z miodem. To istotnie prawdziwe skarbnice składników wspomagających walkę z przeziębieniem. Zawarte w czosnku i miodzie naturalne antybiotyki skutecznie pomagają w walce drobnoustrojami chorobotwórczymi. Mleko i sok malinowy działają rozgrzewająco i doskonale poprawiają nasze samopoczucie w trakcie przeziębienia. Sięgamy po nie chętnie pewni ich skuteczności, a często zapominamy o tym, że równie skuteczne w walce z przeziębieniem mogą być zioła. Zwykle kojarzą nam się one z leczeniem dolegliwości układu trawiennego, w trakcie których sięgamy po herbatkę z mięty czy rumianku, a tymczasem one mogą nam również pomóc w leczeniu przeziębienia.

Co kryje się w ziołach?

Zioła to prawdziwa skarbnica składników o bardzo wielu różnych właściwościach. To właśnie dzięki nim pomagają one skutecznie w wielu różnych schorzeniach, zarówno układu trawiennego, jak i oddechowego czy nerwowego, a także w walce z bólami mięśni czy głowy. Znajdziemy w nich bowiem substancje bakteriobójcze, rozgrzewające, rozrzedzające wydzielinę oskrzelową czy uśmierzające ból.

Jak widać spektrum działania jest ogromne, choć oczywiście nie wszystkie zioła działają na każdą z tych dolegliwości. Jedne zioła, jak np. mięta pieprzowa, doskonale pomaga udrożnić nos, podczas gdy kwiat lipy wykazuje działanie silnie rozgrzewające i napotne, dlatego jest chętnie stosowany przy gorączce. W uśmierzeniu bólu głowy może pomóc olejek goździkowy, a w walce z katarem olejek lawendowy.

Jak wykorzystać zioła w leczeniu przeziębienia?

Przeziębienie możemy leczyć z pomocą ziół na wiele różnych sposobów. Możemy przygotować napar ziołowy do picia, inhalacji lub płukania np. gardła. Warto w tych przypadkach sięgnąć po tymianek czy rumianek mające działanie bakteriobójcze.

Możemy również skorzystać z dostępnych w aptekach olejków ziołowych i zastosować je miejscowo na skórę. Jest to doskonała metoda, która nie tylko pozwala wykorzystać miejscowe działanie olejków zawierających wyciągi ziołowe, ale również aromaty, które się w nich kryją. Pamiętajmy bowiem, że niektóre olejki eteryczne zawarte w ziołach również mają działanie lecznicze. Olejek lawendowy działa uspokajająco, a olejek cynamonowy pomaga uśmierzyć ból głowy. Taka aromaterapia w trakcie przeziębienia nie tylko poprawia nasze samopoczucie, ale i pomaga pozbyć się dolegliwości towarzyszących przeziębieniu.

Wiele z tych olejków zawiera Amol, wykorzystywany w leczeniu przeziębienia. Możemy nacierać nim skronie i klatkę piersiową, dzięki czemu uwalniają się olejki eteryczne zawarte w ziołach będących w składzie Amolu. Aby dowiedzieć się więcej o właściwościach Amolu i jego składzie zachęcamy do zapoznania się z treścią ulotki, którą znajdziecie na stronie http://www.amol.pl/ulotka

***
Postać: płyn doustny, płyn do stosowania na skórę. Skład: produkt złożony. Wskazania: zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia, np.: w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów, wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np.: wzdęcia, niestrawność. Przeciwwskazania: Preparatu Amol nie wolno stosować: w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu, w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych, u dzieci poniżej 12 roku życia. Wewnętrznie: niedrożność dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenie pęcherzyka żółciowego, u osób z przewlekłymi chorobami wątroby, u osób uzależnionych od alkoholu. Zewnętrznie: na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błony śluzowe oraz w okolicach oczu. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o. Opakowanie: płyn 100 ml, 150 ml, 250 ml.Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komentarz