Psychoterapia- pomoc dla ducha nie jest już powodem do wstydu


Psychoterapia- pomoc dla ducha nie jest już powodem do wstydu

Jeszcze kilka lat temu psychoterapia kojarzyła się wielu osobom z czymś, co dotyczyło osób dotnie tych uzależnieniem bądź tych, którzy prze żyli jakąś wielką tragedię i zmagają się z traumą. Jeśli ktoś uczęszczał na terapię, starał się to ukryć przed rodzina i znajomymi. Wizyty u psychologa traktowano jako rzecz wstydliwą. Na szczęście takie postrzeganie należy już do przeszłości. Dziś chętniej i śmielej mówimy o problemach psychicznych.

Na szczęści coraz więcej osób rozumie, że psychoterapia to po prostu sięganie do źródeł naszych problemów i sposób na ich rozwiązanie.
Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:
• Czy uczęszczanie do psychologa to powód do wstydu?
• Czy coraz więcej osób w ośce potrzebuje pomocy psychologicznej?

Dusza cierpi i prosi o pomoc

 Dziś psycholog nie kojarzy nam się już z czymś wstydliwym. Obecnie specjalista od zdrowia psychicznego to ktoś, kto na każdym etapie ludzkiego życia pomaga w rozwiazywaniu problemów natury psychicznej.
Coraz rzadziej wstydzimy się przyznać do uczęszczania z dzieckiem do psychologa. Zrozumieliśmy, że tylko ten specjalista pomoże nam w rozwiązaniu pewnych problemów i trudności, związanych z rozwojem dziecka czy jego zachowaniem. Podobnie rzecz ma się z ludźmi dorosłymi.  Rozumiemy już, że na pewnym etapie nie jesteśmy sobie w stanie pomóc samodzielnie.
Psychoterapia dotyczy już coraz szerszego grona ludzi w Polsce. Wiele poradni w naszym kraju, czy to PsychoCare lub inne pomagają tysiącom Polek i Polaków w zwalczaniu traum, fobii i innych problemów emocjonalnych, jakich doświadczamy w trakcie naszego życia, z bardzo wielu powodów.

Pandemia sprzyja problemom emocjonalnym?

W okresie pandemii koronawirusa wiele osób, które, dotąd nie korzystało z pomocy psychologicznej czy terapeutycznej, nagle zdało sobie sprawę, że takiego wsparcia bardzo potrzebuje.
Niestety w okresie pandemii koronawirusa dostęp do bezpłatnej opieki psychol, logicznej oraz terapii jest nieco bardziej utrudniony. Na szczęście dla pacjentów i osób potrzebuj rączych pomocy działają także poradnie nie zależne takie jak: https://cplwowska.pl/psychoterapia-szczecin/.
Ponadto w okresie pandemii bardzo wiele gabinetów oraz poradni psychologicznych zdecydowało się na uruchomienie porad i konsultacji oraz sesji terapeutycznych w trybie online. Takie rozwiązanie jest wyjściem naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy pozostawieni sami sobie, mogą poczuć się o wiele gorzej, a co za tym idzie ich stan zdrowia może ulec znacznemu pogorszeniu. Dlatego to najlepsze rozwiązanie na obecne czasy.

Dodaj komentarz