Rewelacyjny wpływ pieczarek na zdrowie człowieka


Rewelacyjny wpływ pieczarek
Pieczarki charakteryzują się dwiema bardzo istotnymi cechami. Po pierwsze są bardzo zdrowe, a po drugie – smaczne. To idealny składnik potraw dla ludzi, którzy nie jedzą mięsa – nieważne czy z wyboru, czy może konieczności. Pieczarki mają to do siebie, że kiedy są głównym elementem dania, jego smak i konsystencja przypomina te mięsne. Dlatego wielu ludzi tak bardzo je ceni. Nawet bez porównywania ich do innych składników można śmiało powiedzieć, że są smaczne i pożywne.

Zbawienny wpływ pieczarek

Niemal wszystkie grzyby mają w sobie dużo witamin oraz składników mineralnych. Pieczarki są źródłem takich witamin jak B1, B2, B3, A, D oraz E. Dodatkowo mają w sobie dużo łatwo przyswajalnego białka, żelaza i fosforu. Zawarta w nich miedź wspomaga układ krążenia, a dzięki potasowi i niskiej zawartości sodu obniża się ryzyko wystąpienia zawału i udaru. Co więcej, te grzyby obniżają zarówno ciśnienie, jak i poziom cholesterolu we krwi. Z regularnym spożywaniem grzybów wiąże się wzmocnienie odporności. Odpowiada za to zawarty w nich selen, który wpływa na zwiększenie liczby przeciwciał oraz hamowanie rozrostu drobnoustrojów chorobotwórczych. Miłośnicy pieczarek zapewne wiedzą, że są one naprawdę smaczne. Pracownicy firmy Rawona, zajmującej się ich hodowlą oraz dystrybucją zaznaczają, że ten rodzaj grzybów można przygotować na bardzo wiele sposobów z całym szeregiem dodatków, dzięki czemu jedzenie pieczarek nigdy nie będzie monotonne.

Grzyby wspomagają odchudzanie i mają właściwości antynowotworowe

100 g pieczarek to jedynie 22 kalorie. Są one więc niskokaloryczne – zawierają bardzo mało tłuszczu, ale za to dużo błonnika i wody. Dzięki temu po spożyciu sporządzonej z nich potrawy uczucie sytości będzie się utrzymywało bardzo długo. Ludzie, którzy chcą zacząć się zdrowiej odżywiać i schudnąć, zamiast czerwonego mięsa powinni zacząć jeść pieczarki. Kiedy razem z regularnym spożywaniem tych grzybów zaobserwuje się spadek wagi ciała, nie wzrośnie ona wraz z zaprzestaniem ich jedzenia. Mówiąc krócej, nie wystąpi efekt jo-jo. Jest to więc doskonały składnik, w który można wzbogacić swoją dietę, ale w tym samym czasie nie bać się o jej niepożądane następstwa. Ekstrakt z pieczarek może zapobiec rakowi zarówno piersi, jak i prostaty. Jest to związane z polisacharydami grzybowymi oraz terpenami, które hamują wzrost i rozwój komórek rakowych. To lecznicze działanie grzybów jest już od dawna znane na Wschodzie.

Istnieje jeszcze wiele powodów, dla których powinniśmy często spożywać pieczarki. Kiedy zastanawiamy się nad ich kupnem, należy pamiętać o tym, aby wybrać zaufane źródło. Co prawda te grzyby charakteryzują się bardzo szybkim i naturalnym wzrostem, ale niektórzy przedsiębiorcy starają się im w tym pomóc, dodając niekoniecznie zdrowe składniki. Jedną z zaufanych firm, dbającą nie tylko o wzrost swoich upraw, ale także o zdrowie i zadowolenie klientów, jest spółka Rawona z Pszczyny.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Rewelacyjny wpływ pieczarek na zdrowie człowieka

  • Krzysztof “Ksabi” Sitkowski

    Wydaje mi się, że na brzmienie artykułu istotny wpływ miała firma, której nazwa pada w treści. O ile zgadzam się co do walorów smakowych, to już teza o zbawiennym wpływie na zdrowie jest mocno naciągana, podobnie jak dane o witaminach i składnikach mineralnych ograniczają się do określeń ‘duzo’.
    Artykuł sponsorowany, prawda? Szkoda