Rodzaje manicure – ich wady i zalety


Rodzaje manicure - ich wady i zalety
Zadbane dłonie i paznokcie to jeden z elementów, które w dzisiejszych czasach mają bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o wizerunek kobiety. Wykonuje się w tym celu m.in. zabiegi manicure. Można wyróżnić trzy zasadnicze odmiany manicure: manicure hybrydowy, manicure żelowy oraz manicure akrylowy.

W jaki sposób wykonuje się manicure hybrydowy?

Do wykonania manicure hybrydowego będziemy potrzebowali lampy do paznokci. Możemy podzielić je na dwa typy: lampę UV oraz lampę LED.
Manicure hybrydowy, tak jak wiele innych odmian manicure, rozpoczyna się od opiłowania paznokci czyli nadania paznokciom pożądanego kształtu oraz odsunięcia bądź wycięcia skórek. Kolejnym krokiem jest delikatne zmatowienie płytki paznokci przy wykorzystaniu specjalnego bloku polerskiego. Następnie na paznokieć nakłada się cienką warstwę bazy, którą należy utwardzać przez 2 minuty przy pomocy lampy UV lub 30 sek.  korzystając z lampy LED. Potem można nałożyć dwie warstwy wybranego koloru lakieru hybrydowego, utwardzając każdą z osobna i  po utwardzeniu koloru także przy pomocy lampy UV, aplikujemy lakier nawierzchniowy, który nada całości odpowiedni połysk oraz zabezpieczy nasz manicure przed uszkodzeniami. Gdy ostatnia warstwa lakieru także zostanie utwardzona, trzeba przemyć ją odtłuszczaczem (cleanerem), a na paznokcie i skórki nałożyć oliwkę.

Zalety i wady manicure hybrydowego

Zaletą manicure hybrydowego jest jego trwałość nawet do miesiąca. Lakier do manicure hybrydowego nie wysycha samodzielnie przez co mamy wystarczająco dużo czasu na skorygowanie i poprawienie drobnych niedociągnięć, zanim nie utwardzimy go lampą UV. Warto wiedzieć że prawidłowo wykonany manicure hybrydowy jest bezpieczny dla paznokci, dodatkowo mamy wrażenie wzmocnionych paznokci które zarazem nie są tak podatne łamanie oraz rozdwajanie. Kolejnym atutem jest bardzo szybkie wykonanie manicure hybrydowego.
U doświadczonej stylistki spędzimy nieco ponad godzinę.
Do wad manicure hybrydowego możemy zaliczyć szybko pojawiający się odrost u niektórych Pań. W takich przypadkach warto sięgnąć po odcienie Nude przy których odrost nie jest tak mocno widoczny.

Kolejnym problemem są  odpryski które mogą powstać na skutek  podważania lub odrywania czegoś paznokciami lub niepoprawnie wykonanego manicure.

Dodatkowe rozczarowanie mogą przeżyć osoby przyjmujące leki takie jak antybiotyki lub hormony. Również Panie o wyjątkowo tłustej lub cienkiej i zniszczonej płytce paznokcia – manicure hybrydowy nie będzie u nich trwały.

W jaki sposób wykonuje się manicure żelowy?

Przed wykonaniem manicure żelowego należy dokładnie zdezynfekować dłonie i przygotować płytkę paznokci tak, a następnie dokonując ich zmatowienia przy wykorzystaniu bardzo delikatnego pilnika lub specjalnej kostki polerskiej do paznokci. Po podjęciu decyzji czy wybiera się tipsy czy szablon, można nałożyć żel, uważając przy tym by precyzyjnie nanieść żel na paznokcie z pominięciem skórę. Do dyspozycji stylistek istnieje kilka możliwości wykorzystania żeli. Osoby początkujące lub średniozaawansowane wybierają żele jednofazowe które nakłada się trzema warstwami. Zadaniem pierwszej warstwy jest zbudowanie określonego kształtu oraz długości paznokcia, druga warstwa profiluje paznokieć, a trzecia ma charakter wykończeniowy. Po nałożeniu każdej warstwy jest ona utwardzana  2 minuty z wykorzystaniem lampy UV. Osoby bardziej zaawansowane wybierają często żele budujące, które są gęste, samopoziomujące, nie rozlewają się i pozwalają na szybsze wymodelowanie paznokci. W drugim przypadku również należy na koniec skorzystać z żelu nabłyszczającego. Ostatnim etapem manicure żelowego jest nałożenie na skórki oliwki.

Zalety i wady manicure żelowego

Dużą zaletą manicure żelowego jest to, że jest to metoda bardzo trwała. Ponadto manicure żelowy daje możliwość stworzenia zdobień o wysokim stopniu zaawansowania. Dodatkową zaletą manicure żelowego jest różnorodność w zastosowaniu.

Odpowiednio dobranymi żelami możemy dokonać rekonstrukcji uszkodzonej lub zniekształconej płytki paznokcia.

Istnieje także możliwość przedłużania paznokci przy pomocy tipsów lub szablonów. Natomiast Paniom lubiącym naturalny wygląd możemy zaproponować wzmocnienie naturalnej płytki paznokcia.

Do wad tradycyjnego manicure żelowego można zaliczyć fakt że jedyną możliwością pozbycia się żelu z paznokci jest jego spiłowanie pilniczkiem lub frezarką. Pod względem cenowym manicure żelowy jest mniej atrakcyjny niż manicure hybrydowy.

W jaki sposób wykonuje się manicure akrylowy?

Manicure akrylowy nie jest nowością na rynku. Obecnie wykonuje się go ze specjalnego akrylu, który jest mało szkodliwy dla płytki paznokcia. Sekret manicure akrylowego tkwi w odpowiednim przygotowaniu paznokci. Po odsunięciu skórek, nadaniu kształtu, następuje przygotowanie płytki paznokcia poprzez jej zmatowienie z wykorzystaniem pilniczka oraz odtłuszczenie cleanerem. Kolejny krok w manicure akrylowym to nałożenie primera oraz doklejenie szablonów. Następnie na takie szablony oraz na naturalną część paznokcia nakładany proszek akrylowy łączony z liquidem. Gdy po krótkim czasie akryl stwardnieje, usuwane są szablony, kształt paznokcia jest opiłowywana, całość polerowana a na samym końcu na skórki nakładany jest specjalny krem lub oliwka.

Zalety i wady manicure akrylowego

Dużą zaletą manicure akrylowego jest to, że korzystając z niego można utworzyć na paznokciach niemal dowolny wzór oraz kształt, a także wymodelować zupełnie naturalnie wyglądające paznokcie)

Efekty utrzymują się co najmniej 3 tygodnie. Akrylowe paznokcie pięknie wyglądają. Poza tym taki manicure charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością i trwałością. Istnieją dwie podstawowe wady manicure akrylowego. Po pierwsze akryl nie jest odpowiednim produktem dla osób ze skłonnościami do alergii, drugie jego przygotowanie nie należy do przyjemności, ze względu na intensywny i męczący zapach akrylu.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze sklepem oferującym pełny asortyment produktów do wykonywania manicure każdą z metod Em-nail.pl

Dodaj komentarz