Rozpocznij walkę z potem już dziś


Rozpocznij walkę z potem już dziś

Problemy z nadmierną potliwością skóry nie są rzadkością. Mimo to często nie wiemy, jak je rozwiązać i gdzie szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Oto kilka prostych wskazówek, dzięki którym pozbędziesz się tego uporczywego i niewygodnego problemu.

Nie odkładaj walki z potem „na potem”

Po pierwsze i najważniejsze: motywacja! Nawet jeśli taka już jest twoja uroda, że od dłuższego czasu nadmierna potliwość to dobrze znany ci problem, nie trać nadziei i nie zaprzestawaj działań. Zdarza się, że próbujemy kilku różnych metod, ale po krótkim czasie, zniechęceni brakiem oczekiwanych rezultatów, porzucamy zamiary. Nie warto! Na sukces trzeba niejednokrotnie poczekać trochę dłużej, ale bez wątpienia cierpliwość się opłaca.

Zaopatrz się w skuteczny antyperspirant

Podstawą codziennej pielęgnacji jest odpowiedni antyperpirant, dzięki któremu unikniesz niekomfortowych sytuacji. W wypadku zwiększonego wydzielania potu potrzebujesz naprawdę dobrej ochrony. Dlatego też staraj się omijać najtańsze i mało skuteczne produkty, a wybieraj te wyższej jakości, takie jak dobry antyperspirant np. Garnier.

Zmień nawyki żywieniowe

Choć współczesne tempo życia utrudnia zdrowe odżywianie, przy nadmiernej potliwości powinno się dbać o zachowanie odpowiedniej diety. Ciężkostrawne posiłki, takie jak smażone czerwone mięso, niekorzystnie wpływają na tę dolegliwość.

Również spożywanie zbyt dużej ilości białka i tłuszczy zwierzęcych intensyfikuje nieprzyjemny zapach. Postaraj się ograniczyć dużą ilość przypraw dodawanych do posiłków, a najlepiej zastąp je ziołami. Ogranicz spożywanie czosnku i cebuli – wpływają negatywnie na wydzielany przez skórę zapach. I oczywiście zrezygnuj z wszelkich dań w proszku i zupek typu „instant”, które zawierające duże ilości glutaminianu sodu.

Jeśli chodzi o napoje, niewskazana jest kawa i czarna herbata, a także wszelkie napoje zawierające kofeinę. Postaraj się zrezygnować całkowicie z kawy, zamienić czarną herbatę na zieloną, a kolorowe napoje zastąpić po prostu wodą mineralną.

Pamiętaj, że nadmierne wydzielanie potu to problem, o którym powinno się porozmawiać z lekarzem. Bardzo często kryją się za nim dolegliwości związane z tarczycą, cukrzycą lub choroby układu pokarmowego. Dopóki nie wyeliminujesz nadpotliwości, pamiętaj, że przemyślana dieta i dobry dezodorant mogą zmniejszyć jej niekomfortowe objawy. Nie wstydź się skonsultować ze specjalistą w drogerii czy porozmawiać o problemie z lekarzem pierwszego kontaktu. Rozpocznij walkę z potem już dziś, a nawet nie zauważysz, jak szybko twój organizm odwdzięczy się za poświęconą mu uwagę.

Dodaj komentarz