Rzęsy na wakacjach – daj im odpocząć!


Rzęsy na wakacjach – daj im odpocząć!
Rzęsy każdego dnia poddawane są licznym – często obciążającym – zabiegom. Podobnie jak inne partie naszego ciała, mogą w związku z tym ulegać osłabieniu i zniszczeniu. Sztuczne dodatki, codzienne malowanie tuszem i zbyt agresywny demakijaż prowadzą do dużych uszkodzeń. I tak, z dnia na dzień, nasze rzęsy stają się coraz słabsze, a my z niepokojem obserwujemy ich stopniowy zanik.

Błędy w pielęgnacji

Przy codziennym makijażu popełniamy błędy, które mogą skutkować uszkodzeniem delikatnej struktury włosków. Te również z wiekiem stają się coraz bardziej kruche i łamliwe. Dodatkowo często osłabiamy je mocnym makijażem czy różnego rodzaju zabiegami zagęszczającymi.

Dlatego właśnie musimy pamiętać o tym, by odpowiednio je wspierać. Tak, jak robimy to w przypadku innych części naszego ciała, organizmu. Te cienkie, niepozorne włoski także potrzebują pomocy z zewnątrz. Tym bardziej, że zwykle raczymy je tylko kolejnymi ciosami.

Faza intensywnego wzrostu rzęs jest bardzo krótka i trwa zwykle 2-3 tygodnie. Po tym czasie następuje okres przejściowy, w którym mieszki włosowe zaczynają się kurczyć i przechodzą w fazę spoczynku. To na tym etapie zaczynają wypadać. Proces ten stale się powtarza. To o wydłużenie pierwszej fazy musimy zadbać, żeby nasze naturalne wachlarze stały się dłuższe i mocniejsze.

Pomocne substancje

Doskonałym sposobem na dostarczenie im wsparcia jest zastosowanie specjalnie przeznaczonych do tego odżywek. Tak, jak nasze babcie olejem rycynowym, tak my możemy raczyć je serum do rzęs, które przyczyni się do odbudowy i wsparcia.

Preparaty tego typu – specjalnie dostosowane do delikatnej budowy rzęsy i przebadane okulistycznie – będą nie tylko odżywiać istniejące już włoski, ale też stymulować wzrost nowych. W skład takich eliksirów powinny wchodzić w pełni bezpieczne substancje o udowodnionym działaniu. Najbardziej wartościowe z nich to, m.in. bimatoprost uznawany obecnie za jeden z najskuteczniejszych składników pobudzających wzrost i hamujący wypadanie, biotyna, czyli witamina H czy pantenol o działaniu regenerującym. W składzie odżywki idealnej powinny znaleźć się także nawilżające polisacharydy, wzmacniające peptydy i dobroczynne wyciągi ziołowe jak np. ekstrakt ze świetlika lekarskiego – substancji znanej ze zbawiennego wpływu na delikatną okolicę oczu. Wszystkie te związki można znaleźć np. w serum pobudzającym wzrost rzęs Biotebal rzęsy XXL, które dzięki specjalnej formule Inno-BiBiotinTM skutecznie i bezpiecznie wydłuża, pogrubia i wzmacnia.

Rzęsy

Daj sobie odpocząć

Dobre serum pozwoli delikatnym włoskom odpocząć, zregenerować się i… wypięknieć! Bo odpowiednia odżywka może zdziałać cuda. Stosowana regularnie przynosi spektakularne efekty i dodaje osłabionym strukturom nowej siły. To prosta droga do uzyskania wymarzonego, zalotnego spojrzenia za wachlarzem grubych, zdrowych rzęs.

Idealnym momentem na wypróbowanie serum do rzęs jest lato. To wtedy zwykle stosujemy lżejszy makijaż i dajemy skórze odpocząć po ciężkich, zimowych kosmetykach. Podobną pomoc możemy zafundować tym delikatnym, kruchym formom, które właśnie w okresie wakacji powinny odsapnąć od doczepianych, sztucznych dodatków czy nieodpowiedniego demakijażu. Latem więc wyślijmy maskarę na urlop i zastąpmy ją dobrze dobraną, bogatą w dobroczynne substancje odżywką.

Facebook Comments