S.O.S. dla włosów


S.O.S. dla włosów
Dlaczego włosy lepiej płukać w zimnej wodzie? Co zrobić, gdy przesadziłaś ze słońcem? Jaka szczotka najlepiej nadaje się do układania włosów? Oto lista praktycznych porad, które z pewnością przydadzą się twoim włosom.

1. Jeśli masz włosy delikatne unikaj szamponów z silikonami, które bardzo obciążają włosy. Z tego samego powodu w twoim przypadku nie sprawdzą się także kosmetyki typu 2 w 1. Z kolei wskazane są takie składniki, jak: keratyna, peptydy, proteiny z lnu lub pszenicy, gdyż dodają włosom objętości.
2. Jesteś fanką suszarki, prostownicy lub lokówki? Musisz wiedzieć, że włosy nie lubią wysokiej temperatury. Dlatego zanim ich użyjesz, spryskaj włosy specjalnym preparatem ochronnym. Podobne działanie mają naturalne olejki (arganowy, kokosowy, migdałowy, sezamowy, różany, z kiełków pszenicy).
3. Jeśli marzysz o lokach i używasz do tego szczotki i suszarki, zwróć uwagę, by szczotka miała naturalne włosie i ceramiczną rączkę. Dzięki temu będzie się mniej nagrzewać i plątać , a tym samym, niszczyć włosy. Zamiast szczotki lub lokówki podkręć włosy nakładając je na grube wałki lub papiloty.
4. Jeśli twoje włosy są suche, łamliwe, pozbawione blasku, to znak, że przesadziłaś ze słońcem. Uratujesz je stosując odpowiednie kosmetyki nawilżające z aloesem lub, ceramidami i olejkiem jojoba.
5. Płucz włosy w zimnej wodzie. Zimno zamyka łuski włosów, co powoduje, że są lśniące, błyszczące.
6. Stosuj maski i odżywki z keratyną. Keratyna to naturalny składnik, który bierze udział w odbudowie łuski włosa. Jeśli zastosujesz maskę z wysoką zawartością keratyny, a następnie nałożysz ciepły ręcznik i odczekasz kwadrans, łuski włosów się otworzą i keratyna będzie miała szansę wniknąć głębiej. Jeszcze lepiej będzie, gdy nałożysz maseczkę tuż przed wejściem do sauny. Keratyna w połączeniu z sauną działa cuda!
7. Na bardzo zniszczone włosy świetnie działają maski i odżywki z aloesem, masłem shea i olejkiem jojoba.
8. Marzysz o prostych włosach? Zamiast prostownicy, która może wysuszać włosy, stosuj prosty trik, polegający na odpowiednim suszeniu włosów. Wystarczy, że będziesz suszyć włosy od góry do dołu, posuwistymi ruchami, bo tak układają się łuski włosów, w tym czasie grzebieniem rozczesuj włosy ciągnąc je ku dołowi.
9. Susząc włosy zawsze używaj dyfuzora. Pamiętaj też o tym, że dla kondycji włosów lepiej suszyć je zimnym powietrzem niż gorącym. Może trwa to dłużej, ale jest dla włosów zdecydowanie zdrowsze.
10. Włosom szkodzi tapirowanie, lakierowanie, nakładanie pianki, wosku lub żelu do stylizacji. Unikaj także stosowania suchego szamponu, który odświeża włosy tylko na kilka godzin, ale jednocześnie oblepia je i zwiększa ryzyko, że włosy mogą się łamać i wypadać.
11. Stan włosów poprawisz od razu, a afekty będą utrzymywać się bardzo długo, jeśli zastosujesz CRESCINĘ. Jest to preparat w ampułkach, który wciera się w głowę. Rodzaj preparatu jest zależny od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz znacznie przyspieszyć odrastanie włosów, zastosuj preparat o nazwie: CRESCINA RE-GROWTH HFSC 100 %. #crescinapoland Są to ampułki bursztynowe, które należy systematycznie wcierać w głowę zgodnie z instrukcją. Ampułki zawierają opatentowane składniki: cysteinę, lizynę i glikoproteinę, które wspomagają fizjologiczny wzrost włosów. Formuła jest wzbogacona o kompleks komórek macierzystych Stem-Engine. Skuteczność wymienionych składników potwierdza dziewięć patentów, zatwierdzonych w Szwajcarii, USA i w Europie. Przeprowadzone badania wykazały pełną skuteczność u 100 procent przebadanych osób*. http://crescina.pl/skutecznosc.html Powinnaś jednak pamiętać, że minimalny zalecany okres kuracji wynosi 2 miesiące. W aptece dostępny jest także drugi produkt z tej gamy, który działa dwutorowo: stymuluje odrost nowych włosów, a jednocześnie hamuje łysienie lub przerzedzanie się fryzury: CRESCINA COMPLETE TREATMENT RE-GROWTH i ANTI-HAIR LOSS HSSC.Crescina
Formuła jest oparta o dwie ampułki: bursztynową, która wspomaga odrastanie włosów oraz ampułkę przezroczystą, która łączy składniki aktywne (hydroksyprolinę, kwas asparaginowy, aktywator enzymatyczny i taurynę) z hydrolizowaną proteiną drożdżową oraz acetylo-tetrapeptydem-3. Systematyczne wcieranie zawartości ampułek skutecznie wzmacnia włosy od korzenia aż po końcówki. Ampułki stosuj na przemian, codziennie przez pięć dni, a następnie zrób dwudniową przerwę. W każdym opakowaniu znajduje się 10 lub 20 ampułek. http://crescina.pl/

*Wyniki uzyskane na podstawie 4-miesięcznych klinicznych/instrumentalnych badań in-vivo, przeprowadzonych metodą podwójnie ślepej próby z kontrolą placebo i udziałem 46 randomizowanych uczestników (23 stosowało preparat Crescina HFSC, a 23 placebo). Uczestnicy płci męskiej cierpieli z powodu przerzedzenia włosów w stopniu II, III, III wierzchołka głowy i IV według skali Hamiltona-Norwooda

Dodaj komentarz