Sekret gładkiej cery


Sekret gładkiej cery
Gładka, idealna cera to marzenie każdej z nas. Najpierw walczymy z trądzikiem, potem długie lata usiłujemy utrzymać dobrze nawilżoną cerę, by w końcu zacząć walkę z oznakami starzenia. Kremy, maseczki i sera do twarzy są od zawsze naszymi przyjaciółmi. Ale to nie wystarczy. Nie może być bowiem mowy o zdrowej, wypielęgnowanej skórze twarzy bez jej właściwego, codziennego oczyszczania.

Nie pomijaj oczyszczania

Oczyszczanie twarzy to podstawa. Tego kroku w pielęgnacji cery nie wolno nam pomijać pod żadnym pozorem. Możemy zapomnieć o nałożeniu kremu, toniku lub maseczki – ale o zmyciu makijażu oraz kurzu i bakterii, które osiadły na naszej skórze podczas całego dnia, nigdy.

Ten krok jest obowiązkowy bez względu na rodzaj cery jaki posiadamy. Różnić się będą tylko produkty jakich użyjemy w procesie oczyszczania twarzy.

Posiadaczki cery suchej i wrażliwej powinny unikać tutaj mocno oczyszczających żeli i mydeł. Lepiej sięgać po łagodne emulsje, które oczyszczą naszą twarz delikatnie lecz nadal skutecznie. Możemy także sięgnąć po preparaty micelarne, takie jak oczyszczający płyn micelarny 3w1 Eucerin.

Jeśli zmagamy się z cerą trądzikową, potrzebujemy silniejszego dogłębniejszego oczyszczania. Pomocne okażą się tutaj żele oczyszczające stworzone z myślą właśnie o problematycznych cerach tłustych oraz trądzikowych. Żele takie zawierają zazwyczaj składniki przeciwbakteryjne i pomagają kontrolować nadmiar sebum. Na uwagę zasługuje tutaj żel oczyszczający Eucerin DermoPURIFYER.

Jak oczyszczać twarz?

Pamiętajmy, aby oczyszczać cerę twarzy dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wieczorem, aby zmyć resztki makijażu, kurz oraz pot. Rano, żeby zmyć kosmetyki nałożone wieczorem i przygotować cerę na cały dzień aktywności.

Wybranym preparatem masuj swoją twarz przez kilka minut. Pamiętaj, aby robić to delikatnie i unikaj mocnych ruchów. Twarz dobrze jest spłukiwać na przemian ciepłym i chłodnym strumieniem wody (zimna i gorąca woda mogą negatywnie wpłynąć na naczynka krwionośne naszej twarzy).

Do osuszania cery używaj zawsze osobnego ręcznika. Ważne też, aby był często prany – szybko gromadzą się na nim bakterie i zarazki, które potem łatwo przenieść na twarz. Można też używać do tego celu ręczników papierowych.

Tak oczyszczona twarz odwdzięczy się nam promiennym i świeżym wyglądem. Łatwiej też walczyć będzie z czynnikami zewnętrznymi i nieubłaganym czasem.

Facebook Comments