Sekrety zadbanych dłoni


Sekrety zadbanych dłoni
Dłonie są naszą wizytówką. Nieważne, czy jesteś kobietą czy mężczyzną – zadbane dłonie powinny być jednym z Twoich priorytetów. Dowiedz się jak dbać o dłonie, aby były zawsze nawilżone i estetycznie wyglądały.

1) Usunięcie lakieru

Aby zabiegi pielęgnacyjne, dedykowane dłoniom i paznokciom dały oczekiwany i trwały efekt, należy pamiętać o zachowaniu kilku obowiązujących zasad. Pierwszą z nich, jest usunięcie lakieru lub odżywki z płytki paznokcia. Uwolnienie płytki od warstwy zewnętrznej znacznie ułatwi wykonanie dalszych zabiegów. (zmywacze do paznokci w sklepie kosmetycznym Kontigo – https://kontigo.com.pl/makijaz/manicure-i-pedicure/zmywacze-do-paznokci.html)

2) Kąpiele dłoni

Raz na jakiś czas, twoim dłoniom należy się długa, relaksująca i nawilżająca kąpiel. Dlatego, przed rozpoczęciem zabiegów pielęgnacyjnych dla dłoni i paznokci, należy zmiękczyć i nawilżyć skórę. Do osiągnięcia najlepszego efektu, nie wystarczy wyłącznie woda. Zaopatrz się w musujące kulki do manicure, które skutecznie ci w tym pomogą. Ponadto, dzięki namoczeniu dłoni, pozbędziesz się także ewentualnych zabrudzeń, trudnych do usunięcia podczas zwykłego mycia rąk oraz zmiękczysz skórki, ułatwiając sobie kolejne działania pielęgnacyjne.

3) Zadbane skórki

drewniane patyczki do skórek

W zależności od tego, czy preferujesz podciąganie czy wycinanie skórek, wybierz odpowiednie dla siebie akcesoria do manicure – https://kontigo.com.pl/akcesoria/akcesoria-manicure.html. Jeśli zwykle wycinasz skórki, zadbaj o to, aby twoje radełko do skórek było wystarczająco ostre. Jeżeli preferujesz jedynie podciągać skórki, wykorzystaj do tego patyczki do skórek, najlepiej drewniane. Są one łagodne dla płytki paznokcia. Co ci daje taki zabieg? Dzięki usunięciu nadmiaru skórek z płytki paznokcia, staje się ona dłuższa i wygląda na zdecydowanie bardziej zadbaną.

4) Równe paznokcie

Pilnik banan

Niektórzy preferują dłuższe paznokcie, inni krótsze. Niezależnie jednak od preferencji ważne, aby paznokcie miały taką samą długość na każdym palcu oraz były równe. Możesz do tego celu użyć cążki do paznokci lub pilniczek.

5) Warstwa ochronna

Po wykonanych zabiegach pielęgnacyjnych, usunięciu nadmiaru skórek, wyrównaniu paznokci, kąpieli relaksacyjnej dla dłoni, przyszedł czas na zabezpieczenie paznokci do czasu kolejnego manicure. Aby zabezpieczyć swoje paznokcie przed uszkodzeniami i szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego, zastosuj odpowiednią odżywkę do paznokci. W sklepach kosmetycznych wybór jest bardzo szeroki. Dostępne są odżywki wzmacniające, zawierające witaminy, nawilżające. Najważniejsze jest, aby dobrać odżywkę odpowiednią do potrzeb płytki paznokcia. Po nałożeniu odzywki, z powodzeniem możesz ozdobić swoje paznokcie używając kolorowego lakieru (https://kontigo.com.pl/makijaz/manicure-i-pedicure/lakiery-do-paznokci.html). Oprócz właściwości ozdobnych, wspomaga on także ochronę paznokcia przed uszkodzeniami, pękaniem i rozdwajaniem płytki.

6) Ostateczne nawilżanie

Mimo regularnie wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i paznokcie nie zapominaj, że wiele czynników podrażnia je na co dzień. Wiatr, słońce, twarda woda, mydło, płyn do naczyń czy środki chemiczne – te czynniki mogą powodować, ze skóra twoich dłoni będzie wysuszona, szorstka a nawet podrażniona. Możesz im jednak pomóc. Stosuj nawilżające i ochronne kremy do rąk, które złagodzą podrażnienia skóry i sprawią, że będzie ona bardziej elastyczna i nawilżona.

Dodaj komentarz