Siłownia a dieta


Siłownia

Mówiąc o jakimkolwiek rodzaju aktywności fizycznej, mającej na celu wprowadzić stałe i pozytywne zmiany w naszym organizmie, nie możemy zapominać o odpowiednio zbilansowanej diecie.

Szczególnie ważna jest ona w sportach siłowych takich jak kulturystyka, podnoszenie ciężarów, kalistenika, ale także i sportach walki, o czym bardzo często zapominają ich młodzi adepci.

Idealnym porównaniem będzie tu przedstawienie treningu, jako garncarza, zaś diety, jako dostarczanej garncarzowi gliny. Nasz artysta może być najbardziej wykwalifikowanym specjalistą, może dwoić się i troić, ale nigdy nie stworzy pożądanego dzieła bez odpowiedniej ilości materiałów dobrej, jakości. Złej, jakości glina nie chce się lepić, będzie odpadać od całości, w konsekwencji nie podnosząc ani jej walorów estetycznych ani praktycznych, co prawdopodobnie doprowadzi artystę do utraty wiary we własne siły i zaniechania zawodu.

Podobnie jest z Twoim treningiem. Możesz podnosić największe ciężary, wykonywać najcięższy trening aerobowy, ale wszystko na nic, jeżeli będziesz robił to przy użyciu niezdatnych do tego materiałów. W konsekwencji zniechęcisz się do aktywności fizycznej wmawiając sobie, że nie masz do niej predyspozycji.

Specjalistami od odżywiania są dietetycy. Dzięki nabytej w toku wieloletniego kształcenia wiedzy i wypracowanemu doświadczeniu podpowiedzą Ci, jakiego budulca dostarczyć swoim mięśniom. Pamiętaj, że sama siłownia nie wystarczy. Tak samo jak ciężko jest ulepić i utrzymać w stanie używalności naczynie wykonane z kiepskiej gliny, tak samo trudno będzie Ci zbudować i utrzymać wymarzoną sylwetkę bez odpowiedniego odżywiania. Niestety, pomoc zawodowych dietetyków ma swoją cenę i to zazwyczaj niemałą.

Dlatego jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem lub nie zamierzasz prowadzić zawodowej kariery warto zajrzeć na kreatyna.edu.pl. Znajdziesz tam nie tylko informacje na temat odpowiedniej diety, ale również przykłady ćwiczeń, jakie możesz wykonywać w domu i na siłowni. Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, by Twój wysiłek fizyczny przynosił zamierzone efekty znajduje się na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy na naszą stronę.

Kreatyna a dieta – kreatyna.edu.pl

Dodaj komentarz