Skuteczna pomoc dla skóry w walce z nowotworem


Skuteczna pomoc dla skóry w walce z nowotworem
Zmiany spowodowane chorobą nowotworową mają wydatny wpływ na cały organizm chorego. Wyjątkowym napięciom poddana jest zwłaszcza zewnętrzna warstwa ciała: skóra. Czy istnieje skuteczny sposób jej ochrony nawet podczas inwazyjnej terapii? Dzięki linii kosmetyków Arkana Cannabis Therapy okazuje się, że tak!

Odpowiednia pielęgnacja skóry osłabionej chorobą

Wpływ chorób nowotworowych na gospodarkę organizmu jest olbrzymi. Ciało osoby chorującej, zwłaszcza jeśli zostaje poddane chemioterapii, często jest w skrajnym stopniu wycieńczone wskutek wysokich napięć, z jakimi musi sobie radzić. Zmiany spowodowane zarówno postępami choroby, jak również te wynikłe z intensywnego, bardzo inwazyjnego leczeniem najwyraźniej odbijają się na skórze chorego. Jej kondycja odzwierciedla wewnętrzny stan organizmu, dlatego też tak istotne jest przywiązanie wyjątkowej uwagi do odpowiedniej pielęgnacji przez cały okres trwania terapii.

Nadwrażliwość skóry w trakcie choroby nowotworowej

Problem zniszczonej zabiegami onkologicznymi skóry w szczególnym stopniu dotyczy zwłaszcza kobiet, dla których utrzymanie odpowiedniej prezencji wraz z atrakcyjnym wyglądem jest wtedy bardzo trudne. Wzmożona troska, której wymaga wierzchnia warstwa naskórka w trakcie chemioterapii, powodowana być powinna zwiększoną wrażliwością na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. O ile wiele zagrożeń środowiskowych w normalnym stanie organizm jest w stanie pokonać bez większych trudów w naturalny sposób, tak podczas codziennego zmagania z chorobą układ immunologiczny jest niezwykle osłabiony.

Najczęstsze reakcje obronne dysfunkcyjnego naskórka

Na chemioterapię skóra może reagować rozmaicie w zależności od naturalnego profilu dermatologicznego pacjenta. Większość dolegliwości skórnych powodowanych inwazyjnym leczeniem onkologicznym jest jednak związana przede wszystkim z niedostatecznym nawilżeniem naskórka, które powoduje zmniejszenie ilości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Najczęstszymi reakcjami obronnymi organizmu na podawane w trakcie leczenia związki chemiczne są przede wszystkim:

  • egzema i łuszczyca,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • przesuszenie,
  • wypryski i krosty,
  • trądzik (również w odmianie różowatej).

Zaburzona gospodarka keratynowa osłabia warstwę rogową

Podczas chemioterapii dochodzi również do osłabienia warstwy rogowej naskórka. Wynika to z zaburzonej stosowaniem środków onkologicznych gospodarki keratynowej. To właśnie z tego powodu paznokcie i włosy osób leczonych antynowotworowo są tak słabe i podatne na łamliwość, wypadanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Cegiełkę dokłada tutaj również stosowanie standardowych środków dostępnych w sklepach, które wydatnie mogą utrudnić skórze już i tak zmniejszone możliwości regeneracyjne.

Kosmetyki onkologiczne: skuteczna pomoc w trakcie chemioterapii?

W takim przypadku skuteczne wsparcie niosą specjalistyczne kosmetyki onkologiczne – https://sklep.arkana.pl/pl/c/Onkokosmetyki/450. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie osłabionej skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia wraz z dostarczeniem jej niezbędnych do poprawnego wyglądu składników odżywczych. W takim celu składniki tworzące dany kosmetyk powinny być w stu procentach pochodzenia naturalnego, a sama receptura przygotowana z myślą o leczeniu konkretnego typu dysfunkcji. Dzięki temu stany zapalne zostaną wydatnie złagodzone, a ból towarzyszący podrażnieniom w znacznym stopniu zniwelowany.

Arkana Cannabis Therapy: naturalne składniki, specjalistyczna receptura

Wszystkie te kryteria spełnia najnowsza linia kosmetyków onkologicznych Cannabis Therapy MD opracowana w laboratoriach firmy Arkana. Przygotowana we współpracy z Fundacją Ewy Minge „Black Butterflies” seria preparatów swoje wyjątkowe działanie opiera na Cebidiolu: nowatorskim składniku, który stopniowo uwalnia się w organizmie. Do tego dochodzi wyciąg z w pełni legalnych konopi indyjskich oraz maku, dzięki którym podrażnienia zostają wyraźnie zredukowane. Wielowarstwowa struktura poszczególnych preparatów jak https://sklep.arkana.pl/pl/p/Kanabisowy-krem-dla-skory-dysfunkcyjnej-50-ml/1286 zapewnia intensywne działanie przez cały dzień. Konopie przyczyniają się również do naprawy płaszcza hydrolipidowego, dzięki czemu poprawia się stan naturalnych barier ochronnych w organizmie.

Dodaj komentarz