Skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn


Skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn
Jeśli od dłuższego czasu dręczą Cię bóle brzucha, towarzyszy uczucie ciężkości, miewasz zaparcia, uskarżasz się na kiepskie samopoczucie i zmęczenie, obficie wypadają Ci włosy, a Twoja cera twarzy jest poszarzała i szpecą ją wypryski, to prawdopodobnie organizm jest zanieczyszczony toksynami.

To trujące substancje, otaczające nas ze wszystkich stron. Wnikają do naszego organizmu codziennie poprzez wdychane powietrze, stosowane leki i kosmetyki oraz przetworzoną żywność, która jest największym winowajcą tego zanieczyszczenia. W ciele przeciętnego człowieka, żyjącego w dużym mieście może odłożyć się w ciągu roku aż do 8 kilogramów trucizn. Najbardziej przyczynia się do tego złe odżywianie. Sprawdza się tu stare powiedzenie “jesteś tym, co jesz”. Nadmiar tłuszczy i cukrów, ponadto barwniki, konserwanty, sztuczne substancje smakowe – wszystko to sprzyja przeciążeniu organizmu. Skoro większa część winy leży w diecie, to właśnie od jej zmiany powinniśmy zacząć, jeśli chcemy przeprowadzić oczyszczanie organizmu.

Dieta oczyszczająca organizm

Pierwszym krokiem, jaki musimy podjąć, jest eliminacja z jadłospisu potraw typu fast food, słodyczy oraz używek. Słodycze zastąpmy jabłkami i owocami suszonymi, bogatymi w żelazo, potas i błonnik, który jest niezastąpiony podczas detoksu organizmu, gdyż przyśpiesza pracę jelit, wymiatając zalegające w nich resztki pokarmu. Aby spożywać go więcej, możemy wspomagać się błonnikiem w tabletkach. W miejsce fast foodów wprowadźmy razowe, ciemne pieczywo, które również jest bogate w błonnik. Na co dzień pamiętajmy o wypijaniu około 3 litrów wody. Oprócz wody możemy pić zieloną, liściastą herbatę. Zaopatrzmy się w siemię lniane, zawierające omawiany wcześniej błonnik np. w postaci Fibra Vitale i kleje roślinne.

Gdy jesteśmy gotowi na więcej wyrzeczeń i szybsze odtruwanie organizmu, możemy zdecydować się na jedną z popularnych diet oczyszczających. Pierwsza propozycja to tak zwana dieta sokowa. Polega ona na codziennym piciu dużej ilości soków owocowo-warzywnych wykonanych z selera, marchwi, pietruszki, rzodkiewki, bananów, ananasów, kiwi i jabłek w ten sposób, by energia z nich zyskana stanowiła ponad połowę kalorii, które dziennie przyjmujemy. Taki detoks trwa 2 tygodnie.

Kolejna dieta nosi nazwę diety witaminowej. Jest to dieta bogata w składniki mineralne, błonnik pokarmowy i witaminę C. Podobnie jak dieta sokowa, opiera się na piciu miksu warzyw i owoców, jednak tutaj będą one stanowiły zaledwie około 1/4 dziennego bilansu kalorycznego. Resztę możemy uzupełnić jedząc niezmiksowane warzywa i owoce, chude mięso oraz ser twarogowy.

Ostatnią propozycją diety jest tak zwana monodieta, czyli dieta jednoskładnikowa, której podstawą jest jeden produkt. Najlepiej taki, który zawiera dużo błonnika. Najczęściej jest to owoc, jednak równie dobrze może być to kasza czy ryż. Wybrany produkt możemy spożywać zarówno w całości, nieprzyrządzony jak i w przyrządzonych na jego bazie potrawach. Ta dieta powinna trwać maksymalnie tydzień ze względu na ryzyko niedoboru poszczególnych składników odżywczych.

Pamiętajmy, że to tylko propozycje diet oczyszczających – istnieje wiele ich modyfikacji.

Inne sposoby na oczyszczenie organizmu

Jak oczyścić organizm za pomocą metod innych niż dieta? Możemy przyjmować gotowe suplementy apteczne. Powinniśmy raz na czas korzystać z sauny, która pozwala wypocić przez skórę nagromadzone toksyny. Zmieńmy swoje kosmetyki na takie o naturalnym składzie. Wskazane jest także przyjmowanie leczniczych masażów.

Omówione metody i zbilansowana dieta sprawią, że nasz organizm oprócz toksyn pozbędzie się także pasożytów, drobnoustrojów i wirusów, a dodatkowo wzmocni układ odpornościowy.

Wiecej na stronie o oczyszczaniu i detoksie: http://oczyszczanieciala.net.pl


Dodaj komentarz

Komentarz do “Skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn

  • Karola Mejer

    Wystarczy pić codziennie 1,5-2 litry wody i nasz organizm sam sobie poradzi z wypłukaniem toksyn. Najlepiej jeśli jest to woda o pH zbliżonym do tego, jakie ma nasza krew, bo wtedy minimalizujemy ryzyko zakwaszenia organizmu. Ja polecam Veroni Hydration, ma ph 7,4 i jest ultraoczyszczona.