Skuteczne sposoby na likwidacje naczynek


Skuteczne sposoby na likwidacje naczynek
Kosmetologia jest obecnie na tyle rozwinięta, że umożliwia wykonywanie coraz bardziej skomplikowanych zabiegów. Zmiany, które pojawiają się na skórze mogą obniżać naszą samoocenę oraz niekorzystnie wpływać na samopoczucie. Dzięki najnowszej technologii możemy pozwolić sobie na bardziej skomplikowanie zabiegi takie jak zamykanie naczynek.

Za pajączki widoczne na naszym ciele bardzo często odpowiedzialna jest genetyka. Mogą one pojawiać się już u młodych ludzi w okresie dojrzewania. Te widoczne na twarzy mogą być także wynikiem trądziku różowatego, natomiast popękane naczynka pojawiające się na nogach – żylaków. Znane są jednak sposoby na zamykanie naczynek. Oto niektóre z nich!

Kremy

Jednym z najprostszych sposobów jest stosowanie kremów specjalnych do cery naczynkowej. W ich skład wchodzi witamina K, dostępne są również tabletki wspomagające zamykanie popękanych naczynek. Metoda ta nie przynosi natychmiastowych efektów, jednak regularne stosowanie jakościowych kremów do cery naczynkowej pomaga i to w sposób bezinwazyjny. Jednak nie wszystkie naczynka mogą zostać usunięte w ten sposób. Suplementy diety mogą redukować popękane naczynka, uelastycznić skórę oraz wzmocnić ją, jednak duże zmiany muszą zostać usunięte w gabinecie kosmetycznym.

Laser wykorzystywane do zabiegów na twarzy

Efektowne zamykanie naczynek możliwe jest dzięki wykorzystaniu trzech metod. Pierwszą z nich jest użycie lasera pulsującego barwnikowego. Podczas zabiegu niszczone są ścianki naczynek, które wchłaniane są przez organizm. Małe naczynka zostają usunięte podczas jednego zabiegu. Jeśli na naszej skórze widoczne są większe, ilość wizyt zostaje zwiększona. Warto zwrócić uwagę na to, że metoda ta jest zupełnie bezinwazyjna. Pozostałe tkanki nie są uszkodzone, laser ten nie pozostawia żadnych śladów lub blizn po zabiegu. Niewielkie siniaki znikają po kilku dniach. Innym sposobem na zamykanie naczynek jest IPL, czyli intensywna wiązka światła. Jest to skuteczna metoda redukująca widoczne naczynka, jednak może być wykorzystywana jedynie u osób u jasnej karnacji. Wiązka światła wchodzi w reakcję z melaniną, czyli naturalnym barwnikiem. U osób o ciemniejszej skórze mogą powstawać przebarwienia. Elektrokoagulacja to również znany sposób na naczynka widoczne na twarzy. Jednak metoda ta jest dużo mniej skuteczna od lasera, dlatego coraz rzadziej się z niej korzysta.

Zamykanie naczynek na ciele

Inne metody wykorzystywane mogą być do usuwania naczynek na twarzy, a inne na ciele. Do zlikwidowania naczynek powstających na łydkach, na udach lub pod kolanami proponuje się skleroterapię oraz laser pulsujący barwnikowy. By efekt był jeszcze lepszy, bardzo często stosuje się te metody na raz, podczas jednego zabiegu. By móc przystąpić do takich zabiegów, należy chronić skórę przed słońcem i stosować kremy z wysokim filtrem. Ważne jest również to, by na kilka dni przed zabiegiem unikać gorących kąpieli, ćwiczeń oraz masaży. W przygotowaniu skóry do zabiegu przydać się mogą również kojące maseczki, np. z alg.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Esteticon.pl ze Szczecina, specjalizującej się w przeprowadzaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz