Smartwatch – doskonały gadżet dla Twojego dziecka


Smartwatch - doskonały gadżet dla Twojego dziecka
W dawnych czasach wymarzonym prezentem komunijnym dla dziecka, poza rowerem, był zegarek. Dziś mało które używa „zwykłego” zegarka, który tylko odmierza czas. Dziś popularne stały się smartwatche i to na ich temat redaktorzy portalu dzieciakowelove.pl zasięgnęli wiedzę, którą teraz pragniemy się z Wami podzielić.

Smartwatch a zwykły zegarek – różnice

Smartwatch to nic innego jak tradycyjny zegarek, wzbogacony o wiele dodatkowych i przydatnych młodym ludziom funkcji. Wskazuje czas i datę, ale potrafi również dużo więcej. Najważniejszą jego funkcją jest możliwość odbierania i wykonywania z niego połączeń telefonicznych. Możliwość ta jest zapewniona, o ile w urządzeniu jest umieszczona aktywna i opłacona karta sim. Różne modele smartwatchów posiadają szereg różnych funkcji, z których dziecko może korzystać. Najważniejsze z nich to:

  • wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych
  • wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, które możemy dziecku ograniczać, lub nie
  • wysyłanie do rodzica wiadomości SOS w razie zagrożenia
  • mierzenie ilości kroków i tętna
  • granie w różne nieskomplikowane gry

Smartwatch to również niezwykle przydatne urządzenie dla każdego rodzica. Dzięki odpowiedniej aplikacji ma on możliwość prowadzenia dyskretnej kontroli swojej pociechy. Może sprawdzać połączenia, jakie dziecko wykonywało, lub kto do niego dzwonił. Za pomocą sygnału GPS rodzic ma również możliwość kontrolować, gdzie obecnie znajduje się dziecko, jako drogę pokonywało, lub co się obecnie wokół niego dzieje.

Czy warto kupić dziecku smartwatcha?

Posiadanie smartwatcha przez dziecko uspokoiło już niejednego rodzica. Nie musi on zastanawiać się, gdzie w danym momencie znajduje się jego latorośl, co robi, czy nie dzieje mu się krzywda. Dzięki temu urządzeniu wie o nim prawie wszystko.

Smartwatch to również doskonała alternatywa dla telefonu komórkowego. Telefon łatwo zgubić lub zepsuć. Natomiast w przypadku smartwatcha, który przypięty jest na ręce, nie jest to już takie proste. Z bogatej oferty smartwatchy, rodzice mogą wybrać, jakie funkcje najbardziej ich interesują i takie urządzenie zakupić swojemu dziecku. Będzie to nie tylko wspaniały prezent dla pociechy, ale i więcej spokoju dla nich samych.

Najbardziej popularne smartwatche – przegląd rynku

Smartwatche stały się już tak popularnymi urządzeniami, że ich producenci prześcigają się w udoskonalaniu i wyposażaniu ich w dodatkowe funkcje. Według nas trzy modele zasługują na szczególną uwagę. Są to:

  1. Smartwatch Q 50 – model bez dotykowego wyświetlacza, co czyni go bardziej wytrzymałym. Wszystkie funkcje sterowane są za pomocą specjalnej aplikacji. Urządzenie posiada możliwość wysyłania i odbierania wiadomości głosowych oraz prowadzenia kontroli połączeń. Ma również GPS, możliwość podsłuchu, oraz kilka podstawowych funkcji, które ma każdy zegarek. Koszt tego modelu to 70 – 90 zł.
  2. Smartwatch Q 90 – ulepszona wersja poprzedniego zegarka. Posiada te same funkcje co urządzenie opisywane wyżej, ale wzbogacony został o kolorowy dotykowy wyświetlacz i kilka innych funkcji. Obecnie cieszy się największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Jego cena waha się w przedziale 130 – 160zł.
  3. Smartwatch CALMEAN – model podobny do Q 90, ale wzbogacony o wbudowaną kartę SIM i numer. Po opłaceniu abonamentu, dziecko może wykonywać połączenia i wysyłać smsy. Urządzenie to posiada także pakiet danych, niezbędnych do lokalizacji oraz możliwość zainstalowania aplikacji z kontrolą rodzicielską. Za ten model musimy zapłacić od 200 do 300 złotych.

Opracowanie: portal dzieciakowelove.pl, przy współpracy z portalem zegarki.net.pl.

Dodaj komentarz