Sól emska – naturalny sposób na mokry kaszel


Sól emska - naturalny sposób na mokry kaszel

Kaszel mokry, który wywołuje gromadząca się w oskrzelach wydzielina, to jeden z typowych objawów grypy i przeziębień, jak również zapalenia płuc i oskrzeli. Wydzielina, która zalega w oskrzelach, prowadzi do nieprzyjemnego uczucia duszności i w końcu pobudza do kaszlu. Aby zwalczyć kaszel mokry, stosowane są zarówno środki o działaniu wykrztuśnym, jak i mukolityczne, które skutecznie zmniejszają lepkość wydzieliny w oskrzelach i tym samym ułatwiają jej odkrztuszanie. Syropy, zioła i inhalacje – to właśnie najczęstsze sposoby walki z uporczywym mokrym kaszlem.

W aptekach można dostać różnego rodzaju preparaty lecznicze, które skutecznie zwalczają odruch kaszlu, jednak mogą prowadzić do rozmaitych skutków ubocznych. Może zatem lepiej byłoby pastwić na środek naturalny, który od lat cieszy się dużą popularnością? Chodzi oczywiście o sól emską.

O soli emskiej słyszał chyba każdy z nas. Nie każdy wie jednak, czym właściwie jest ten naturalny środek, ponieważ największą popularnością sól emska cieszyła się kilkadziesiąt lat temu. Obecnie jednak zauważyć można, że powoli do łask wracają naturalne środki, które w sposób nieinwazyjny pomagają w przypadku wielu dolegliwości. Sól emska to biały proszek, który składa się z węglanu sodowego, magnezu, siarczanu i oczywiście chlorków sodu. To środek o udowodnionym działaniu wykrztuśnym i alkalizującym, stąd też sól emska jest zalecana do leczenia zarówno nieżytów dróg oddechowych, jak i kaszlu wywołanego astmą oskrzelową. Sól wyraźnie upłynnia wydzielinę, która zalega w naszych oskrzelach, co finalnie przyczynia się do jej łatwiejszego wyksztuszenia.

Sól emską dostaniemy zarówno w aptekach stacjonarnych, jak w tych, które prowadzą sprzedaż przez Internet. Choć trzeba przyznać, że apteka internetowa może być lepszym wyborem, jeśli zależy nam na przystępnych cenach. Obecnie można zakupić sól emską np. w postaci pastylek albo w ampułkach, z których przygotowuje się roztwór do inhalacji.

Sól emska jest środkiem naturalnym, który jest dla nas bezpieczny. Oczywiście przed zastosowaniem konieczne jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami do stosowania tego środka. Pewną ostrożność przy stosowaniu soli powinny zachować wszystkie te osoby, które cierpią na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, cukrzycę albo te, które stosują dietę niskosodową. Ostrożność wskazana jest także w przypadku pań w ciąży. Ze względu na wysoką zawartość sodu w soli emskiej, może ona wywoływać opuchliznę nóg. Dlatego też przyszłe matki powinny ewentualne zastosowanie soli emskiej skonsultować z lekarzem.

Dodaj komentarz