Sposoby na kaszel mokry


kaszel mokry
Przeziębienie, grypa oraz infekcje i stany zapalne górnych dróg oddechowych takie jak: angina, zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli, a nierzadko również niepokojące zapalenie płuc należą do najpopularniejszych i najczęściej występujących dolegliwości w okresie jesienno – zimowych. Gwałtowny spadek temperatury, osłabienie układu odpornościowego, zmniejszona aktywność fizyczna, ograniczony dostęp do owoców i warzyw czy przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach i licznych grupach sprawiają, że dzieci i dorośli stają się łatwym celem różnorodnych wirusów i bakterii.

Domowe sposoby na kaszel mokry

Do najbardziej charakterystycznych i specyficznych objawów infekcji oraz stanów zapalnych górnych dróg oddechowych należą między innymi: znacznie podwyższona temperatura ciała (zwykle powyżej trzydziestu ośmiu stopni Celsjusza), bóle mięśni i stawów, męczący katar, osłabienie, brak apetytu, złe samopoczucie ogólne, a przede wszystkim mokry kaszel, który jest reakcją obronną organizmu. Kaszel mokry, wywołany podrażnieniem, pełni zwykle funkcję oczyszczającą, ponieważ pozwala pozbyć się z organizmu groźnych bakterii lub wirusów odpowiedzialnych za rozwój infekcji, stanów zapalnych i chorobowych, dlatego warto poczekać z zastosowanie określonych środków i preparatów farmaceutycznych. W zdecydowanej większości przypadków doskonale sprawdzają się tradycyjne domowe sposoby takie jak: syrop z cebuli wykonany w domowych warunkach, syrop z czosnku i cytryny, syrop z buraczków, gorące mleko z masłem i czosnkiem lub gorące mleko z miodem, płukanie gardła solą bądź naparem z szałwii.

Skuteczne leki na kaszel mokry

Niestety kaszel mokry bardzo często bywa męczący, szczególnie w przypadku małych dzieci oraz w nocy, kiedy zakłóca spokojny sen, wybudza i utrudnia naturalne oddychanie. Co więcej kaszlu mokrego nie można lekceważyć czy bagatelizować, ponieważ nieleczony prowadzi do poważnych powikłań. W przypadku, gdy proces leczenia domowymi sposobami znacznie się wydłuża lub objawy chorobowe nasilają się koniecznością staje się wizyta u lekarza. Specjalista dokona oceny sytuacji oraz włączy odpowiednie leki w postaci tabletek do ssania bądź popularnych syropów na kaszel mokry, takich jak chociażby Supremin, które złagodzą objawy i przyspieszą proces leczenia, ułatwiając wykrztuszanie wydzieliny i poprawiając samopoczucie chorego.

Dowiedz się więcej o kaszlu mokrym na: http://conakaszel.pl/kaszel-mokry/


Dodaj komentarz

2 komentarzy do “Sposoby na kaszel mokry

  • Julka

    Ja sama jak i moje dziecko przy kaszlu stosujemy Dicotuss Baby. Zawsze wybierałam dosyć naturalne sposoby leczenia a ten syrop właśnie takie składniki posiada więc bardzo mu ufam. Wcześniej z Filipkiem stosowaliśmy inne metody i syropy z apteki ale ten działa nie tylko na mokry ale też na suchy kaszel więc również wybrałam go ze względu tej wygody. Zazwyczaj pomaga nam w ciągu 3/4 dni więc udaje nam się obyć bez interwencji lekarza oraz bez antybiotyków.

  • Anita Dąbrowska

    Bardzo podoba mi się skład tego syropu dicotuss baby. Główne składniki to wyciąg z bluszczu, prawoślazu oraz miód. Zero kodeiny czy żółcieni pomarańczowej. Koniecznie musimy wypróbować