Sposoby na wybielanie zębów


Wybielanie zębów
Wybielanie zębów to sposób na piękny, przykuwający uwagę uśmiech. Najpierw należy zadbać, żeby zęby były zdrowe, a więc wyleczyć próchnicę i usunąć kamień, który nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również powoduje choroby zębów i dziąseł. Zabieg usuwania kamienia nazębnego, czyli twardych złogów nazębnych, wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym. Po upływie kilku dni od wizyty u dentysty, podczas której został usunięty kamień, można przystąpić do przywracania zębom bieli.

Przebarwienia na zębach spowodowane są w dużej mierze przez zażywanie antybiotyków, picie kawy i herbaty oraz palenie papierosów. Na zażółcenia mają także wpływ inne czynniki, takie jak: niestaranne mycie zębów szczoteczką, niewłaściwa higiena oraz uwarunkowania genetyczne. Jest wiele sposobów na wybielanie zębów, jednak część z nich nie daje spodziewanych rezultatów. Niektóre metody są stosowane w domu, a inne – w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych.

Jedną z placówek, która w swojej ofercie posiada usługę wybielania zębów, jest Praktyka Stomatologiczna Viscardi. Szczegółowa oferta kliniki znajduje się na stronie internetowej viscardi.com.pl. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, mający swoją siedzibę w Tychach. Tworzy go zespół profesjonalistów posiadających duże doświadczenie medyczne. Stomatolodzy w klinice przeprowadzają zabieg wybielania zębów przy użyciu profesjonalnego żelu wybielającego. Uzyskanie efektu wybielającego przy użyciu preparatu i jego trwałość są dowiedzione dziesięcioletnimi obserwacjami personelu kliniki.

Pacjent może zdecydować się na wybielanie szybkie w gabinecie lub wybielanie nakładkowe nocne, które jest wykonywane samodzielnie w warunkach domowych. Wybielanie za pomocą profesjonalnego żelu nie jest szkodliwe, nie wpływa na strukturę zębów, nie osłabia ich odporności na próchnicę oraz nie powoduje stanów zapalnych wewnątrz jamy ustnej. Jeśli pacjent decyduje się na wybielanie w domu, otrzymuje od lekarza nakładki wykonane na podstawie wcześniej pobranych wycisków oraz żel wybielający. W domu pacjent aplikuje żel do nakładek i umieszcza je na zębach na czas snu. Kuracja trwa około 10-14 dni. W czasie jej trwania należy unikać napojów i pokarmów powodujących przebarwienia, takich jak: kawa, mocna herbata, cola i czerwone wino. Niewskazane jest również palenie papierosów. Ważne jest, by w czasie kuracji pacjent stosował się do zaleceń stomatologa i miał na uwadze instrukcję wybielania, dołączoną do preparatu wybielającego. 

Mniej cierpliwi pacjenci, którzy nie chcą poświęcić dwóch tygodni na wybielanie, mogą zdecydować się na szybszą metodę z użyciem preparatu, pozwalającą przeprowadzić zabieg podczas jednej wizyty w gabinecie. Jest możliwe również połączenie tej metody z wybielaniem nakładkowym, przeprowadzanym w warunkach domowych. 

Wybielanie zębów powinno być zawsze konsultowane z lekarzem stomatologiem, który zaproponuje najbardziej odpowiednią dla pacjenta metodę wybielania. Dobra współpraca pacjenta z dentystą przynosi zadowalające efekty w postaci bielszych o kilka odcieni zębów. Efekty mogą utrzymać się nawet 3 lata. 

Pacjenci z Katowic, Tychów, Gliwic, Mikołowa i okolicznych miejscowości mogą zgłosić się do Praktyki Stomatologicznej Viscardi, gdzie uzyskają profesjonalną pomoc stomatologa, także w zakresie wybielania zębów. Szczegóły dotyczące oferty kliniki znajdują się na jej stronie internetowej viscardi.com.pl


Dodaj komentarz

2 komentarzy do “Sposoby na wybielanie zębów

  • Beata_mk

    Ja wybrałam wybielanie w domu nakładkami iWhite 🙂 są szybkie i trwałe efekty i łatwe używanie.

  • dorotka39

    super efekt mam po żelu dr martin schwarz home comfrort,bezpieczne wybielanie w domu,polecam