Sterylizator powietrza – sterylizatory tunelowe UV-C


Sterylizator powietrza - sterylizatory tunelowe UV-CTunelowy sterylizator powietrza to bezpieczna i skuteczna metoda eliminacji patogennych mikroorganizmów. Konstrukcja tunelowego sterylizatora powietrza charakteryzuje się precyzyjnie obliczoną średnicą kanałów i odpowiednio dobranym przepływem powietrza, który jest dostosowany do działania lamp, skutecznie zabijając patogenne mikroorganizmy. Urządzenie opracowane przez polskich inżynierów wykorzystuje energooszczędne lampy, które emitują promieniowanie UV-C i wyzwalają reakcje fotochemiczne.

Promieniowanie UV-C skutecznie usuwa mikroorganizmy – bakterie, wirusy, drożdże i pleśnie. Doświadczenie sterylizatora poparte jest wieloletnim doświadczeniem i licznymi badaniami naukowymi. Lampy stosowane w tunelowym sterylizatorze powietrznym nie mają pasma od 100 do 230 nm, co oznacza, że nie emitują ozonu. Możesz więc pozostać w pokoju podczas sterylizacji. 

Sprzęt jest wyposażony w filtr węglowy, który może automatycznie oczyszczać powietrze, które może usuwać lotne związki organiczne i zapachy z powietrza. Promieniowanie ultrafioletowe z powodzeniem stosuje się do oczyszczania powierzchni, narzędzi i pomieszczeń. Używając odpowiedniej długości fali, możesz regularnie dezynfekować powietrze bez wychodzenia z pokoju. W naturalnych warunkach promieniowanie UV-C nie dociera do ziemi, ponieważ zostało pochłonięte przez atmosferę. Są one uzyskiwane dzięki zastosowaniu specjalnych lamp, które emitują odpowiednią długość wiązki. 

Najlepsza metoda ochrony

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad jakością powietrza, którym oddychasz? Na pewno wiesz, że powietrze może zawierać mikroorganizmy, których nie zobaczysz gołym okiem. Nie wspominając o alergenach, kurzu lub roztoczach. Pomimo tego, że tego nie widzimy, jest to realne zagrożenie dla naszego ciała.

Polska jest liderem w rankingu krajów, w których problemem jest wysoka koncentracja PM10 i PM2,5. Pył PM10 to cząstki o grubości około jednej piątej grubości ludzkiego włosa, które wraz z wdychanym powietrzem mogą dostać się do górnych dróg oddechowych i płuc, a następnie powodować poważne choroby.

Nawet obecność roślin w pomieszczeniu może powodować wzrost stężenia zarodników grzybów w zarodnikach grzybowo-powietrznych zwykle występuje w glebie roślin doniczkowych. Możemy je również znaleźć w łazienkach, sypialniach i pościeli, kuchniach, salonach, materiałach dekoracyjnych i klimatyzatorach. Nasz system wentylacji jest idealnym środowiskiem do jego rozwoju i promocji.
Sterylizatory powietrza, Sterylizator tunelowy
Źródło zdjęcia: https://medikapoland.pl/pl/content/142-sterylizatory-powietrza-sterylizator-tulenowy

Oczyszczacze powietrza

Powietrze może zawierać mieszaninę substancji rakotwórczych i metali ciężkich, które przenikają do naszego organizmu. Powietrze, którym oddychamy, jest również pełne bakterii, wirusów lub grzybów. Ich obecność może być również bardzo niebezpieczna dla ludzi. 

Mikroorganizmy w powietrzu można również znaleźć w miejscu, w którym spędzamy co najmniej 1/3 dnia, tj. w naszej pracy. Badania pokazują, że pracownicy biurowi bardzo często narzekają na:

  • Zmęczenie
  • Duszności
  • ból i zawroty głowy
  • drażliwość
  • zmniejszenie zdolności koncentracji
  • utrata pamięci
  • podrażnienie błon śluzowych oczu i górnych dróg oddechowych
  • zmiany skórne
  • infekcja dróg oddechowych

Co ciekawe, większość powyższych objawów znika wkrótce po wyjściu z budynku. 

Jak działa sterylizator powietrza?

Powietrze najpierw dostaje się do filtra pyłków przez wentylator, a następnie usuwa je z kurzu. Następnie wpływa do filtra fotokatalitycznego, który składa się z porowatego nośnika pokrytego fotokatalizatorem i jest naświetlany przez źródło promieniowania ultrafioletowego. W filtrze fotokatalitycznym, pod działaniem lampy ultrafioletowej, katalizator w pierwszej fazie będzie wytwarzał aktywne wolne rodniki, które rozkładają różne zanieczyszczenia organiczne, w tym zanieczyszczenia gazowe.

W drugim etapie te same wolne rodniki tworzą cząsteczki nadtlenku wodoru, które działają bakteriobójczo, dezaktywując bakterie i wirusy. W przeciwieństwie do bezpośredniego promieniowania ultrafioletowego na mikroorganizmy, sterylizacja fotokatalityczna może również neutralizować gruźlicę, zarodniki grzybów i grzyby, które rozwijają odporność na nie. 

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/38-sterylizator-tunelowy-uv-c

Dodaj komentarz