Stres, przemęczenie, ospałość…


hepi

Jak szybko pozbyć się senności i poprawić sobie samopoczucie?

Niektórzy sięgają po leki na uspokojenie, inni wolą sport lub zakupy. Co Ty najczęściej wybierasz gdy dopadnie Cię stres? A może warto zadbać o siebie zanim zginiesz pod natłokiem obowiązków? Lepsza organizacja pracy i większa wydolność pozwolą szybciej i sprawniej poradzić sobie z codziennymi zadaniami i więcej czasu zostanie na przyjemności. Pomóż sobie sięgając do skarbnicy natury. Przy narażeniu na stres i przemęczenie warto sięgnąć po suplement diety Hepi, który zawiera zestaw składników korzystnie wpływających na nastrój i samopoczucie. Został opracowany z myślą o kobietach, narażonych na stres i nadmierne przemęczenie.

Kofeina w kapsułce?

Litry kawy, jakie wypijamy codziennie mają nam pomóc skupić się na pracy, odpędzić senność i zmęczenie. Mało kto wie, że ta sama kofeina, która znajduje się w ziarnach kawy występuje również w ziarnach innej rośliny, guarany. W odróżnieniu od kawy pobudzenie guaraną trwa dłużej i jest łagodniejsze. Guarana tradycyjne od wieków używana była jako środek pobudzający przez Indian z Amazonii. Plemię Guarna, od którego pochodzi nazwa rośliny, stosowało napar z ziaren zawsze wtedy, gdy potrzebowano dodatkowej dawki energii i jasności umysłu. Roślina wzbudziła duże zainteresowanie naukowców, którzy gruntownie zbadali jej wpływ na ludzki organizm i wyizolowali wszystkie czynne składniki.
Guarana przebadane przez naukowców

Laboratoria potwierdziły, że stosowanie guarany nie niesie większych zagrożeń niż picie kawy, w związku z czym od kilkudziesięciu lat guarana jest wykorzystywana przez przemysł spożywczy i farmaceutyczny. Roślina zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną, stąd wojownicy rytualnie pili napar z guarany przed wyruszeniem na polowanie. Umożliwiało im to zwiększenie czujności i koncentracji. Czasami Indianie żuli nasiona, aby uchronić się przed sennością, jednak gorzki smak sprawia, że obecnie stosuje się raczej skoncentrowane wyciągi z guarany w postaci proszku czy tabletek lub mocno rozcieńczony w słodkich napojach energetyzujących.

Podnosi wydolność nie tylko sportowców

Brazylijczycy cenią guaranę za sposób w jaki oddziałuje na organizm. Obecnie na terenie Brazylii z łatwością można dostać napoje z wyciągiem z guarany, gumy do żucia czy nawet pobudzające słodycze. Z Ameryki Południowej moda na guaranę rozprzestrzeniła sie do USA i Europy. Początkowo guaranę stosowali sportowcy i osoby pracujące w nocy w zawodach wymagających skupienia i sprawności umysłu, obecnie guaranę doceniają zwłaszcza osoby obciążone nadmiarem obowiązków, potrzebujące naturalnego wsparcia z natury w trudnym dla siebie okresie życia. Od kilku lat produkty z guaraną są dostępne w Polsce, są także w tabletkach Hepi, które ponadto bogate są w inną ważną dla sprawnego funkcjonowania mózgu substancję – kwas tłuszczowy DHA.

DHA dla pracy mózgu

Duże ilości DHA występują w naszym mózgu, sercu i oczach, dlatego ma duże znaczenie właśnie dla tych organów. Pozytywny wpływ DHA na rozwój i funkcjonowanie mózgu został potwierdzony licznymi badaniami. Kwas omega-3 DHA wpływa na utrzymanie sprawności istniejących neuronów, kondycję pamięci i koncentracji, ostrości wzroku, funkcji intelektualnych i samopoczucia.

Mózg w dobrej kondycji dzięki właściwej diecie

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się zastosowanie diety do poprawy funkcji umysłowych u osób dorosłych. W przypadku dorosłych kwasy omega-3 mają wpływ na poprawę funkcji intelektualnych, pamięci, koncentracji, wzroku. W tym przypadku ich poprawa nie jest skutkiem przyrostu lub rozwoju tkanki nerwowej, lecz wynika z utrzymania sprawności istniejących neuronów lub zmian w tempie uwalniania bądź odbierania przekaźników nerwowych powodujących zmiany nastroju, ostrości zmysłów lub zdolności poznawczych.

Wielonienasycony kwas tłuszczony omega-3 DHA znajduje się tylko w produktach morskich, takich jak tłuste ryby, owoce morza, algi. Organizm może co prawda sam produkować kwasy omega-3 z krótkołańcuchowych kwasów alfa – linolenowych (ALA) znajdujących się np. w orzechach włoskich, oleju lnianym, sojowym i rzepakowym oraz zielonych warzywa liściastych, ale efektywność przetwarzania kwasów ALA w omega-3 jest niska. Konwersja ALA w DHA może wynosić do 9%, ale zazwyczaj nie przekracza 1%, co oznacza, że ze 100 gramów przyjętych przez organizm kwasów ALA można uzyskać 1 gram DHA. Dlatego tak istotna jest właściwa dieta bądź suplementacja.

Ważne dla pracy mózgu substancje zamknięte w kapsułce Hepi to:

– Kwas DHA (dokozaheksaenowy) zawarty w oleju z alg morskich bierze udział w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania mózgu.
– Paulinia guarana jest źródłem kofeiny, która pomaga zwiększyć koncentrację i czujność.
– Kwas foliowy i witamina B12 mogą przyczyniać się do redukcji zmęczenia.
– Witamina B6 przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Więcej informacji i test poziomu szczęścia znajdziesz na stronie www.hepi24.pl

Dodaj komentarz