Świadoma antykoncepcja


Świadoma antykoncepcja

Seks jest naturalną potrzebą każdego, zdrowego człowieka. Osiągnięcie satysfakcjonującego zaspokojenia zaburzone jest przez strach przed niechcianą ciążą. Pomimo wszechdostępnej wiedzy, nadal nie potrafimy dopasować metod antykoncepcyjnych do indywidualnych potrzeb. Nieplanowana ciąża to w dzisiejszych czasach standard, szczególnie wśród młodych dziewcząt. Pojawia się pytanie: gdzie tkwi błąd? Czy chodzi o brak wiedzy? A może w młodym wieku postępujemy zbyt pochopnie? Tematyka związana z antykoncepcją powinna być znana każdej kobiecie, która chce poważnie traktować własne ciało. Zdrowie i komfort najważniejszy!

Dlaczego nie stosujemy antykoncepcji?

Wiele młodych kobiet nie zabezpiecza się podczas aktu seksualnego. Być może przyczyną jest swoista dezinformacja, sztucznie stworzona przez portale internetowe. W sieci (zwłaszcza na forach) spotkamy się z wieloma nieprawdziwymi informacjami. Dlatego też rzetelnym źródłem informacji dla każdej przedstawicielki płci pięknej powinien być ginekolog. Podjęcie decyzji odnośnie najskuteczniejszej antykoncepcji wcale nie należy do najprostszych zadań. Szczególnie, jeśli będzie to metoda oparta na stosowaniu hormonów. W przypadku niektórych sposobów zabezpieczających przed niechcianą ciążą, istnieją przeciwwskazania pozwalające na uniknięcie kłopotów zdrowotnych. Zatem – jaki musi być nasz pierwszy krok? Oczywiście wizyta w gabinecie lekarskim.

Przegląd popularnych metod antykoncepcyjnych

Zanim przejdziemy do opisu poszczególnych rozwiązań, przyjmijmy do wiadomości: żadna metoda antykoncepcyjna nie chroni nas w 100%. Jedną z najskuteczniejszych metod jest stosowanie prezerwatywy. Nie dość, że jest to dosyć tani wybór, to na dodatek chroniący przez chorobami przenoszonymi drogą płciową. Niektóre pary czują się jednak niekomfortowo. Choć zdarza się to rzadko, podczas stosunku seksualnego może dojść do uszkodzenia powłoki prezerwatywy. Drugą, równie powszechną metodą, jest przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Tylko i wyłącznie lekarz może zadecydować o ich przepisaniu. Za tym wyborem stoją również względy zdrowotne. Z pewnością będziemy musiały przejść przez badania z próbami wątrobowymi na czele. Warto również wiedzieć, że palenie papierosów wyklucza przyjmowanie pigułek hormonalnych. Następnym sposobem jest aplikowanie antykoncepcji chemicznej. Są to najczęściej globulki wkładane do pochwy na około 20 minut przed każdym stosunkiem. Pod wpływem ciepła preparat pieni się i unieruchamia plemniki. Ten proces może jednak prowadzić do podrażnień sromu. Panie, które urodziły już dziecko i w najbliższym czasie nie planują powiększenia rodziny, twierdzą, że najlepszą antykoncepcją jest stosowanie wkładki wewnątrzmacicznej. Skąd takie przekonanie? Wkładka zakładana jest przez ginekologa i chroni przed nieplanowanym poczęciem przez kilka lat.

Więcej informacji znajdziesz na: http://www.mozeszzapomniec.pl/okiem-eksperta/antykoncepcja-dobrze-dobrana/.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Świadoma antykoncepcja

  • Ciocia Pacia

    Jaaa…. Jaki odkrywczy artykuł, dobrze przynajmniej że nie jest ukrywane zlecenie tego “dzieła” przez koncern Bayer, do którego prowadzi link. Szkoda, że autorka nie wspomniała, że współczesne metody bazujące na naturalnych symptomach płodności organizmu, jakimi są Lady-Comp, są równie skuteczne jak pigułka hormonalna. Są jednak dedykowane świadomym kobietom. Ja mam takie cudeńko od kilku lat i bardzo sobie chwalę. Krew mnie jednak zalewa jak czytam TAKIE artykuły. Antykoncepcja musi być skuteczna i zdrowa!