SZCZOTECZKI SONICZNE – CZY WARTE SĄ SWOJEJ CENY?


SZCZOTECZKI SONICZNE – CZY WARTE SĄ SWOJEJ CENY?

Odwiedzając sklepy z elektroniką czy przeglądając portale internetowe, z pewnością zauważyłeś już, jak szeroki jest wybór różnego rodzaju szczoteczek i akcesoriów do higieny jamy ustnej. Począwszy od klasycznych szczoteczek manualnych, które można kupić już za kilka złotych w każdej drogerii czy markecie, aż po drogie szczoteczki elektryczne, które dostępne są w specjalistycznych sklepach i punktach i których ceny sięgają kilkuset złotych.

Skoro różnice w cenie są tak znaczące, z pewnością idą za tym też duże różnice w jakości i funkcjonalności sprzętu. Z pewnością chciałbyś wiedzieć, że używasz dobrej szczoteczki i odpowiednio dbasz o swoje zęby, ale czy rzeczywiście te modele za kilkaset złotych są warte swojej ceny?

Szczoteczki soniczne – co jest w nich specjalnego?

Z reklam wynika, że szczoteczki soniczne – zwłaszcza tych popularnych marek – są w stanie nie tylko wyczyścić nasze zęby dokładniej, niż jakakolwiek inna szczoteczka, ale wręcz ochronić je przed próchnicą i ubytkami oraz wybielić je o kilka odcieni.  Wiadomo nie od dziś, że specjaliści od marketingu lubią ubarwiać rzeczywistość, jednak akurat w tym przypadku te slogany zdają się być – przynajmniej po części – zgodne z prawdą.
Szczoteczki soniczne to bardzo zaawansowane technologicznie szczoteczki, które wykorzystują technologię soniczną wprawiającą w ruch wibracyjny główkę szczoteczki, dzięki czemu porusza się ona dużo szybciej i intensywniej niż zwykła manualna szczoteczka. Myjąc zęby zwykłą szczoteczką, poruszamy nią ok. 600 razy na minutę – szczoteczka soniczna osiąga nawet i ponad 40 000 ruchów na minutę. Niektórzy porównują efekt mycia zębów taką szczoteczką do tego uzyskiwanego po profesjonalnym czyszczeniu u dentysty, co rzeczywiście może też skutkować widocznym rozjaśnieniem przebarwień.
Więcej ruchów szczoteczki to nie tylko intensywniejsze usuwanie płytki i resztek jedzenia – szczoteczki soniczne w połączeniu z pastą wytwarzają mikrobąbelki, które przedostają się w trudno dostępne miejsca (np. przestrzenie między zębami) i pomagają utrzymać je w czystości.

Wady szczoteczek sonicznych

W przypadku współczesnych szczoteczek sonicznych trudno mówić o specjalnych wadach. Główną barierą, która powstrzymuje potencjalnych użytkowników przed zmianą szczoteczki manualnej na soniczną, jest ich cena – modele najpopularniejszych marek potrafią naprawdę sporo kosztować, przez co zakup takiej szczoteczki staje się prawdziwą inwestycją. Ponadto podobnie jak w przypadku szczoteczek manualnych, końcówki szczoteczek sonicznych również trzeba regularnie wymieniać, co generuje dodatkowe koszty.
Oclean wychodzi naprzeciw tym problemom – w ofercie marki znajdziemy najwyższej jakości, zaawansowane technologicznie szczoteczki soniczne nawet za mniej niż 150 zł. Dodatkowe końcówki do szczoteczek kupimy już za 49 zł za dwie sztuki, bez względu na ich typ czy kolor.

Dla kogo przeznaczone są szczoteczki soniczne?

Dla każdego, kto myje zęby! Szczoteczki soniczne sprawdzą się zarówno u osób, które nie mają większych problemów z zębami i chcą zadbać o zdrową jamę ustną, jak i osób cierpiących na choroby dziąseł czy leczących się ortodontycznie. Nowoczesne szczoteczki soniczne, takie jak Oclean X czy Oclean X Pro, pozwalają użytkownikowi wybrać jeden z wielu trybów pracy i programów, dzięki którym szczoteczka będzie pracowała tak delikatnie lub intensywnie, jak tylko chcesz.
Szczoteczki soniczne będą także odpowiednie dla dzieci. Aplikacje mobilne, z którymi łączą się szczoteczki Oclean, pozwalają na przeglądanie efektów każdego szczotkowania i sprawdzenie, czy nie pomijamy pewnych obszarów lub nie szczotkujemy zębów w nieodpowiedni sposób. To świetne narzędzie zarówno dla rodziców, którzy będą mogli na bieżąco monitorować, jak ich pociecha radzi sobie ze szczotkowaniem, ale i dla dzieci, które z pewnością będą chciały pobić swój „najlepszy wynik”.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Oclean w swojej ofercie ma wiele różnych modeli szczoteczek, różniących się między sobą nie tylko cenami, ale przede wszystkim funkcjonalnościami. Wszystkie modele są wysokiej jakości i wykorzystują najnowocześniejsze technologie, ale niektóre przypadną do gustu bardziej fanom elektronicznych gadżetów, inne spodobają się dzieciom ze względu na ciekawą kolorystykę i niewielką wagę.
Szczoteczkę soniczną powinniśmy wybierać ze względu na swoje cele w zakresie pielęgnacji jamy ustnej oraz nasz styl życia. Warto również zwrócić uwagę na inne akcesoria do higieny jamy ustnej, takie jak irygatory czy sterylizatory do szczoteczek.
Wszystkie szczoteczki marki Oclean kupisz w oficjalnym sklepie pod adresem: https://oclean.pl

Dodaj komentarz