Szkodliwe toksyny, które codziennie zanieczyszczają nasz organizm


Detox

Chodź nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, codziennie jesteśmy poddawaniu stosowaniu szkodliwych toksyn. Nasz organizm jest zatruwany przez spaliny, niezdrowe jedzenie, a siedzący tryb życia i stres tylko utrudniają ich usuwanie z organizmy. Jak sobie radzić z tym problemem?

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że codziennie nasz organizm pochłania ogromne ilości szkodliwych substancji? Pewnie niektórym osobom może się to wydawać abstrakcyjnie. Ale do czasu. Jeśli dowiedzą się co jest przyczyną naszego gorszego samopoczucia, sami prędzej czy później przyznają rację, że i oni od pewnego czasu czują się jakby byli całkowicie wypompowani. To właśnie toksyny stoją za tym, że zapadamy na różnego rodzaju choroby, mamy gorsze samopoczucie, a nasza odporność pozostawia bardzo wiele do życzenia.
Mamy dwa wyjścia z takiej sytuacji, albo pogodzimy się z tym stanem rzeczy, albo może jednak zmienimy nasz tryb życia i wspomożemy walkę z toksycznymi związkami. Jeśli podejmujemy drogę walki z toksynami, to w pierwszej kolejności musimy się dowiedzieć, gdzie ich znajdziemy najwięcej.

Toksyczna kawa?

Otóż, zacznijmy od tego, że kofeina nie jest dla nas tak naprawdę bezpieczna. Mimo, że osoby pijące codziennie jedną kawę teoretycznie nie widzą żadnych zmian, to po zaprzestaniu picia kawy, nagle czują ból głowy i gorsze samopoczucie. Oznacza to, że jesteśmy w stanie się uzależnić od kofeiny. Oczyszczanie organizmu oczywiście powinniśmy rozpocząć od wyeliminowania kawy jak i zarówno czarnej herbaty z naszego jadłospisu. Zastąpmy te napoje świeżo wyciskanymi sokami, albo koktajlami warzywnymi, a przede wszystkim wodą mineralną, zawierającą dobroczynne pierwiastki, takie jak wapń, magnez czy żelazo.

Alkohol i papierosy – niewyobrażalne źródło toksyn

Chyba nie trzeba również nikomu tłumaczyć, żeby zrezygnować z takich używek jak papierosy oraz alkohol. Chociaż to dla nas często chwila przyjemności, a nawet jedyna rozrywka w ciągu dnia, to warto z niej zrezygnować, ponieważ skutki dla organizmu nie są takie fajne, jak kilka minut radości i zadowolenia. Już wiemy, że substancje smoliste zawarte w papierosach, a także alkohol obciążają bardzo organizm. Regeneracja narządów po zwiększonej dawce takich toksyn wymaga czasu i nie zawsze jest możliwa w stu procentach, jeśli nasz tryb życia nie należy do najzdrowszych.

Spaliny – codzienna trucizna

Kolejnym źródłem toksyn są spaliny samochodowe, a także wszystkie inne wytwarzane przez maszyny, urządzenia czy też kotłownie. Zadymione wielkie miasta, często informują swoich mieszkańców o tym, żeby najlepiej w danym czasie nie opuszczali swoich mieszkań, ze względu na zbyt wysokie stężenie smogu. Powinniśmy sobie uświadomić, że jeśli alarm jest puszczany dopiero przy niebezpiecznie wysokim stężeniu, to dość wysokie stężenie zanieczyszczeń dotyka nas również każdego dnia. Więc czy chcemy czy nie chcemy, to jesteśmy otaczani toksynami każdego dnia z każdej strony.

Jak sobie z tym poradzić?

Czy jedynym rozwiązaniem jest przestać pić, jeść, a także wychodzić z domu? Oczywiście, że w taki sposób po prostu nie da się żyć. Zawsze można to rozwiązać inaczej. Bardziej logicznie. Przede wszystkim zacznijmy od tego, żeby zniwelować najbardziej szkodliwe substancje, którymi otaczamy się na własne życzenie. Do takich substancji zaliczamy między innymi papierosy. Jeśli przyjrzymy się zdjęciom płuc wieloletniego palacza, to rzeczywiście uświadomimy sobie, że jest to tylko jedna używka, a jak duże krzywdy ona nam wyrządza. W takim razie w jaki sposób najrozsądniej jest walczyć z toksynami. Zacznijmy od tego, że powinniśmy wyrządzać sobie jak najmniejszą krzywdę. Jest to bardzo istotne, ponieważ samodzielnie możemy obniżyć dostarczaną dawkę toksyn do naszego organizmu. Przestańmy korzystać z wszelkiego rodzaju używek typu nikotyna, kofeina, czy też jedzenie przetworzonych produktów. Mało kto wie, ale również szkodliwe związki, często także rakotwórcze znajdują się w kupowanych daniach, które wystarczy włożyć do mikrofali i podgrzać. Jest to niezwykle ważne, aby starać się zdrowo odżywiać, najlepiej produktami od zaufanych producentów, które nie miały styczności z pestycydami, albo też z sterydami. Jest to bardzo trudne, ale przecież chodzi tutaj o nasze zdrowie. Nie zapominajmy o zażywaniu suplementów diety, które pozwolą nam obniżyć, a nawet zniwelować do zera poziom toksyn zawartych w naszym organizmie. Na pewni wyjdzie to nam na zdrowie.
Sporo informacji o tym, jak skutecznie oczyścić organizm z toksyn znajdziecie także na stronie autora wpisu.

Dodaj komentarz