Tatuaż – decyzja na całe życie czy chwilowy kaprys?


Tatuaż – decyzja na całe życie czy chwilowy kaprys?
Tatuaż to świetny sposób na wyrażenie własnej osobowości. Wybór określonego stylu tatuażu wskazuje na nasze indywidualne cechy i upodobania, może też wiele mówić o naszych zainteresowaniach czy pasjach. Bez względu na to, czy wzór ma być duży, czy mały, czy ma znajdować w widocznym, czy w zasłoniętym miejscu, warto zastanowić się, czy nasza decyzja jest dojrzała, czy może jest tylko chwilowym kaprysem. Dlaczego?

Tatuaż – decyzja na całe życie czy chwilowy kaprys?

 

Tatuaż to świetny sposób na wyrażenie własnej osobowości. Wybór określonego stylu tatuażu wskazuje na nasze indywidualne cechy i upodobania, może też wiele mówić o naszych zainteresowaniach czy pasjach. Bez względu na to, czy wzór ma być duży, czy mały, czy ma znajdować w widocznym, czy w zasłoniętym miejscu, warto zastanowić się, czy nasza decyzja jest dojrzała, czy może jest tylko chwilowym kaprysem. Dlaczego?

Zanim zdecydujesz się na tatuaż – 3 ważne aspekty

Po pierwsze tatuaż to ozdoba na całe życie. Jeśli przestanie Ci się podobać, a jest takie prawdopodobieństwo, jeśli kierujesz się emocjami czy trendami, masz oczywiście możliwość jego usunięcia czy cover up’u, ale nie zawsze są to rozwiązania skuteczne. Laserowe usuwanie tatuażu może naruszyć strukturę skóry, mogą w niej także pozostać resztki barwników. Na pewno, nawet po usunięciu tatuażu, widoczne będą zmiany  Covery natomiast mogą nie pokryć starego tatuażu, dlatego lepiej przemyśleć styl, wzór i umiejscowienie tatuażu, a nad samą decyzją dobrze się zastanowić. I zainwestować – tani tatuaż niekoniecznie będzie dobry jakościowo, bo wyblakłe kolory czy rozlany tusz będą raczej szpecić, niż intrygować. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zarówno laser, jak i cover tatuażu to spory wydatek.

Po drugie – zdrowie i pielęgnacja. O tatuaż trzeba odpowiednio dbać od samego początku, by się dobrze goił zaraz po jego wykonaniu, a później stosować dobrze dobrane kosmetyki, które przedłużą jego trwałość. Od prawidłowej „opieki” nad tatuażem zależy jego późniejszy wygląd. Samo wykonanie tatuażu może też być dość bolesne, należy się do tego też dobrze przygotować.

Po trzecie z posiadaniem tatuażu wiążą się zarówno negatywne, jak i pozytywne aspekty. Z jednej strony pokazujesz, kim jesteś. Wybierając tatuaż celtycki, japoński czy geometryczny określasz swoje upodobania, podkreślasz swój indywidualizm, a decydując się na tatuaż okolicznościowy (data ślubu, radość z narodzin dziecka, imię ukochanej osoby) upamiętniasz wspaniałe chwile. Za pomocą tatuażu możesz również wyrażać swoje pasje – na przykład miłość do piłki nożnej. Niestety, z drugiej strony historia tatuażu może negatywnie rzutować na Twój wizerunek, na przykład w oczach konserwatywnego szefa, któremu będzie się kojarzyć z więzieniem czy złym towarzystwem. Tym bardziej, gdy wybierzesz kontrowersyjny wzór. Natomiast dziewczyna, której imię wytatuowałeś na przedramieniu, może Cię rzucić, a Tobie pozostanie niechciana pamiątka z przeszłości.

Tatuaż tymczasowy jako alternatywa dla niezdecydowanych osób

Dobrym rozwiązaniem może być tatuaż tymczasowy. Jeśli obawiasz się reakcji otoczenia, nie jesteś pewien, czy pomysł na tatuaż jest chwilowym kaprysem, na który decydujesz się pod wpływem emocji, towarzystwa, czy mody, to jest to dobry sposób na sprawdzenie, czy będziesz się dobrze czuł w swojej nowej, wytatuowanej, skórze. Jednak wykonanie takiego tatuażu wiąże się też z pewnymi niedogodnościami – jest on mało trwały, może schodzić nierównomiernie, może się również zdarzyć, że niektóre barwniki nie znikną.

Podsumowując – tatuaż na pewno jest decyzją na całe życie, bo nawet po jego usunięciu zostaje ślad. Postanowienie o jego wykonaniu, podjęte pod wpływem emocji czy impulsu może nieść ze sobą konsekwencje, a pod wpływem mody jest zachcianką, której możesz w przyszłości żałować. Dlatego, zanim się zdecydujesz, zastanów się, w jakim stylu tatuażu będziesz się najlepiej czuł, przemyśl wzór i skonsultuj go z tatuatorem, a potem umów się na wizytę w studiu tatuażu.

 

eTatuator.pl
Artykuł został przygotowany przez firmę eTatuator.pl specjalizującej się w tematyce tatuaży.

Dodaj komentarz

Komentarz do “Tatuaż – decyzja na całe życie czy chwilowy kaprys?

  • Anna

    Na szczęście tatuaż to już teraz nie jest decyzja na całe życie – pojawił się właśnie zabieg Pico Genesis by Enlighten, który już po jednej sesji radzi sobie z niechcianymi tatuażami. Rozprawia się też z bliznami. Dostępny jest na razie tylko w Viva-Derm w warszawie, bo to jest nowość.