Test DNA na niewierność


Test DNA na niewierność

Udowodnienie zdrady jeszcze nigdy nie było tak proste!

Niewielka ilość spermy zachowana na damskiej lub męskiej bieliźnie, odzieży czy prześcieradle – tyle wystarczy, aby udowodnić zdradę swojemu parterowi. Całe badanie polega na tym, że pozyskany z próbki nasienia profil genetyczny (DNA) porównuje się z profilem genetycznym otrzymanym z próbki porównawczej i ustala czy jest on taki sam.

Test na zdradę rozpoczyna wykrycie nasienia

Przy użyciu specjalnych substancji (odczynników) laboratorium sprawdza czy znajduje się na nim sperma. Po jej odnalezieniu przechodzi do kolejnego etapu – izolacji DNA oraz ustalenia profilu genetycznego mężczyzny będącego właścicielem nasienia.
Z dowolnej próbki, pochodzącego już od konkretnej osoby, np. wymazu z policzka, cebulek włosów, wyciętych ze skórkami paznokci, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, niedopałka papierosa, gumy do żucia albo chusteczki higienicznej z katarem, pozyskuje się natomiast DNA, które potem służy jako materiał porównawczy.
Na podstawie uzyskanych profili genetycznych laboratorium jest w stanie stwierdzić czy należą do tego samego człowieka, czy pochodzą od dwóch różnych osób. Tego typu próbkę można pobrać samemu, potem zabezpieczyć wkładając np. do sterylnego pojemnika na mocz bądź suchej, papierowej koperty i wysłać pocztą na adres laboratorium.

Test na zdradę żony, męża – pomoże przyspieszyć rozwód?

Małżonkowie wykorzystują różnego rodzaju materiały, aby wykazać, że byli zdradzani przez partnera i móc dzięki temu szybko uzyskać rozwód. Przed sąd w charakterze materiału dowodowego trafiają więc zdjęcia, smsy, listy czy e – maile. Po zapoznaniu się z nimi sąd orzeka czy rzeczywiście doszło do ostatecznego rozpadu pożycia małżeńskiego i udziela takiej parze rozwodu. Wynik testu DNA na zdradę też może posłużyć jako wiarygodny dowód w sprawie rozwodowej. Wiarygodny, bo oparty na analizie unikalnego materiału genetycznego.

Test na ojcostwo pozwala pośrednio udowodnić zdradę

Jeszcze do niedawna mężczyzna podejrzewający swoją żonę albo partnerkę o zdradę wykonywał test na ojcostwo. Pozwalało mu to dowiedzieć się czy dziecko, które wychowuje lub będzie wychowywał (bo takie testy robi się też w ciąży) rzeczywiście jest z nim spokrewnione. Wynik wykluczający ojcostwo był dla takiego mężczyzny równoznaczny ze zdradą. Testy na ojcostwo służą jednak trochę do czegoś innego – do pewnego ustalenia ojcostwa. I w tym akurat przypadku można śmiało powiedzieć, że są niezawodne. Owszem, przy pomoc testu na ojcostwo mężczyzna może wykazać niewierność żony, ale tylko pośrednio. Poza tym trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że przecież nie w każdym związku są dzieci. W takiej sytuacji test DNA na zdradę jest świetną alternatywą dla testu na ojcostwo.

Udowodnienie zdrady – nowy początek dla związku

Trudno jest sobie wyobrazić sytuację, kiedy udowodnienie zdrady staje się czymś dobrym dla związku. A jednak! Są pary, które na wykonaniu testu zdrady zyskały – i bardzo wiele. I nie chodzi tu tylko o przypadki, kiedy wynik testu wyszedł negatywny (nie wykazał zdrady). Dla niektórych osób informacja o zdradzie partnera jest niczym zimny prysznic, po którym zamiast oskarżać zaczynają się zastanawiać, co powodem niewierności partnera. Zdrada wcale nie musi wcale oznaczać niechybnego związku, może być za to okazją do odbudowania go na nowo.

Artykuł powstał przy współpracy z CetrumDNA, www.cetrumdna.pl

Dodaj komentarz