Toczeń – podlecz go w renomowanym sanatorium


Toczeń – podlecz go w renomowanym sanatorium
Toczeń dotyka osób w każdym wieku, choć zwykle ujawnia się pomiędzy 20. a 40. rokiem życia. Częściej występuje u kobiet. Jednym z jego symptomów jest pojawienie się charakterystycznych rumieni na policzkach. W łagodzeniu jego objawów pomoże leczenie sanatoryjne.

Do tej pory lekarze nie wiedzą, co wywołuje toczeń. Prawdopodobnie za jego występowanie odpowiadają geny. Ta trudna w leczeniu choroba immunologiczna jest szczególnie szkodliwa dla pacjentów – organizm niszczy sam siebie, uszkadzając skórę, nerki, płuca oraz inne narządy. Występuje on w dwóch odmianach – jako toczeń rumieniowy skórny (dotyka jedynie skóry) oraz jako toczeń wewnętrzny, atakujący cały organizm.

Chorzy na toczeń skarżą się na zaczerwienie skóry, bóle stawów, łuszczenie naskórka, problemy z nerkami, a nawet drgawki czy problemy psychiczne. Leczenie tocznia jest skomplikowane. Lekarze zwykle dopasowują do potrzeb pacjenta zestaw medykamentów, zawierający sterydy, leki przeciwzapalne oraz te oddziałujące na układ odpornościowy. Bardzo ważna jest szybka diagnoza choroby i podjęcie leczenia, dzięki czemu choroba nie zdąży uczynić zbyt dużych szkód w organizmie.

Kuracje sanatoryjne łagodzą objawy tocznia, przyspieszając regenerację uszkodzonych tkanek i zapobiegając powikłaniom. Zabiegi fizjoterapeutyczne, którym są poddawani chorzy, muszą zostać dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Wszystko dlatego, że niektóre czynniki mogą wpłynąć na pogłębienie się choroby. Pobyt w sanatorium w przypadku tocznia rekomendowany jest przede wszystkim w okresie reemisji choroby. Zabiegi mają przynieść ulgę w dolegliwościach stawowych, a także poprawić ogólną kondycję organizmu.

Renomowanym ośrodkiem specjalizującym się w leczeniu chorych cierpiących na toczeń jest czterogwiazdkowe sanatorium Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju. W ośrodku nad zdrowiem kuracjuszy czuwa wykwalifikowana kadra lekarzy i fizjoterapeutów. Miejsce to znane jest z kąpieli siarczkowych, które pomagają w leczeniu schorzeń reumatologicznych i łagodzą stany zapalne. Oprócz tego w ośrodku można korzystać z szeregu zabiegów fizjoterapeutycznych, m.in. hydroterapii, termoterapii, fizykoterapii, a także zajęć ruchowych, dostosowanych do potrzeb pacjenta.

Czytaj więcej na temat: Toczeń – leczenie w Słonecznym Zdroju

Potrzebujesz szybkiej regeneracji? Sprawdź pakiet weekend w SPA na stronie www.slonecznyzdroj.pl

Dodaj komentarz