Torby dla personelu medycznego


Torby medyczne
Lekarz to zawód dla ludzi z powołaniem. Jeśli ktoś chce go wykonywać, musi nie tylko skończyć długie i trudne studia, lecz także na bieżąco się doskonalić. Aby lekarz mógł wykonywać swoją pracę jak najlepiej, niezbędne są mu do tego odpowiednie narzędzia. Jednymi z najważniejszych, zwłaszcza dla lekarzy, którzy jeżdżą w karetkach ratunkowych są torby medyczne.

Różne typy toreb medycznych

Każda torba medyczna, bez względu na wielkość i typ, powinna być koloru czerwonego (z niewielkimi wyjątkami, ale o tym później). Tkanina, z której jest wykonana, powinna być solidna i odporna na zabrudzenia oraz oddziaływanie środowiska.

W ofercie sklepów medycznych znajduje się wiele różnych typów toreb przeznaczonych dla lekarzy, ratowników lub survivalowców. Najtańsze z nich – te najmniejsze wykorzystywane są przez osoby, które aktywnie spędzają czas na wolnym powietrzu i uprawiają przeróżne sporty. Są poręczne i pozwalają pomieścić podstawowe artykuły medyczne, takie jak plastry, wodę utlenioną i inne opatrunki. Najmniejsze torby medyczne wykorzystywane są również przez służby medyczne i porządkowe, które pracują w czasie imprez masowych.

Tutaj można znaleźć wysokiej klasy torby medyczne

Nieco większe torby medyczne przeznaczone są dla wykwalifikowanego personelu, który pracuje w terenie. Przykładowo z większych toreb korzystają pielęgniarki, pielęgniarze i położne środowiskowe oraz załogi karetek pogotowia. Często takie torby znajdują się też na wyposażeniu ludzi, którzy pełnią służbę medyczną w czasie imprez masowych i koncertów.

Nad wodę dedykowane są nieco inne torby. Oznaczone symbolem WOPR – są poręczne i mogą pomieścić więcej akcesoriów, które mogą okazać się niezbędne na nadmorskiej plaży lub nad jeziorem.

Lekarze i ratownicy medyczni, którzy pracują w ciężkich warunkach (np w deszczu) mogą skorzystać z toreb wykonanych z nieprzemakalnego materiału. Dzięki temu, nawet jeśli spotka ich ulewa lub torba wpadnie do wody, znajdujące się w środku medykamenty nie zostaną zmoczone i zniszczone.

W ofercie sklepu znajdują się również “torby i plecaki do zadań specjalnych”. Są to między innymi usztywniane torby i plecaki dla lekarzy, pokrowce i opakowania na specjalistyczny sprzęt medyczny (inhalatory, defibrylatory i inne) oraz – dedykowane dla weterynarzy torby weterynaryjne, które odróżnić można od medycznych po kolorze i kształcie.


Dodaj komentarz

Komentarz do “Torby dla personelu medycznego