Trycholog, czyli lekarz od włosów. Kiedy warto się do niego wybrać?


Trycholog, czyli lekarz od włosów. Kiedy warto się do niego wybrać?

Mocne, gęste i zdrowe włosy są marzeniem nie tylko większości kobiet, ale również mężczyzn. Choroby skóry głowy, które występują niestety dosyć często, potrafią bardzo negatywnie wpłynąć na stan włosów. Kiedy warto wybrać się do trychologa i czego można dowiedzieć się podczas wizyty u specjalisty?

Z jakimi problemami pacjenci najczęściej przychodzą do trychologa?

Wśród najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci pojawia się m.in. łojotok. U przyczyn jego występowania leżą następujące czynniki:
• długotrwały stres,
• nadmiar produkcji hormonów (w przypadku mężczyzn androgenów, zaś kobiet – progesteronu),
• przyjmowanie antybiotyków.
Osoby, które cierpią na łojotok skóry powinny przestrzegać zbilansowanej i zróżnicowanej diety z ograniczeniem tłuszczów zwierzęcych. Warto pamiętać o regularnym piciu głowy. Ważne jest również pamiętanie o stosowaniu delikatnych kosmetyków oraz myciu głowy w letniej (nigdy gorącej) wodzie. W przypadku łojotoku dobrze sprawdzają się preparaty bazujące na siarce, białej pokrzywie oraz jałowcu. Trycholog, czyli lekarz od włosów, może wspomóc w procesie leczenia łojotoku.

Jakie są rodzaje łojotoku?

Warto pamiętać również, że istnieją różne rodzaje łojotoku – tłusty, płynny i oleisty. Każdy z przypadków wymaga innego traktowania. Zanim pacjent rozpocznie leczenie, musi zostać właściwie zdiagnozowany – w takich sytuacjach wizyta u trychologa jest niezbędna. Specjalista określi rodzaj schorzenia przy użyciu kamery trychologicznej dającej odpowiednie zbliżenie na skórę głowy oraz na włosy. W poszukiwaniu dobrego specjalisty, który udzieli pomocy w tym schorzeniu (a także powie, jak przebiega leczenie wypadania włosów, łojotoku czy łupieżu) warto wejść na portal trychologwarszawa.pl.

W jaki sposób leczyć łupież?

Łupież to bardzo popularna przypadłość dotycząca skóry głowy, która dotyka osoby w różnym wieku. Do najpopularniejszych czynników jego występowania należą aspekty związane z:
• niedoborem witaminy A,
• silnymi zabiegami kosmetycznymi w obrębie włosów,
• problemami na tle systemu nerwowego,
• obecnością drożdżaków.
Wyróżnia się dwa rodzaje łupieżu: suchy i tłusty. Jak widać, z większością czynników można sobie poradzić bez większych problemów. Wystarczy poprawić sposób odżywiania oraz stosować kosmetyki, które wzmocnią skórę głowę przed działaniem czynników zewnętrznych. W przypadku łupieżu suchego ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry głowy. Natomiast u pacjentów z łupieżem tłustym należy regularnie przeprowadzać zabiegi oczyszczające skórę głowy. Trycholog (Warszawa ma dużą bazę specjalistów) może pomóc w doborze odpowiednich środków.

Dodaj komentarz