Urologia estetyczna – przegląd zabiegów


Urologia estetyczna – przegląd zabiegów
Współcześni mężczyźni chcą jak najdłużej cieszyć się młodym i pięknym wyglądem. Właśnie dlatego coraz bardziej o siebie dbają używając przeznaczonych specjalnie dla nich kosmetyków, a niekiedy nawet poddając się zabiegom chirurgii plastycznej. A że taki temat jak rozmiar i powiększanie penisa przestał uchodzić za tabu, to również urologia estetyczna na tym skorzystała.

O urologii estetycznej

Urologia to gałąź chirurgii, która zajmuje się budową, funkcjonowaniem oraz schorzeniami męskiego układu moczowego i rozrodczego oraz żeńskiego układu moczowego. Z racji tego, że chirurgia estetyczna stała się ważną gałęzią chirurgii, to także urologia estetyczna zyskała na popularności. W jej ramach wykonuje się liczne zabiegi takie jak: powiększanie penisa, prostowanie penisa, obrzezanie, rekonstrukcja napletka, plastyka worka mosznowego, a nawet wstawianie implantów penisa i jąder.

 

Zabiegi urologii estetycznej dla mężczyzn

Mężczyźni dbają o siebie także w miejscach intymnych, a robią to przy pomocy urologii estetycznej. Wpływa to korzystnie na lepszy stan ich zdrowia fizycznego i psychicznego. Obrzezanie polega na całościowym lub częściowym wycięciu napletka. Zabieg ten nie tylko poprawia higienę penisa, ale też eliminuje stulejkę, czyli schorzenie polegające na niemożności zdjęcia napletka z żołędzi. Rekonstrukcja napletka polega z kolei na rozcięciu i rozciągnięciu skóry na penisie tak, aby zrobić z niego napletek. Zabieg ten przywraca napletek, który chroni bardzo czułą żołądź przed wszelkimi urazami. Prostowanie penisa wykonuje się u mężczyzn, którzy posiadają zbyt wygiętego członka. Polega to na wycięciu fragmentu ciała jamistego. W efekcie penis pozostaje prosty, ale niestety również zmniejszony. Plastyka worka mosznowego to zabieg, który podnosi zbyt zwisający worek mosznowy, co może wpływać niekorzystnie na stan zdrowia. Wstawianie protez penisa i jąder wykonuje się przy wypadkach lub przy wadach wrodzonych narządów intymnych, co pozwala mężczyznom nadal czuć się męsko i zdrowo.

 

Powiększanie penisa

Najpopularniejszy wśród zabiegów urologii estetycznej to zabieg wydłużania penisa. Chociaż podobno nie liczy się rozmiar penisa, to temat ten wciąż pozostaje gorący. Mężczyźni nieustannie uważają, że im większego mają penisa, tym bardziej są atrakcyjni. Tymczasem prawidłowy rozmiar penisa po prostu nie istnieje, bo każdy może spełniać swoje funkcje, niezależnie od swojego rozmiaru. Penisa rozpatruje się przecież pod kątem długości, szerokości, twardości i techniki użytkowania. Średni rozmiar penisa w stanie erekcji wśród Europejczyków waha się między 15 a 17 cm, a więc średni penis mierzy 16 cm. Warto przy tym zaznaczyć, że w stanie spoczynku penis może osiągać najróżniejsze rozmiary, ale w czasie wzwodu osiąga zazwyczaj wyżej wymienione wartości. Zabieg powiększania penisa można wykonać inwazyjnie i na stałe za pomocą nacięcia więzadeł wieszadłowego i procowego przymocowujących go do kości łonowej. Polega to na wysunięciu fragmentu penisa z wewnątrz na zewnątrz, co powiększa go o 3-4 centymetry. Zabieg powiększania penisa można też wykonać nieinwazyjnie i na pewien czas za pomocą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Polega to na wypełnianiu penisa kwasem hialuronowym, co wydłuża go o 1-3 centymetry a poszerza o 2-4 centymetry.

 

GS
Artykuł powstał we współpracy z ZatokaPiekna.pl. Więcej informacji znajdziesz na: www.zatokapiekna.pl/medycyna-estetyczna/.

Dodaj komentarz