Uszczerbki na zdrowiu które można dostać pracując w fabryce


Uszczerbki na zdrowiu które można dostać pracując w fabryce
Praca fizyczna nie należy do najwdzięczniejszej. Duże tępo pracy, niekiedy musimy coś dźwigać, monotonia – a to tylko niektóre z mankamentów. Przeważnie, choć nie zawsze, przed podjęciem się pracy w fabryce udajemy się na specjalistyczne badania lekarskie. No, może nie specjalistyczne, ale mające na celu określenie naszego stanu zdrowia. Czy rzeczywiście nie mamy przeciwwskazań do tej pracy. A bywa, że pracując tam narażamy swoje zdrowie.

Podczas pracy w fabryce ważne jest przestrzeganie przepisów BHP – bezpieczeństwa i higieny pracy. A także wszelkich zaleceń. A to nie bez powodu. W takiej pracy niestety nasze zdrowie jest narażone na szwank. Wypadki chodzi po pracownikach linii produkcyjnych. Na zakręcie możemy się zderzyć z wózkiem widłowym. Który w dodatku coś ciężkiego przenosi. Może on przejechać po naszych nogach. I co wtedy. Możemy mieć potem trwałe zwyrodnienie jakiegoś stawu lub uszkodzenie jakiejś grupy mięśni. Ale to nie wszystko niestety.

Pracując w fabryce nierzadko musimy coś dźwigać. I chociaż są przyjęte różne normy dotyczące ciężarów, jakie możemy dźwigać to jednak zdarzają się wypadki. Mogą one być spowodowane niewłaściwym przenoszeniem danego ciężaru. W skrajnych przypadkach może on nam spaść na stopę powodując trwały uraz lub nawet kalectwo. A częste dźwiganie ciężarów może również negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Może nam zacząć wysiadać kręgosłup, a to się będzie wiązało z długotrwałym leczeniem. I nie chodzi tutaj o całkowitą niezdatność do pracy fizycznej. Rzecz w tym, że możemy mieć pomniejsze trudności, które jednak będą się pogłębiać.

Inny wypadek to uszkodzenie słuchu. A jak może do tego dojść? Na przykład przez głupotę. To znaczy jeżeli ktoś posługuje się pistoletem ze sprężonym powietrzem w sposób niewłaściwy. Jak to możliwe? A na przykład ktoś wsadzi go do pustej butelki po coca-coli, a ona eksploduje. Skutkiem może być trwałe uszkodzenie słuchu u drugiej osoby. Nie wspominając o kosztach sądowych. Przepuklina to również nie takie rzadkie zjawisko wśród pracowników fizycznych.

Pisanie o wszystkich możliwych wypadkach, jakie mogą się zdarzyć na hali fabrycznej praktycznie mija się z celem. Nie ma sensu straszyć potencjalnych pracowników – są osoby, które latami pracują w fabryce i nic im się nie dzieje. Co więcej – nie wyobrażają sobie one lepszej pracy. Jest to jednak sprawa indywidualna.

Podczas pracy w fabryce należy pamiętać o przepisach BHP i postępowaniu zgodnie z instrukcjami. To się może wydawać trochę dziwne, że musimy ściśle trzymać się przepisów, jak jakieś niemyślące istoty, ale tak tam jest. Warto się zastanowić czy praca w fabryce jest dla nas. Zwłaszcza , że poważniejsze zakłady produkcyjne poszukują osób niejako stworzonych do takiej pracy. Praca ciężka, która wymaga sporej sprawności fizycznej. I zdrowia. Ale za to prosta, w której wszystko jest raczej jasne. A po ośmiu godzina idziemy do domu i możemy skupić się na czymś zupełnie innym. A o pracy na tę chwile możemy zapomnieć. Cóż, jak to mówią – każdy kij ma dwa końce.

Portal Mega-Fabryki.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Dodaj komentarz