Vibrafit


vibrafit

Wi(b)rujący trening z Vibrafit w ofercie Fit4Fun

Wibracyjny trening ciała to nowa metoda wysiłku fizycznego, która sprawi, że w krótkim czasie osiągniemy zgrabną, wyrzeźbioną sylwetkę bez wyczerpujących ćwiczeń. Brzmi niewiarygodnie? Rewolucyjne urządzenie Vibrafit jest dowodem na to, że marzenia się jednak spełniają. Możemy się o tym przekonać w klubie fitness Fit4Fun, który jako jedyny we Wrocławiu posiada tego rodzaju trening w swojej ofercie.
Nawał codziennych obowiązków i brak czasu często sprawiają, że dbałość o sylwetkę schodzi na drugi plan. Do tego dochodzą jeszcze zjadane w pośpiechu posiłki popijane litrami kawy i nieestetyczny efekt w postaci dodatkowych kilogramów oraz skórki pomarańczowej gotowy.

Podczas zimowych miesięcy jesteśmy jeszcze w stanie poradzić sobie z tym problemem maskując sylwetkę pod grubymi swetrami i luźnymi spodniami. Barometr naszego samopoczucia znacznie spada jednak podczas wakacji. Cóż więc zrobić kiedy cierpimy na deficyt wolnego czasu a jednocześnie marzymy o idealnej sylwetce? Warto pomyśleć o wibro-terapii.

Vibrafit – jak to działa?

Niejednokrotnie już słyszeliśmy o genialnych kremach, maszynach, tabletkach, które w cudowny sposób miały zlikwidować tkankę tłuszczową i sprawić, że nasze ciało nabierze wymarzonej rzeźby. Często nadzieje okazywały się płonne, a efekt nie odzwierciedlał zainwestowanych pieniędzy i czasu. Skuteczność działania Vibrafit jest naukowo potwierdzona i kryje się w falach wibracyjnych, które za pomocą platformy przenoszone są na ciało osoby ćwiczącej. Wibracja pobudza krążenie krwi, co z kolei wpływa na powstawania naturalnych skurczy mięśni, które rozciągają się i napinają samoczynnie na zasadzie odruchu bezwarunkowego. Jak mówi Olga Borysławska, właścicielka klubu Fit4Fun: Wielką zaletą Vibrafit jest intensywność treningu i jego szeroki zakres. Dzięki odpowiednim zestawom ćwiczeń jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich grup mięśni. Taki gruntowny trening trwa 10 minut. Sesje powinny być wykonywane trzy razy w tygodniu. Z kolei efekty mogą być widoczne już po 4 tygodniach ćwiczeń. Chcąc poprawić swoją sylwetkę przy użyciu Vibrafit warto zdecydować się na jeden z czterech stylów treningu: rozciągający, wzmacniający, masujący lub relaksujący. Tym samym maksymalnie dobierzemy ćwiczenia do naszych potrzeb i wyobrażeń o idealnym ciele.

Kosmiczna skuteczność

Metoda wibracyjnego treningu ciała miała swój początek w badaniach prowadzonych w programach kosmicznych, które miały na celu zredukowanie problemu zaniku mięśni u kosmonautów przebywających na orbicie okołoziemskiej. Programy treningowe Vibrafit zostały dostosowane do naszych codziennych warunków, pozostawiając jednak ogromną skuteczność działania. W ramach wibro-terapii odnajdziemy cztery programy ćwiczeń, na bazie których instruktorzy mogą ułożyć kilkadziesiąt zindywidualizowanych treningów. Do wyboru mamy m.in. program wyszczuplający uda i pośladki lub regulujący metabolizm, czy też zwalczający cellulit. Dla osób oczekujących wymiernych efektów oraz intensywności w redukcji tkanki tłuszczowej idealnym będzie program Fat burning, dzięki któremu ukształtują sylwetkę i w znacznym stopniu ją ujędrnią, redukując tym samym skórkę pomarańczową. Osoby o drobnej budowie, chcące wzmocnić swoje ciało i nabrać trochę mięśni będą zadowolone z programu Strengthening, który wzmacnia układ kostny oraz wpływa na wzrost masy mięśniowej. Dzięki takiemu zestawowi ćwiczeń ukształtujemy u siebie zdrową i sportową sylwetkę, na której widoczny będzie upragniony zarys mięśni.

Moc pozytywnych wibracji

Poza szerokimi możliwościami wpływającymi na kształtowanie naszej sylwetki Vibrafit ma niezwykłą moc redukującą stres. Osoby, które szukają ćwiczeń prozdrowotnych zapraszamy do treningu masującego Stretching, którego zadaniem jest regeneracja organizmu, redukcja dokuczliwego bólu i ogólna poprawa koordynacji ruchowej. Z kolei wielbiciele czystego relaksu doskonale odnajdą się w ćwiczeniach wyciszającyc , które przynoszą ulgę i spokój.– mówi Olga Borysławska, włascicielka klubu Fit4Fun. Warto wspomnieć, iż podczas ćwiczeń stymulujemy organizm do produkcji kolagenu i elastyny. Magiczna moc wibracji sprawi, że zredukujemy także komórki tłuszczowe z warstwy podskórnej oraz wpłyniemy na naszą gospodarkę hormonalną, bowiem trening stymuluje syntezę i wydzielanie hormonu wzrostu, testosteronu i endorfiny, czego wspaniałym efektem jest dobre samopoczucie.

Dzięki platformie Vibrafit na nowo definiujemy wysiłek fizyczny, który od tej pory kojarzyć się może z przyjemnością i niezwykłą efektywnością opartą na długoletnich badaniach naukowców. Specjaliści z klubu Fit4Fun pomogą nam dobrać odpowiedni do naszych oczekiwań trening i zadbają o to, aby ćwiczenia były poprawiającą nastrój odskocznią od codziennej bieganiny, bo przecież w zdrowym ciele zdrowy duch!
Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na www.fit4fun.eu
Klub Fitness FIT4FUN, Ul. Strachocińska 53, Wrocław, tel. 601-77-65-85, e-mail: fit4fun@wp.pl

———————————————————————————————

Fit4Fun powstał we Wrocławiu we wrześniu 2009 r. Oferta klubu obejmuje około trzydziestu różnych form aktywności fitness, zajęcia taneczne oraz masaże. Zajęcia prowadzone są w małych grupach pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Dodaj komentarz