W klimacie kaszlu


W klimacie kaszlu

Powoli rozpoczynamy sezon „klimatyzacji”, która wysusza powietrze, przez co śluzówki górnych dróg oddechowych narażone są na wysychanie. Z pewnością duża część osób pracujących w biurze doświadczyła wielokrotnie skutków dużej różnicy temperatur – zapalenie gardła albo kaszel, znamy to prawda? Flegamina i Supremin to rozwiązanie na każdy rodzaj kaszlu.

Kaszel to bardzo uporczywy objaw grypy lub przeziębienia, często bagatelizowany z uwagi na to, że nie zawsze towarzyszy mu gorączka czy ogólne osłabienie. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marek m.in.: Flegamina i Supremin, aż 86% z badanych ma świadomość, że kaszląc można zarazić inne osoby, a pomimo to aż 53% chodzi do pracy pomimo kaszlu, a jedynie 18% deklaruje, że tego nie robi1.

Jak zminimalizować ryzyko zarażenia w pracy krążącą infekcją? Poniżej kilka sprawdzonych metod:

– Przecieraj sprzęty biurowe codziennego użytku antybakteryjną chusteczką przynajmniej raz na dwa tygodnie
– Wietrz pomieszczenia w przerwach pracy klimatyzacji
– Myj ręce kilka razy dziennie
– Staraj się używać swojego własnego kubka
– Stosuj skuteczne leki, kiedy pojawią się pierwsze objawy – kaszel jest jednym z najczęstszych objawów zwiastujących grypę lub przeziębienie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informację dotyczącą stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się
z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Aż 97% badanych uważa syrop Flegaminę za efektywny i bezpieczny. 62% za efektywny uważa też syrop Supremin, a 64% potwierdza, że jest bezpieczny. Warto wiedzieć, że 49% pacjentów stosuje leki, aby zatrzymać kaszel na etapie kaszlu suchego2.

Flegamina to znany i sprawdzony przez miliony Polaków3 lek na kaszel mokry. Wykazuje następujące działania: rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie, oczyszcza oskrzela, ułatwiając oddychanie i chroniąc przed zaleganiem wydzieliny w drzewie oskrzelowym. Preparaty z gamy leków Flegamina mogą być stosowane u dzieci w wieku 2 lat (syrop Flegamina o smaku truskawkowym). Dlatego ważną kwestią jest wybór formy i smaku, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów. Należy pamiętać, że pozostałe preparaty mogą być stosowane od 7. roku życia.

Supremin to lek na kaszel suchy dla całej rodziny, który można stosować u dorosłych i dzieci, które ukończyły 2 lata. Supremin dzięki substancji czynnej (butamirat) szybko się wchłania4 i hamuje męczący
kaszel oraz nieznacznie rozkurcza mięśniówkę oskrzeli.

1) Leki OTC / suplementy diety – raport z badania ilościowego.
2) IPSOS omnibus on cough report TEVA; badanie na reprezentatywnej grupie 1000 osób
3) Poland National OTC Sales Report, 01A2 EXPECTORANTS, Units 2010-YTD 08/2011, IMS Health and its affiliates, All rights reserved.
4) http://www.teva.pl/Media/News/Pages/2014/Supermin-%E2%80%93-Super-na-suchy-kaszel.aspx?year=2014


Dodaj komentarz

Komentarz do “W klimacie kaszlu

  • izabela

    Ja na kaszel stosuję dicotuss, można go pić zarówno na kaszel mokry jak i suchy